Vozidlá talianskej Polície: Športová Alfa Romeo Giulia s výkonom 510 koní!

Talianska polícia nejazdí výhradne len na talianskych automobiloch. Značkám z Juhu sa dlho nedarilo vyrobiť model automobilu, ktorý by do bodky spĺňal očakávané vlastnosti potrebné pre špeciálne využitie v službách zákona. Pohon zabezpečuje výkonný V6 motor s objemom 2,9 litra, ktorý dosahuje maximálny výkon až 510 koní! Najšportovejšia Giulia skvele spĺňa predstavy talianskej Polície! Giulia QV sa parametrami hravo vyrovná luxusným superšportom! Nahradí policajné Lamborghini? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.05.2016
Diskusia:

Video: Alfa Romeo Giulia...

Auto-moto zaujímavosti

Vozidlá talianskej Polície

Asi najtradičnejšou domácou značkou vozidiel talianskej Polície je Alfa Romeo. Jedným z najčastejšie využívaných modelov je Alfa Romeo 159.V službách silovej zložky ministerstva obrany s nápisom Carabinieri tiež často vidieť Fiaty a v neposlednom netreba zabúdať ani na luxusné Lamborghini a iné superšporty.

Policajné vozidlo na špeciálne účely

Talianska polícia nejazdí výhradne len na talianskych automobiloch. Značkám z Juhu sa dlho nedarilo vyrobiť model automobilu, ktorý by do bodky spĺňal očakávané vlastnosti potrebné pre špeciálne využitie v službách zákona. Po viacerých tendroch na policajné autá so špeciálnym využitím sa o pozíciu ideálneho kandidáta po Francúzoch a Španieloch zaujíma domáca značka Alfa Romeo s modelom Quadrifoglio Verde.

Výkon až 510 koní

Štvorlístková edícia (quadrifoglio znamená štvorlístok) má však Polícii priniesť viac ako šťastie. Pohon zabezpečuje výkonný V6 motor s objemom 2,9 litra, ktorý dosahuje maximálny výkon až 510 koní! Tieto parametre nájdu u Polície dokonalé uplatnenie. Špeciálne upravené hliadkovacie vozidlá nájdu svoje využitie na dlhých diaľničných ťahoch, kde skvele zužitkujú svoje rýchlostné parametre a jazdné vlastnosti.

Rýchlostné parametre

Neodmysliteľná kombinácia čiernej, červenej a bielej farby karosérie vozidiel Polície s nápisom Carabinieri je doslova pútačom pozornosti a zaujme na prvý pohľad. Prehliadnuť ju na cestách je takmer nemožné. Giulia QV disponuje zrýchlením z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy! Tu niet čo dodať!

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde

Policajná verzia si vypýtala aj viacero viac či menej známych zmien. Od tradičných výstražných signalizačných LED svetiel, výstražného panela až po policajné vysielačky, odkladacie priestory na policajnú výstroj a výzbroj. Neodmysliteľnou súčasťou policajného vozidla je aj motoristami „nenávidený“ radar v pravom dolnom rohu vozidla, ktorý už nejednému z nás spôsobil vrásku na čele v podobe nameraného prekročenia rýchlosti.  

Rozšírenie vozového parku

Najšportovejšia Giulia skvele spĺňa predstavy talianskej Polície a svoje uplatnenie u Carabinierov už našli dve Alfy Romeo QV. Ráta sa s postupným rozšírením QV dua, okrem modelu Giulia pribudnú aj Fiaty 500X a obľúbené Pandy 4x4. Podľa oznámenia o rozšírení vozového parku do roku 2018 pribudne v službách talianskej Polície až 800 vozidiel! Giulia QV sa parametrami hravo vyrovná aj luxusným policajným superšportom! Nahradí policajné Lamborghini? 

Zdroj foto: Rovnaký ako na konci článku

Zdroj: alfaromeousa.com

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde

Video: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najkrajšie Ferrari všetkých čias: Vzácna Berlinetta ide do aukcie!Ktoré Ferrari je najkrajšie? Nie je jednoduché vybrať najkrajší model zo širokej ponuky...7. Máj, 2016
02Špeciál pre Giro d´Italia inšpirovaný monopostom H2 SpeedRenomovaný výrobca bicyklov De Rosa informoval o novej edícii, ktorá zažiari na tohtoročnom...4. Máj, 2016
03Bývanie z garáže: Minidom s rozlohou len 33,6 m²!Ak žiješ vo väčšom meste a riešiť otázku bývania, tvojím problémom bude veľmi pravdepodobne...6. Máj, 2016