Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Rolls-Royce Phantom predvádza druhú sériu, zmien nie je veľa

Rolls-Royce Phantom je na trhu už od roku 2017. To znamená, že modernizácia modelu je na mieste. Vylepšenia počas životného cyklu sa nevyhýbajú takýmto superluxusným modelom, ktoré akoby ani nestarli. Môže za to ich zriedkavý výskyt na cestách. Čo teda prináša inovácia Phantomu označená ako Series II?

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
19.05.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Rolls-Royce

Rolls-Royce Phantom...

Auto-moto zaujímavosti

Prvou a tou najzásadnejšiu zmenou je úprava masky chladiča. Stále zostáva klasické stĺporadie, ktoré automobilka označuje ako Pantheon Grille, ale dostalo jemné retuše. V prvom rade, na vrchu je nová vysoko lesklá lišta, ktorá prepája nové línie denného svietenia. Už nesvietia celé lemy svetlometov, ale iba pásy v ich vrchnej časti. Nová maska tiež prináša nové svetlo. Nie je ale vo forme pásu, ktorý má vizuálne spájať práve LEDky denného svietenia ten nesvieti vôbec. Osvetlené je pozadie stĺpov, takže v noci je pocit ako keby mal Phantom naozaj nejakú historickú pamiatku v prednej časti.

Rolls-Royce Phantom predvádza druhú sériu, zmien nie je veľaZdroj: Rolls-Royce

Aj samotné svetlomety prichádzajú s malou zmenou. V spodnej časti sú malé otvory, cez ktoré sa von dostáva svetlo a pôsobia ako hviezdne nebo. Tým pripomínajú pobyt v interiéri a pohľad na ikonický strop modelov Rolls-Royce. Na základnom tvare Phantomu nebolo treba meniť nič a takmer nič sa neudialo ani vzadu.

Po prednej časti je ďalšou významnou zmenou len použitie nových zliatinových diskov. Tie majú stále statické logá a zároveň prichádzajú s dizajnom, ktorý pripomína celoplošné prekrytie. Tento dizajn má evokovať diskové kolesa, ktoré boli na autách v dvadsiatych rokoch minulého storočia. Tieto kolesa sú v príplatkovej výbave a môžu mať buď leštený povrch, alebo lakovanie čiernou farbou. Aj ostatné zliatinové disky dostali nové prevedenie a zmenené tvary.

Rolls-Royce Phantom predvádza druhú sériu, zmien nie je veľaZdroj: Rolls-Royce

V interiéri taktiež nebolo treba veľa meniť, pribudli však nové a ešte luxusnejšie materiály. Tie nie sú nutne kožené a prezentujú látky, ktoré majú ďaleko od tých, ktoré sú v štandardnej výbave lacných áut. Rolls-Royce využíva v Phantome kombináciu talianskych látok s bambusovými vláknami. Povrch má pripomínať abstraktnú interpretáciu loga automobilky, sošky Spirit of Ecstasy.

Výraznú zmenu pocíti aj vodič, lebo Rolls-Royce zistil, že niektorí majitelia si svoj Phantom šoférujú sami. Volant preto dostal hrubší veniec, ktorý určite vodiči ocenia. Ďalšou zmenou je 3D efekt na pravej časti prístrojovej dosky, ktorý má znova pripomínať abstraktné stvárnenie okrídlenej sošky.

Rolls-Royce Phantom predvádza druhú sériu, zmien nie je veľaZdroj: Rolls-Royce

Pre Rolls-Royce Phantom stále ostáva, aj pre druhú sériu, motor V12 s objemom 6,75 litra a prepĺňaním dvoma turbami. Výkon má dostatočný, ako to automobilka uvádza najčastejšie a zároveň však treba povedať, že je asi poslednou inštaláciou tohto agregátu. Od roku 2030 chce byť automobilka výlučne elektrickou, čo znamená, že spaľovacie agregáty vylúči zo svojho portfólia úplne.

Rolls-Royce Phantom predvádza druhú sériu, zmien nie je veľaZdroj: Rolls-Royce

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Mercedes EQS SUV: Luxus, elektrika a sedem miestMercedes elektrickým systémom verí a preto znova rozširuje svoju ponuku elektromobilov....20. Apríl, 2022
02Nové BMW radu 7: Rozdelené svetlá delia ľudí na dva táborySiedma generácia BMW radu 7 sa predstavila len pred včerom a my sme si už mali po možnosť...22. Apríl, 2022
03Bentley Bentayga s predĺženým rázvorom hýčka pasažierov vzaduBentley rozširuje ponuku svojho modelu Benayga o novú verziu s označením EWB. Táto skratka...17. Máj, 2022