VW Golf II v dokonalom stave, stojí ako nové auto!

VW Golf je stále považovaný za jedno z najpopulárnejších a celkovo aj najpraktickejších áut. V každej generácií bol hotovým predajným hitom. To platí dodnes, lenže časy sa vyvíjajú a dnes sa aj staršie kúsky stávajú doslova módnym trendom. Napríklad taký Golf druhej generácie je dnes skutočne cenený a na ceste okamžite vzbudí pozornosť. Občas sa ale objaví kúsok, ktorý svojim stavom a históriou vyrazí dych.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
25.12.2021
Diskusia:
Zdroj: mobile.de

VW Golf II v dokonalom...

Auto-moto zaujímavosti

33 ročný no ako nový

Staršie Golfy sa stávajú už takmer imidžovou záležitosťou. To sa prejavuje aj na cene jazdeniek. Dobré kúsky idú cenovo smerom nahor, no dokonalý kúsok nájdete len veľmi ťažko. Na portáli mobile.de sa objavil na predaj kúsok, ktorý svojim stavom vyrazí dych.

Golf je dnes pojmom a tento konkrétny kúsok je skutočne pozoruhodný. Na prvý pohľad vyzerá ako z autosalónu. Dokonalý lak, všetko naleštené, ako nové auto. Až sa človeku nechce veriť, že tento kúsok pochádza z roku 1988. Presne tak, tento VW Golf má už neskutočných 33 rokov. Pod kapotou sa nachádza totálna klasika, overený 1,6 litrový benzínový štvorvalec s výkonom 75 koní. To na bežné jazdenie postačí aj dodnes.

Čo sa týka výbavy, tak to je čosi, čo tu nečakajte. Žiadna elektronika a žiadne pokročilé technológie. Obládanie okien elektricky? Zabudnite, zaspomínajte si na staré dobré švihadlá. Klimatizácia, turbo, DPF filter? Pojmy totálne neznáme! Na druhej strane je to ohromná výhoda, aspoň sa tu aspoň nič nemá ani ako pokaziť. Všetko je tu pôvodné, motor, spojka, brzdy aj pneumatiky a všetko je v dokonalom stave.

Presne tak, stav je najväčším lákadlom a dôvodom pre kúpu. Tento VW Golf II najazdil len neskutočných 9 234 km! Najlepšie na tom je, že to auto neabsolvovalo v krátkej dobe a potom roky nejazdilo. Toto bolo v permanencií priebežne. Všetko je v top stave a to si uvedomuje aj predajca. Aj preto je cena tohto auta 13 900 €, čo je peniaz, za ktorý si viete kúpiť už aj nové auto. Ale v podstate aj tento Golf je celkom nový. Šanca kúpiť si Golf, ktorý bude slúžiť ešte dlhé kilometre.

VW Golf II v dokonalom stave, stojí ako nové auto!Zdroj: mobile.de

VW Golf II v dokonalom stave, stojí ako nové auto!Zdroj: mobile.de

VW Golf II v dokonalom stave, stojí ako nové auto!Zdroj: mobile.de

Zdroj: mobile.de

Zdroj foto: mobile.de

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Kutil oživil 12-valcový motor z tanku: Vypočuj si jeho zvuk!Keď sa človeku podarí spniť si sen je to niečo úžasné. Tomuto mužovi sa podarilo oživiť...1. Marec, 2015
02Mlčanie (plyšových) jahniatJe toto vôbec legálne?14. Október, 2013
03Pád z motorky v 140 kilometrovej rýchlosti!Tak toto video si rozhodne pozrite! Vypadá to naozaj desivo! Výsledkom chvíľky nepozornosti...2. Máj, 2014