Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Prvé BMW M3 combi: 510 koní, 500 l kufor, bez 4x4!

Slávna „em trojka“ ide s kožou na trh v tele praktického modelu so štedrým 500 l batožinovým priestorom. Parametre neoseká. Delo ponúkne 510 koní, podľa všetkého bez 4x4 pohonu. Prvé BMW M3 combi je tu!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.04.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: bmwgroup.com

Video: BMW M3 Touring -...

Auto-moto zaujímavosti

O dokonalú novinku sa postarala špecializovaná divízia BMW M GmbH. Výsledkom tvrdej práce tímu odborníkov je kompaktné kombi, ktoré zákazníci túžobne očakávajú. Dlho očakávaná verzia je na spadnutie. Ako bude vyzerať? Nenechaj si ujsť prvé oficiálne snímky maskovaného prototypu.

BMW M3 render fotografiaZdroj: bmwblog.com

Ostré kompaktné combi

V predpremiére sa ukázala v plnej kráse zadná časť automobilu. Podľa všetkého sa máme na čo tešiť. Dokonalé tvarové línie, na aké sú zákazníci dela z Bavorska zvyknutí, sa predvedú v plnej kráse. Premiéra je plánovaná už tento rok v lete. Internet najprv zaplavili fotografie maskovaného prototypu a neskôr aj úplne nemaskovaného vozidla priamo vo fabrike.

BMW M3 combi je tu - zadná časť vyzerá skvele.Zdroj: youtube.com/BMW M

Očakávané bavorské prvky

Čo sa týka vzhľadu, nečakajme prekvapenia. Výrobca nemôže predsa zabudnúť na svoju dávku krásy. Vozidlo predstaví očakávané detaily vzhľadu ako tradičnú štvoricu koncoviek výfuku, vyčnievajúce blatníky a svoj priestor dostali aj veľké kolesá s nízkoprofilovými pneumatikami. Spojler je vytlačený na 3D tlačiarni. Keďže milovníci BMW obdivujú aj prvky, určené viac pre zábavu ako funkčné využitie, dizajn dopĺňajú nefunkčné výduchy za prednými kolesami a „bobrie“ BMW zuby.

BMW M3 render fotografiaZdroj: bmwblog.com

500 litrov pre batožinu

O rozruch sa postará vďaka výkonu aj objemu batožinového priestoru. Pod prednou kapotou „spí“ výkon 375 kilowattov, 510 koní a 650 Nm krútiaceho momentu.  Zadná časť vozidla ukrýva objem až 500 litrov, ktorý umožní majiteľovi vziať si so sebou potrebnú batožinu. Napriek objemu batožinového priestoru neutrpí v oblasti parametrov.

BMW M3 combi je tu - zadná časť vyzerá skvele.Zdroj: bmwblog.com

Prvé alebo druhé BMW M3 combi?

Prekvapivo, nejde úplne o prvé M3 v karosárskej verzii kombi. Dávno predtým už v BMW vznikla 5-dverová M3 E46 paráda. Túto verziu však nemožno považovať za skutočný model. Svetlo sveta uzrela len vo forme konceptu. Sériovej výroby sa automobil nikdy nedočkal. Dôvodom boli aj mnohé rozdiely v prevedení combi a kupé verzie. Tie si vyžiadali príliš veľa zásahov do konštrukcie podvozku.

BMW M3 combi je tu - zadná časť vyzerá skvele.Zdroj: bmwblog.com

Dizajn ako tradične - dokonalý

Nakoniec ostal tento sen nesplnený. Nie nadlho. Dnes sa pozeráme na jasného následníka trónu. Novinka je veľká a krásna. Presne taká ako sme si BMW klenot v combi verzii predstavovali. Túto verziu už sériová výroba neminie. Je s na čo tešiť. Zadná časť BMW M3 Touring dela vyzerá skvele! Posúď sám na prvých záberoch. Ako sa ti tento unikát páči? Ako hodnotíš šance na úspech v konkurencii moderných combi mašín? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch pod článkom.

Zdroj: Wilcoblok@Instagram

BMW M3 combi

Video: Nové BMW M3 Touring 2022- odhalená zadná časť

Video: BMW M3 Touring - Ako to celé začalo?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Obytný Mercedes s garážou: Rarita s miestom pre auto!Morelo Palace Liner 99 GSB rarita - najdrahšie obytné auto na svete ponúka nevídané...4. Apríl, 2022
02Nový trhák Kia Mohave: Väčšie, krajšie a lacnejšie Sorento!Kia Mohave je trhák s novou krvou, ktorý valcuje konkurenciu! Parametrami nesklame. Sorento...8. Apríl, 2022
03Šialená čínska SUV barakuda útočí vzhľadom a cenou!GAC Trumpchi GS beštia - čoraz viac sa hovorí o provokatívnom dizajne SUV mašiny z Činy,...10. Apríl, 2022