Za 6 rokov najazdili 666 000 km na jednom z najlacnejších áut!

Koľko kilometrov najazdíte ročne? 10, 12 či 15 000 km? To sú nájazdy, ktoré sú takým zlatým priemerom. Ak musíte cestovať aj v rámci práce, najazdíte možno tak 40 - 50 000 km ročne, vodiči dodávok a kamiónov pochopiteľne viac. No vysoké nájazdy sú obvykle synonymom pohodlných a veľkých áut. Šialene vysoký nájazd však občas dosiahne aj maličké miniauto.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
15.01.2021
Diskusia:

Za 6 rokov najazdili 666...

Auto-moto zaujímavosti

Na vysoký nájazd nepotrebuješ drahé auto

Občas sa objaví auto, ktoré všetkých ohúri svojim extrémnym nájazdom. Niekedy ide o auto s motorom, ktoré je hotovým “držiakom”, niekedy ide o komfortného hltača tisícok diaľničných kilometrov. Takmer nikdy však nejde o miniatúrne auto určené do mesta, ktoré je tým najlacnejším na trhu. Na portáli philkotse.com sa objavila informácia o rekordérovi, ktorým je Mitsubishi Mirage. Ak vám tento názov nič nehovorí, je to vlastne to isté auto, ako Mitsubishi Space Star u nás. Na Slovensku sa predáva už od 8 990 €, takže ide o jedno z vôbec najlacnejších áut na trhu. Nuž a v USA je celkovo tým najlacnejším novým autom vôbec.

Aký nájazd môže zvládnuť takto lacné auto? Oveľa viac, ako si viete predstaviť. Rodina z amerického štátu Minnesoty si malé Mitsubishi kúpili v roku 2014. Dnes, po 6 rokoch má na tachometri šialených a priam diabolských 666 000 km! Presne tak, len za 6 rokov, čo je v priemere vyše 9 200 km mesačne! Viete si predstaviť takýto nájazd s maličkým mestským autom? Nuž, neskutočné rovnako ako fakt, že 1,2 litrový motor to zvládol s veľkým prehľadom. Jedinými poruchami bola 1 oprava štartéra a výmena ložísk. Nič viac! Nie nadarmo sa o japonských autách hovorí, že ich výdrž si človek musí vyskúšať na vlastnej koži. Nuž a viete, aké ďalšie auto si dvojica Američanov kúpila? Opäť nové Mitsubishi Mirage. Na druhej strane sa už Mitsubishi mohlo pochlapiť a nové auto im dať zdarma, nuž aj tak klobúk dole pred kvalitou tohto autíčka.

Za 6 rokov najazdili 666 000 km na jednom z najlacnejších áut!Zdroj: philkotse.com

Za 6 rokov najazdili 666 000 km na jednom z najlacnejších áut!Zdroj: philkotse.com

Za 6 rokov najazdili 666 000 km na jednom z najlacnejších áut!Zdroj: philkotse.com

Zdroj: philkotse.com

Zdroj foto: philkotse.com

Späť na magazín

Diskusia k článku