Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4

Nová Toyota RAV4 s hybridným pohonom a náhonom na obe nápravy je výborné auto. Má dosť výkonu a má aj dobrú cenu, keďže s výbavou Black Edition, ktorej nič nechýba stojí 40 490 eur. Nie každý je však nastavený na kúpu nového auta, tak môže pozrieť v tejto cene alternatívy.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
05.02.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Top 10 jazdených...

Auto-moto zaujímavosti

My sme sa teda pozreli na SUV s cenou do 40-tisíc eur, ktoré majú nájazd do 120-tisíc kilometrov a vybrali sme z celkovej ponuky niekoľko zaujímavých kúskov bez ohľadu na palivo a veľkosť. V tejto cenovej hladine je veľa naftových áut. Ak teda plánujete aj dlhšie trasy, tak tieto autá sú super spoločníkmi. V meste však RAVka menej trpí a má neporovnateľne nižšiu spotrebu.

1. BMW X5 xDrive40d

Za 40-tisíc sa dá kúpiť naozaj veľa BMW X5. A to aj z predchádzajúcej generácie, kde sa do tejto cenovej hladiny dostávajú najnovšie kúsky F15-tok. Nie stíhačiek, ale SUV s takýmto kódovým označením. V tejto cene je však celkom málo kusov s daným nájazdom a výkonnejším biturbom xDrive40d. Tento motor dokáže zrýchliť na stovku za 5,9 sekundy. Tento konkrétny kus je naviac s balíkom M a tiež pekným alcantarovým interiérom.

https://www.autobazar.eu/bmw-x5-xdrive40d-a-t-mpaket-dph-id18372565.html

Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4Zdroj: Autobazar.EU

2. Mercedes-Benz GLE350d

Mercedes má tiež zástupcu medzi jazdenými autami v tomto výbere. GLE350d je presným konkurentom BMW X5 a ponúka tiež obrovský priestor. Z trojlitrového motora, ktorý bol ešte z éry používania vidlicových motorov. Tento kus má slušnú výbavy, z ktorej do očí udrie head-up displej. Výrazným pútačom pozornosti pri tomto kuse je pekná modrá farba.

https://www.autobazar.eu/mercedes-gle-trieda-350d-4matic-a-t-id17957033.html

Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4Zdroj: Autobazar.EU

3. Porsche Cayenne Diesel

Druhá generácia Porsche Cayenne prišla s omnoho krajším dizajnom ako prvá. Najmä ak sa pozrieme na prvú generáciu pred faceliftom. V ponuke bola aj s trojlitrovou šesťvalcovou naftovou motorizáciou. Ponúka výkon 193 kW (262 k). Vybrali sme kus, ktorý je síce zvonka nenápadný čierny, ale vnútri predvádza ostré červené čalúnenie. Dizajn Cayenne je však individuálny a nie každý ho zvláda. Avšak nemožno mu uprieť, že zostarol s dôstojnosťou a vyzerá aktuálne aj pri najnovšej, už tretej generácii auta.

https://www.autobazar.eu/porsche-cayenne-diesel-platinum-edition-ii-fl-id18335916.html

Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4Zdroj: Autobazar.EU

4. Range Rover Sport TDV6

V roku 2013 sa na trhu objavila druhá generácia modelu Range Rover Sport a naskočila na dizajnový trend, s ktorým sa predviedol väčší Range Rover. Ten nepotrebuje žiadne dodatočné označenie. Menší Sport však ponúka sedem miest, aj keď to nie je prípad tohto konkrétneho kusu. Tento má pod kapotou motor V6, tiež na naftu, ktorý produkuje 190 kW (258 k). S bledohnedou farbou exteriéru ladí rovnaké sfarbenie vnútra vozidla.

https://www.autobazar.eu/land-rover-range-rover-sport-30-id17393228.html

Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4Zdroj: Autobazar.EU

5. Volvo XC90 T6

Volvo aktuálne predvádza naozaj pekný dizajn svojich modelov a vizuálne ani nestarne. Aj napriek tomu, že XC90 druhej generácie prišlo pred piatimi rokmi. Stále aktuálny model prešiel nedávno jemným vylepšením, ale nie je to nič zásadné z hľadiska vizáže, tak aj tento ostáva moderný. Tento kus má výbavu R-Design, ktorá sa podpisuje na inej vizáži nárazníkov, ale aj na interiéri so sedadlami ponúkajúcimi výraznejšie bočné vedenie. Oproti ostatným modelov vo výbere má unikát. Nie je to štvorvalec, ale benzínový motor. Dvojliter má však naozaj slušný výkon 235 kW (320 k). V spojení s automatickou prevodovkou nie je cítiť žiadne deficit, najmä keď motor kombinuje kompresor a turbo.

https://www.autobazar.eu/volvo-xc90-xc90-t6-awd-drive-e-r-design-235kw-id18316909.html

Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4Zdroj: Autobazar.EU

6. Audi Q7 3,0 TDI

Nenechajte sa zmiasť, toto je najväčšie SUV od Audi. Nie je to Q8, to je vlastne akási verzia kupé k tomuto modelu. Q7 je naozaj veľký kus auta a možno trochu klame tvarmi. Ostré línie ho robia menším a zároveň mu viac ako vzhľad SUV prepožičiavajú vzhľad vyššieho kombi. To ale nemení nič na popularite Q7. Vybrali sme kus, ktorý má trojliter V6 a výkon 200 kW (272 k). Zvonka má síce nenápadnú bielu farbu, ako domáce spotrebiče, ale vnútri je oranžovo-hnedá koža, čo robí z auta celkom zaujímavý kus.

https://www.autobazar.eu/audi-q7-30-tdi-272k-quattro-tiptronic-8-st-id18324968.html

Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4Zdroj: Autobazar.EU

7. Lexus RX450h

Z rovnakého súdka ako je RAV4 je aj Lexus RX450h. Akurát je väčší a má viac valcov, výkonu, priestoru, vlastne všetkého. Kombinuje elektromotory s 3,5-litrovým vidlicovým šesťvalcom. Zadné kolesá sú poháňané výlučne elektromotorom, podobne ako je to pri Toyote, ktorú sme zobrali ako referenčnú. Aj napriek výraznej maske chladiča je tento kus nenápadnejší kvôli čiernej farbe. Reálne sa na túto karosériu viac hodia bledšie odtiene. Rovnakú farbu ako má exteriér má aj interiér. Hovorí sa ale, že čierna je najpraktickejšia, lebo sa ľahko udržiava. Je jasné, že stopy z riflí na čiernom čalúnení zaniknú skôr ako na béžovom.

https://www.autobazar.eu/lexus-rx-450h-awd-luxury-id16930660.html

Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4Zdroj: Autobazar.EU

8. Jeep Grand Cherokee Summit

Málo kilometrov, pekná farba, osemstupňový automat. Tento Jeep Grand Cherokee s jednou z najvyšších výbav Summit má všetko, čo k peknému Jeepu treba. Vnútri má už dokonca veľký štvorcový displej, ale ovládanie klimatizácie ostáva zachované a samostatné. Toto je presne tá verzia, ktorá robila starosti v USA, keď sa nevedeli šoféri zorientovať v radení prevodov a prehadzovaní do parkovacieho režimu. Je zaujímavé, že v Európe s týmto nikto nemal problém. Motor V6 na naftu má v tomto prípade výkon 184 kW (250 k), čo je celkom príjemná hodnota.ˇ

https://www.autobazar.eu/jeep-grand-cherokee-30l-v6-summit-td-a-t8-184-kw-id18111188.html

Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4Zdroj: Autobazar.EU

9. Jaguar F-Pace TDV6 R-Sport

Vstup Jaguaru do sveta SUV bol zaujímavý a je zaujímavý dodnes. Model F-Pace ako prvý z novej rodiny terénnejších áut má stále čo ponúknuť a vyzerá veľmi dobre. Verzia R-Sport mu pridáva vizuálnu agresivitu vďaka inak tvarovaným nárazníkom a veľkým kolesám. Čiernu kombináciu zovňajšku rozbíjajú len chrómové prvky na niektorých častiach karosérie. Svetlejšie pôsobí inteirér. Má totiž bledé, takmer biele kožené čalúnenie sedadiel a pocitu presvetelenia dopomôže aj presklená strecha. Poháňa ho trojliter V6 na naftu, z ktorého sa v Jaguare podarilo dostať výkon až 221 kW (300 k).

https://www.autobazar.eu/jaguar-f-pace-30-tdv6-r-sport-awd-a-t-id18341436.html

Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4Zdroj: Autobazar.EU

10. Volkswagen Touareg

Po všetkých značkách, ktoré sú prémiové, alebo sa nimi snažia byť je tu najmenej nápadná voľba zo všetkých 10 vybraných áut. Touareg nikoho neurazí, ale zásadne ani nenadchne. Vlastne je veľmi podobný, mechanicky, s Porsche Cayenne a tiež by sa dali nejaké príbuzenské línie nájsť aj v Audi Q7. Nenápadná hnedá ešte umocní dojem bežného auta a to môže mať hocijaké zliatinové disky. Toto je kus po facelifte, čo je vidno na svetlách vpredu. Na fotkách vidno aj diaľkové od nezávislého kúrenia a to znamená, že nový naozaj mohol stáť takmer 90-tisíc eur. Motor V6 TDI je zhodný s tým v Porsche Cayenne druhej generácie a tiež má 193 kW (262 k).

https://www.autobazar.eu/volkswagen-touareg-ii-30-v6-tdi-bmt-4-motion-id18219461.html

Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4Zdroj: Autobazar.EU

V každom prípade nie je úplne vhodné porovnávať nové a jazdené autá, kvôli záruke a priebehu kilometrov, ale z čisto finančného hľadiska to možné je. Napíšte nám do komentárov ako by ste sa rozhodovali vy.

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

015 zaujímavostí o BMW X6M CompetitionTrh s výkonnými SUV je trochu zvláštny. Teraz je asi na vrchole bez nutnosti hybridu, ale...27. Január, 2021
02Hyundai pridáva športovo ladenú verziu Tucson s označením N-LineHyundai Tucson je stále horúcou novinkou, aj keď sa postupne etabluje na slovenských...3. Február, 2021
03Skúsili sme novú Daciu Sandero, je výrazným krokom vpredDacia predstavila nové Sandero a hneď spôsobilo takú menšiu senzáciu. Z auta, ktoré bolo...21. Január, 2021