Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka ×
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Vylepšená verzia Hondy Jazz zvyšuje výkon

Automobilka Honda má aktuálne na našom trhu ako najmenší model so spaľovacím motorom práve Jazz. Nie je to klasický malý automobil, je to niečo, čo by sa dalo považovať za malé MPV. A k nemu je priradená aj terénne vyzerajúca verzia Jazz Crosstar. Po pár rokoch na trhu si toto vozidlo prichádza po modernizáciu, ktorá ho pripravuje na nové nástrahy budúcnosti a trhu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
20.04.2023
Diskusia:
Zdroj: Honda

Vylepšená verzia Hondy...

Auto-moto zaujímavosti

Výbava Advance prichádza s iným dizajnom prednej mriežky, ale aj so zatmavenými prednými svetlometmi. Facelift prinesie aj inak tvarované a omnoho výraznejšie nárazníky. A aby sa nezabudlo, automobilka pripravila aj nové tvary zliatinových diskov. A teraz aká je realita? Nový Jazz s výbavou Advance vyzerá naozaj dynamicky a už to nie je to malé zlaté auto, ktoré pôsobí ako taký malý medvedík. Pôsobí dynamicky a zo všetkého najviac pripomína špeciálne japonské úpravy, najmä pri doplnení balíka Design pack. Modernizácia teda autu výrazne prospela a aktualizovala ho na ďalšiu časť životného cyklu. Základná cena výbavy Advance, ktorá už má takmer všetko v štandarde je 25 790 €.

Vylepšená verzia Hondy Jazz zvyšuje výkonZdroj: Honda

Veľké zmeny prinesie aj alternatíva s terénnejším dizajnom označená Jazz Crosstar. Aj tu vidno výraznú zmenu predného nárazníka a hlavne masky chladiča. Maska chladiča dostala úplne inú vyplň a spodná časť nárazníka imitujúca ochranu podvozku presahuje až ku evidenčnému číslu. Zadná časť tiež predvádza jemne upravenú spodnú časť, ktorá dáva autu celistvejšie tvarovanie. Jazz Crosstar prinesie aj úplne novú farbu s názvom Fjord Mist.

Interiér veľa zmien nepotreboval, zmenili sa len druhy čalúnenia a obklady prístrojovej dosky, prípadne aj volantu. Jazz stále prichádza s ponukou veľkého vnútorného priestoru na malom pôdoryse vozidla. Vzhľadom na posunutie nádrže pod predné sedadlá prichádza stále aj s vyklápaním sedákov, ktoré Honda nazýva systém Magic Seats.

Vylepšená verzia Hondy Jazz zvyšuje výkonZdroj: Honda

Pohon malého vozidla zabezpečuje hybridní systém e:HEV, ktorý ale zaznamenal úpravu výkonu smerom nahor. Celkový výkon sa zvýšil o 10 kW (14 k), čo znamená, že celkovo má Jazz 90 kW (122 k). Výkon generátora sa dostal vyššie o 8 kW (11 k) a jeho maximálny výkon je 78 kW (106 k). Spaľovací 1,5-litrový motor zase pridal 7 kW (10 k) a teraz má 79 kW (107 k). Honda hovorí, že tento hybridný systém zvládne v kombinovanom cykle vypúšťať iba 102 gramov CO2 na kilometer. Určitých úprav sa dočkala aj prevodovka. Má zlepšiť plynulosť a celkovo jazdné vlastnosti. Dôležitým vylepšeným je však pridanie možnosti ťažného zariadenia, ktoré dokáže potiahnuť príves s hmotnosťou 0,5 tony, prípadne podržať stojan na bicykle.

Automobilka potvrdila, že na náš trh sa nová verzia dostane už budúci mesiac a stanovila aj ceny. Kým základnú verziu Advance sme si už povedali, verzia Crosstar, s terénnymi ambíciami, bude stáť 27 590 €. Logické bude zvýšenie spotreby a aj emisií pri tejto alternatíve. Veď tento model je predsa vyšší a o niečo ťažší.

Príplatkových prvkov naozaj nie je veľa, lebo už v základe je napríklad LED prevedenie predných svetiel, či 16-palcové zliatinové disky. Príplatok je teda možný len za balík Design Pack pre verziu Advance a oba svety Jazzu môžu mať príplatok za metalický alebo perleťový lak šesťsto eur, prípadne za príplatkový prémiový lak 800 eur. Navigačný systém je v štandarde.

Vylepšená verzia Hondy Jazz zvyšuje výkonZdroj: Honda

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Luxusné EQS SUV má nový šat s logom MaybachMercedes postupne rozširuje jednotlivé ponuky modelov o nové a nové verzie. V rámci...19. Apríl, 2023
02Porsche vylepšilo Cayenne, má viac displejovNemecká automobilka Porsche má ako základ svojej modelovej ponuky práve Cayenne, ktoré jej...18. Apríl, 2023
03Honda Civic: Je Autom roka právom?To, čo Honda teraz na trhu ponúka je už jedenásta generácia modelu kompaktného auta Civic,...21. Február, 2023