Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Vylepšený Peugeot 508 je na Slovensku, koľko bude stáť?

Automobilka Peugeot inovovala svoj model, ktorý má najvyššie číselné označenie zo základných nízkych áut. Tak 508 ako kombi 508 SW sa dočkali vylepšenia vo forme faceliftu v strede životného cyklu. Modernizácia zasiahla hlavne vizuál auta a priniesla všade nové logá, ktoré teraz používajú všetky autá výrobcu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
12.08.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Peugeot

Vylepšený Peugeot 508 je...

Auto-moto zaujímavosti

Najväčšia zmena teda prichádza v prednej časti, kde je kompletne nová maska chladiča a úplne nové maticové LED svetlomety s možnosťou adaptívneho osvetlenia vozovky. Automobilka siahla po maske chladiča, nadväzujúcej na nárazník veľmi decentne a bez výraznej mriežkovej segmentácie. Reálne vyzerá nový model modernejšie a elegantnejšie ako predtým. Vylepšeniu určite pomáhajú aj zadné svetlá s novou grafikou.

Vnútri je zmien naozaj minimálne, ale to hlavné, čo je teraz aktuálne, nie je ani tak zoznam zmien, ktorý bol zverejnený už dávnejšie, aktuálne máme aj nový cenník modelu. Znova bude rozdelený na tri stupne výbavy a vrcholom bude výbava Peugeot Sport Engineered s najvýkonnejším hybridom v ponuke, ktorý dosahuje výkon až 265 kW (360 k). Je to jediný Peugeot 508 s pohonom všetkých 4 kolies a tu je jedno zásadné prekvapenie. Kým pred modernizáciou stál tento model ako liftback 70 990 eur a ako kombi 72 290 eur, teraz stojí, v klasickej verzií liftback, 69 990 eur a v prevedení Combi 71 290 eur. Je to tisícku eur menej ako doposiaľ.

Vylepšený Peugeot 508 je na Slovensku, koľko bude stáť?Zdroj: Peugeot

Iná situácia je v prípade základnejších výbav a verzii vozidla. Tie sú o niečo drahšie. Základná výbava zostáva stále Allure a základný motor ostáva aj naďalej naftový s objemom 1,5 litra a označením BlueHDi. Má výkon 96 kW (130 k) a bude štandardne spojený s automatickou prevodovkou s ôsmimi stupňami. Bude v základnej cene za 41 490 eur ako liftback a 42 790 eur ako kombi SW. Lenže pred modernizáciou boli ceny 39 090 eur, respektíve 40 390 eur. Tu je nárast naozaj badateľný a neprehliadnuteľný. Lenže po modernizácii má Peugeot 508 omnoho lepšiu výbavu. Teda minimálne o maticové LED predné svetlá, ktoré predtým ani dostupné neboli a teraz sú súčasťou tejto, u nás, základnej výbavy. Za výbavy GT je aktuálne pre obe karosárske verzie príplatok 2 500 eur v prípade BlueHDi.

Vylepšený Peugeot 508 je na Slovensku, koľko bude stáť?Zdroj: Peugeot

Zmenila sa aj ponuka hybridných verzií. Kým pred modernizáciou sa dal kúpiť iba plug-in hybrid s výkonom 165 kW (225 k), ak budeme PSE brať ako absolútnu špecialitu, teraz pribudne aj možnosť s výkonom 132 kW (180 k). Dosahuje ho vďaka slabšiemu naladeniu spaľovacieho motora s objemom 1,6 litra. Ale pozrime sa na samotné ceny porovnateľne výkonných kusov. Pri oboch karosárskych verziách je nárast o 3 000 eur. S výbavou Allure tak 508 PHEV stojí 49 990 eur s vyšším výkonom. Slabšia alternatíva je za 47 990 eur. Za kombi si priplatíte 1 300 eur a za výbavu GT musíte ešte doložiť 2 300 eur. Z toho vyplýva, že príplatok za výbavu GT je menší ak zvolíte plug-in hybrid ako pohon auta.

Peugeot 508 stále ponúka eleganciu s dynamickými prvkami a ozvláštňuje tak triedu. Možno má Peugeot 308 SW vnútri viac miesta ako 508 SW, ale rozhodne nemá toľko štýlu ako auto s bezrámovými dverami. Máme pocit, že ani toto sa do budúcna veľmi opakovať nebude.

Vylepšený Peugeot 508 je na Slovensku, koľko bude stáť?Zdroj: Peugeot

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Porsche 911 oslavuje 60 rokov, privítajte sériu S/TPorsche to spravilo znova! Hovorilo, že už nebude vytvárať limitované edície, ktoré môžu...4. August, 2023
02Test: Škoda Kodiaq Style – V najlepšej formeNiekedy v budúcom roku má prísť na trh nový Kodiaq. To je fakt, ale dovtedy bude dostupný...2. August, 2023
03Cadillac Escalade IQ je elektrický konkurent Mercedesu EQS SUVGeneral Motors má tiež v cieľoch predstaviť veľa elektrických vozidiel. Po rôznych...10. August, 2023