10 mestských SUV do 15-tisíc s odznakom prémie

Niektoré autá sú označované za prémiové, je to kvôli tomu, že to hovorí ich spracovanie, použité technológie a tiež počiatočná cena. Niekedy majú imidž štýlového vozidla, čo sa je príjemné najmä pri prevádzke v meste. My sme si stanovili limit 15-tisíc eur, teda okolo 15-tisíc eur a hľadali 10 vozidiel, ktoré by toto spĺňali a mohli by tak slúžiť na dochádzanie z priľahlej obce do väčšieho mesta.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
26.03.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

10 mestských SUV do...

Auto-moto zaujímavosti

Nerobili sme rozdiely podľa spaľovaného paliva. Základným výberovým kritériom teda je určitá zaujímavosť auta. Po dlhom pátraní sme sa dostali k týmto desiatim. Tieto autá sú finančne na tom rovnako ako úplne nová a plne vybavená Dacia Sandero.

1. Range Rover Evoque

Range Rover so svojim najmenším modelom rozhodne patrí medzi prémiovo pôsobiace autá. Nie je to len o vzhľade, ale aj o pocite. Aj malý Range Rover dokáže vytvoriť pocit veľkého auta. Naviac ak má pohon všetkých kolies, nestratí sa ani cestou na lyžovačku. Akurát v tom prípade je hedikepom menší batožinový priestor.

Malému Range sa naozaj hodí čierna farba. Najmä ak je kombinovaná s bledou farbou interiéru. Vlastne jediným prvkom, ktorý autu chýba je navigačný systém, ale v tejto generácii Land Roverov aj tak pôsobil trochu staršie, takže možno práve toto je výhoda tohto kusu.

https://www.autobazar.eu/land-rover-range-rover-evoque-22-td4-prestige-a-t-id17556824.html

10 mestských SUV do 15-tisíc s odznakom prémieZdroj: Autobazar.EU

2. MINI Countryman Cooper SD

Veľa štýlu prináša aj prvé SUV od MINI. Countryman priniesol naozaj napriestrannejšiu karosériu, ktorú automobilka kedy ponúkla. Ale zároveň si zachováva vizáž malého modelu. Tento model vyzerá menší ako reálne je a práve Countryman dokáže zvládnuť aj úlohu rodinného auta.

Naviac je super, keď má peknú farbu, čo rozhodne zelená je. V kombinácii s čiernymi doplnkami ako zrkadlá, pásy na kapote a disky je naozaj príťažlivou alternatívou. Aj v prípade Countrymanu je štandardom svojský interiér s veľkým rýchlomerom v strede.

https://www.autobazar.eu/mini-countryman-cooper-sd-all4-steptronic-id18611207.html

10 mestských SUV do 15-tisíc s odznakom prémieZdroj: Autobazar.EU

3. BMW X1

Najmenšie SUV od BMW tiež do bodky spĺňa zadanie a je vhodným kandidátom tiež. Na rozdiel od ostatných je primárne koncipovaný ako zadokolka, čo predurčuje zaujímavejšie jazdné vlastnosti a auto pôsobí omnoho menej ťažkopádne ako predokolkové platformy.

Sivá farba je ideálna, lebo nie je tak zložitá na údržbu ako čierna. Naviac fabrický balík doplnkov M dáva autu istú dávku športovosti. O tú sa vie pričiniť aj motor verzie xDrive25d, ktorý má výkon 160 kW (218 k).

https://www.autobazar.eu/bmw-x1-xdrive-25d-a-t-id18511034.html

10 mestských SUV do 15-tisíc s odznakom prémieZdroj: Autobazar.EU

4. Mercedes-Benz GLA

Mercedes sa v určitom bode podujal na zmenu označení svojich modelov tak, aby boli logickejšie. Preto existuje GLA, ktoré je vlastne terénnou alternatívou najmenšieho modelu A. Počas predaja prvej generácie sa stalo obľúbeným autom a dá sa s ním stretnúť naozaj často.

Mercedes dával do týchto áut síce aj motory od Renaultu, ale to nie je prípad tohto kusu, ktorý má vlastnú 2,2-litrovú motorizáciu. Motor je spojený s automatickou prevodovkou so siedmimi prevodovýmu stupňami. A táto generácia stále disponuje ovládaním informačno-zábavného systému kolieskom, ktoré mal aj Mercedes premyslené a dotiahnuté k dokonalosti.

https://www.autobazar.eu/mercedes-gla-trieda-200-d-a-t-id18634937.html

10 mestských SUV do 15-tisíc s odznakom prémieZdroj: Autobazar.EU

5. Volvo V40 Cross Country

Veľa z vás si pamätá model V40 od Volva ako kombi ku sedanu S40. To boo logické označovanie. Potom prišiel model V50 a označenie ostalo pre hatchback nižšej strednej triedy. A ten mal drsnejšiu verziu Cross Country, ktorá dostala podobné priechodnostné parametre ako práve Mercedes-Benz GLA.

V40 Cross Country má naviac dobrú štvorkolku a do mesta asi najvhodnejší benzínový motor. Za označením T4 sa skrýva dvojliter s výkonom 132 kW (180 k). Priechodnosť nie je extrémna, ale na poľných cestách sa nestratí ani takýto štýlový crossover.

https://www.autobazar.eu/volvo-v40-cross-country-t4-awd-summum-id18498978.html

10 mestských SUV do 15-tisíc s odznakom prémieZdroj: Autobazar.EU

6. Audi Q3

Vo svojej dobe bolo Q3 najmenším crossoverom od Audi, avšak potom prišiel model Q2, ktorý je, logicky, ešte o kúsok menší. Má klasickú koncpeciu a klasický podvozok, ktorý koncern Volkswagen používa na všetky takto veľké autá.

Aj keď tento kúsok nevyzerá, že je bohato vybavený, tak má všetko, čo treba a s priškrteným výkonom dokáže motor fungovať celkom dlho. Je dokonca z roku 2016, ale pre niekoho môže istú nevýhodu predstavovať pohon výlučne prednej nápravy.

https://www.autobazar.eu/audi-q3-20-tdi-sport-id18561630.html

10 mestských SUV do 15-tisíc s odznakom prémieZdroj: Autobazar.EU

7. Jeep Renegade

Povedzme si to rovno, Jeep Renegade je malý. A je postavený na rovnakej platforme ako Fiat 500X. Ale aj napriek tomu si necháva DNA veľkých Jeepov s okrúhlymi svetlami a siedmimi otvormi na maske chaldiča. Strieborné lemovanie naviac podporuje odkaz na model Wrangler, či Willis zo začiatku fungovania automobilky.

S dvojlitrovým naftovým motorom a pohonom všetkých kolies je vhodným partnerom aj na cestu na chatu v rámci okresu a, v prípade sci-fi, aj mimo neho v budúcnosti. S manuálnou prevodovkou vie odmeniť aj naozaj nízkou spotrebou.

https://www.autobazar.eu/jeep-renegade-4x4-2.0mjt-103kw-limitedgarancia-poctu-kmovere-id18617780.html

10 mestských SUV do 15-tisíc s odznakom prémie

8. Mercedes-Benz GLK

Dobre, GLK je trochu väčší model, ale stále dokáže fungovať ako mimo mesta, tak v meste a bez problému sa vopchá do akéhokoľvek parkovacieho miesta na sídlisku, či v podzemných garážach. Svojim hranatým stylingom mal odkazovať na legendárne Géčko, ale zároveň mal prilákať nových zákazníkov. A podarilo sa to.

Čierny kus s motorom V6 je vhodonu voľbou, pretože má dostatok výkonu v každej situácii. A GLK poskytuje naozaj dosť vnútorného priestoru. Kombinácia čiernej s čiernou nikoho neurazí a auto pôsobí celkom nenápadne. Tá príbuznosť s Géčkom je pretavená aj do hranatého interiéru, ktorý nemusí sadnúť každému a zlepšil sa faceliftom modelu.

https://www.autobazar.eu/mercedes-glk-320cdi-4-matic-id18653838.html

10 mestských SUV do 15-tisíc s odznakom prémieZdroj: Autobazar.EU

9. Audi Q5

Aj väčšie Audi pôsobí dostatočne reprezentatívne. Má však ponuku výkonnejších motorov ako Q3 a pôsobí dospelejšie. Reálne je možné povedať, že je konkurentom BMW X3 a Mercedesu GLK, neskôr GLC.

Ak je však v dobrej farbe s dobrým motorom, tak predstavuje príjemnú kombináciu nielen pre okolie, ale aj pre vodiča. Trojlitrový naftový šesťvalec dokáže pomôcť v každej situácii a tento konkrétny má aj zmenený výkon.

https://www.autobazar.eu/audi-q5-30-tdi-id18649681.html

10 mestských SUV do 15-tisíc s odznakom prémieZdroj: Autobazar.EU

10. Peugeot 3008

Ak je prémiové auto posudzované na základe kvality spracovania a použitých materiálov, tak medzi takéto patrí aj Peugeot 3008. Avšak nemá v ponuke pohon všetkých kolies. Vlastne ten je vyhradený vrcholnej verzii Hybrid, ktorá zadné kolesá pripája pomocou elektromotora.

Toto auto, ktoré získalo aj titul Auto roka má výbornú automatickú prevodovku s ôsmimi prevodovými stupňami. Spolupracuje s priemerne výkonným 1,5-litrovým naftovým motorom. Ale tu prím nehrajú výkony, ale dizajn. To, či je dostatočne prémiovým kusom musíte posúdiť sami, ale kvalitou spracovania a materiálmi sa vyrovná niektorým BMW, Mercedesom, ale aj Audi.

https://www.autobazar.eu/peugeot-3008-16-bluehdi-88-kw-allure-id18233238.html

10 mestských SUV do 15-tisíc s odznakom prémieZdroj: Autobazar.EU

Bonus: Porsche Cayenne Turbo

Prvých 10 áut je celkom rozumných, ale niekto miesto malých SUV, ktoré zvládajú aj mesto, vie použiť v rovnakom prostredí kľudne aj Porsche Cayenne. A keď už, tak Turbo, nech je výjazd z garáží Eurovea s dostatočnou razanciou.

Ale teraz vážne, po facelifte vyzerá prvá generácia Cayenne omnoho lepšie a o to viac, keď má peknú červenú farbu kombinovanú s bledohnedým interiérom. S výkonom 368 kW (500 k) sa nestratí ani medzi väčšinou športových hothatchov.

https://www.autobazar.eu/porsche-cayenne-48-turbo-tiptronic-id18645557.html

10 mestských SUV do 15-tisíc s odznakom prémie

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

0110 najpredávanejších áut na Autobazar.EUZa minulý rok sme už štatistiky zhodnotili, najpredávanejšie boli Škody. A automobilka...22. Január, 2021
02Hyundai nezanevrel na vany, ukázal 11-miestny model StariaAk ste pozerali niekedy vízie ako by mali autá vyzerať v budúcnosti, tak zjavne nie ste...24. Marec, 2021
03Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4Nová Toyota RAV4 s hybridným pohonom a náhonom na obe nápravy je výborné auto. Má dosť...5. Február, 2021