Výborná v teste nájazdu na 100 000 km: VW Passat Variant exceluje!

VW Passat Variant B8 - známka 1- v teste nájazdu! Za 2 roky testovania žiadne fiasko! Mimoriadne chvály zožal za efektivitu pohonnej jednotky. Ktoré prvky neposlúchali? Nenechaj si ujsť všetky zaujímavé výsledky testovania v prehľadných tabuľkách. Ako si poradí populárne combi s nájazdom 100 000 km? Zaujímavý test VW Passat Variant na 100% prekvapí! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
30.09.2018
Diskusia:

Výborná v teste nájazdu na...

Auto-moto zaujímavosti

Passat Variant. Stelesnenie lásky na prvý pohľad pre nejedného motoristu. Popularita vystreľuje tento model do závratných výšin. Nemôže za to vzhľad. Prestíž. Cena. Je to jednoducho praktické combi, ktoré podľa štatistík budeš ako vodič chcieť. Tomuto tvrdeniu nemožno oponovať. Svedčí o tom ich počet na cestách. Väčšina vodičov čaru VW Passat Variant neodolá.

VW Passat Variant - Nemecký test najazdu 100 000 kmZdroj: autozeitung.de

Najvyhľadávanejšia "jazdenka" - pozor pri nákupe

Minulá generácia Passatu označovaná ako B7 patrí medzi najvyhľadávanejšie ojazdené automobily vôbec. Dôvody sú celkom jasné. Spoľahlivý a kvalitný automobil. Treba však dávať pozor pri nákupe. Kvôli popularite je však obľúbeným terčom podvodníkov. Neodporúča sa nakupovať jazdený automobil od nepreverených predajcov.

Záťažový test nájazdu

Nemci patria k poriadnym "gurmánom," čo sa testovania vozidiel týka. Tím špecialistov si zobral na mušku fantastický automobil, ktorého stav po slušnom nájazde poriadne prekvapí.

VW Passat je mimoriadne obľúbený model Zdroj: honestjohn.co.uk

VW Passat Variant vs. nájazd 100 000 km

Chuťovka strednej triedy si zaslúži tvoju pozornosť. Technický stav a rozmer opotrebenia jednotlivých dielov s najazdenými 100 000 km na počítadle nájazdu zaujal aj samotných autorov testu.

Zaujímavé čísla

Čísla predajnosti doslova berú dych. Každú minútu si Volkwagen Passat objednajú 2 zákazníci. Počet objednávok počas pracovných dní v Európe a Číne? Až 2 000 objednaných vozidiel. Ďalší dôkaz, že ide o populárny bestseller.

Nielen pre manažérov v strednom veku

Možno ťa zaujíma, kto je modelový zákazník. Budeš prekvapený. Nie je to len vozidlo pre usadených manažérov stredného veku. Osloví rovnako karieristu s adrenalínovými koníčkami, slobodnú mamičku s deťmi, manažéra v strednom veku a tiež starostlivého otca, hlavu rodiny, ktorý chce pre svoju rodinu praktický automobil.  

VW Passat Variant 2.0 TDIZdroj: autozeitung.de

8. generácia VW Passat v duchu inovácií

8. generácia myslí na inovatívne prvky. Záujem prvých potenciálnych zákazníkov si model získal ihneď po predstavení vo verziách 2,0 TDI ako sedan a combi. Ponúka pohon predných alebo všetkých kolies, manuálnu alebo automatickú prevodovku a veľa riešení, ktoré vyhovejú presným predstavám nového majiteľa. Aj vďaka tomu si dlhodobo drží na trhu svoju pozíciu.

Priebeh testu

Nemeckí špecialisti podrobili testu agilné combi s benzínovým motorom 1,8 TSI, ktoré disponuje výkonom 132 kW, 179 koní. Možno vytušili upadajúcu slávu dieselových motorov, keď si na testovanie zvolili benzínový agregát. Začiatok testu bol už v máji 2016.

Prvý nájazd

Za prvých 10 dní na vozidle najazdili 5 000 km. Spoluautor testu, Gunnar Heisch, pochválil pri príležitosti "krstu" praktické prvky. Oslovili ho masážne funkcie sedadiel. Hlásenie však po necelých 15 000 km zmenil a vyhlásil masážne sedadlá za mimoriadne hlučné. Prvým negatívnym hodnotením bola "najhlučnejšia masáž," akú kedy absolvoval. Výrobca promptne zareagoval a jeho sťažnosť opravil pomocou špeciálneho maziva, ktoré vrátilo systému tichý chod.

Množstvo doplnkov

Volkswagen roztrhol vrece s praktickými doplnkami a pre zákazníka si pripravil viac ako 30 doplnkov. Digitálne vybavenie, navigačný systém, zimný balík výbavy s vyhrievaním sedadiel a ďalšie užitočné prvky, ktoré zvýšili nielen komfort. Predstavujú ďalšiu výzvu v podobe testovania výdrže nájazdu. Koľko peňazí stáli opravy počas trvania testu? Pozri si prehľadné tabuľky na obrázkoch v článku.

VW Passat Variant 2.0 TDIZdroj: autozeitung.de

Vysvedčenie na výbornú

Nemci ohodnotili testovaný VW Passat Variant po nájazde výslednou známkou 1-. Fantastické skóre pre vozidlo, ktoré si počas testu nepripravilo žiadne nepríjemné prekvapenie. Testovací jazdci mimoriadne chválili efektivitu pohonnej jednotky.

Spotreba

Malé nedostatky boli skôr detaily. Počítadlo kilometrov sa na konci nájazdu zastavilo na hodnote 102 062 km. Benzínový štvorvalec s turbodúchadlom v teste dosiahol spotrebu 8,8 litrov na 100 kilometrov jazdy.

Nedostatky

Ak je reč o mimoriadne flexibilnom vozidle, zákazník mu odpustí aj chyby. Treba však podotknúť, že ich je len minimum. Po prejdení niekoľkých tisíc kilometrov nájazdu je VW Passat ideálnou voľbou. Čo spraví s "jazdenkou" dlhodobé používanie a slušný nájazd?

Namerané hodnoty testu - VW Passat VariantZdroj: autobazar.eu

Celkové zhrnutie

Celková spotreba benzínu na 100 000 km jazdy? Až 8 939,11 litrov paliva. Cena, ktorú autori testu zaplatili za pohonné hmoty počas celého testovania je 12 067,80 eur. K tomu prirátaj 3,1 litra oleja za 103,10 eur. Prevádzkové náklady ďalej zahŕňali poistenie a dane spolu za 2 123 eur, servisné prehliadky a kontroly každých najazdených 30 000 km dohromady za 1 194,54 eur a náklady na pneumatiky 1 915 eur.

Koľko stojí 1 km jazdy?

Cena nového skúšobného vozidla bola spomínaných 55 849 eur. Aktuálne sa cena pohybuje okolo sumy 25 690 eur. Celkové prevádzkové náklady sa po 2 rokoch prevádzky vyšplhali na sumu 20 050,78 eur. Čo z toho vyplýva? 1 km jazdy týmto vozidlom stál 0,20 eur. So započítanou stratou hodnoty sa celkové náklady na 1 kilometer vyšplhali na 0,49 eur.

Tabuľka náklady test VW Passat Variant - nájazd 100 000 kmZdroj: autobazar.eu

Prekvapenie - test nájazdu 150 000 km

Tento mimoriadne poučný test pridal na obrátkach. Namiesto konca a povestného rozobratia automobilu na diely, ohlásili Nemci pokračovanie testu. Budú testovať ďalej. VW Passsat Variant čaká test nájazdu 150 000 kilometrov! Nenechaj si ujsť všetky zaujímavé výsledky testovania v tabuľkách na obrázkoch. VW Passat Variant už čoskoro prinesie ďalšie výsledky testu nájazdu 150 000 km! Je sa na čo tešiť!

100 000 km vs. VW Passat Variant combi

Z testu vyplýva, že VW Passat je spoľahlivý a praktický automobil. Nie je však bez chýb. Ale ktoré vozidlo je? Svoju povesť výborného výberu na poli multifunkčných modelov strednej triedy si obhájil znamenito. Máš skúsenosti s týmto modelom? Podeľ sa s nami o svoje postrehy v komentároch.

VW Passat variant b8Zdroj: wikimedia.org

Plusy

Pohodlný a kvalitný automobil

Dobre udržiavané kusy si zachovávajú hodnotu, držia cenu

Spoľahlivý turbodiesel 2.0 TDI

Mimoriadne praktické vlastnosti

Ergonómia

Mínusy

Výber zachovalého exemplára - pomerne ťažká úloha

Kazové zážihové motory

Neznámy pôvod niektorých áut a dielov

Model = obľúbený cieľ zlodejov a podvodníkov

Vysoká cena v porovnaní s konkurenciou

Zdroj: autozeitung.de

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Hummer z ČR: Najextrémnejší off-road = 1 200-koňové Bureko 6x6!Fanatik Hummerov z Čiech vyrába vlastné originálne Hummery. Najextrémnejší "off-road...12. September, 2018
02Nová Lada 4x4 Vision: Konkurencia Land Roveru s krásnym dizajnom!Zaujímavé maskované dvere a veľa prekvapení. To je Lada Vision 4x4! Nový model zaujme...4. Október, 2018
03Parkovacia brzda pri 200 km/h: Sleduj, čo sa stane! Len 37% nových modelov áut má ručnú brzdu. Čo sa stane, keď pri rýchlosti 200 km/h použiješ...26. September, 2018