5 zaujímavostí o BMW X6M Competition

Trh s výkonnými SUV je trochu zvláštny. Teraz je asi na vrchole bez nutnosti hybridu, ale postupne ho pravidlá Európskej únie týkajúce sa emisií. Preto ak uvažujete o podobnom aute, tak teraz je asi tá správna chvíľa. Naviac, ponuka je naozaj široká.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
27.01.2021
Diskusia:

5 zaujímavostí o BMW X6M...

Auto-moto zaujímavosti

Veď len BMW má v ponuke M-kový model pre X3, X4, X5 a aj X6. Verzia X6M Competition je nielen tou s najvyšším číslom, ale oproti X5M pridáva aj svojský štýl. Ako konkurenta má napríklad GLE63 S kupé, či Lamborghini Urus. My sme vybrali 5 atribútov, ktoré nás na X6M Competition zaujali.

Výzor neklame

X6M vyzerá inak ako bežná X6. Dokonca inak ako X6 s balíkom M. Má ešte agresívnejšie tvarované nárazníky a jemnú odtrhovú hranu na veku batožinového priestoru. Celkovo X6M pôsobí masívne. Naviac na letnej sade s kombinovanými priemermi diskov, 21 palcov vpredu a 22 vzadu vyzerá naozaj brutálne. Set rovnakých 21-palcových trochu zjemňuje vzhľad. Ale je jasné, že bledá farba na karosériu X6 sedí úplne perfektne, naviac, keď má kontrastné čierne, prípadne karbónové doplnky.

BMW X6M CompetitionZdroj: Autobazar.EU

Šialene zrýchľuje

Pod mohutnou prednou kapotou je osemvalec s dvomi turbami a objemom 4,4 litra. To už samo o sebe napovedá, že aj 2,4-tonové SUV bude patriť k tomu najrýchlejšiemu v širšom okruhu. Má totiž výkon 460 kW (625 k). To je o 500-koní viac ako má to normálne auto, ktoré má sused pri dome. Spojenie motora, prevodovky s ôsmimi stupňami a pohonom všetkých kolies dokáže X6M Competition katapultovať na stovku za 3,8 sekundy. To je brutálna rýchlosť, pričom pružnosťou tiež nezaostáva. Od takto veľkého auta to málokto očakáva. A to nie je dôvodom na to, aby si X6M pýtala šialené prídely paliva. Reálna spotreba sa dá držať okolo 15 litrov a pri snahe sa dá dostať na pod 12 litrov. Pri opačnej snahe limity nie sú.

BMW X6M CompetitionZdroj: Autobazar.EU

Neznie až tak drasticky

Dobre, 625 koní, čiže 460 kilowattov, to znie dobre. A tak znie aj výfuková sústava. Znie dobre, ale nie je príliš hlučná. Dalo by sa povedať, že toto auto je zvukovo civilizované a dovnútra počuť motor len tak jemne. Vnútri panuje komfortná zvuková atmosféra, v ktorej sa len z diaľky predvádza pekný zvuk osemvalca. Rozhodne X6M Competition nie je, aj s otvorenými klapkami vo výfuku, hlučným autom.

BMW X6M CompetitionZdroj: Autobazar.EU

Na zadných sedadlách nie je tak veľa miesta

Napriek tomu, že má X6 takmer 5 metrov, vzadu nie je miesta na rozdávanie. Prední pasažieri majú miesta kráľovsky, ale viac dopredu posunuté zadné sedadlá a rýchlejšie sa zvažujúca strecha trochu uberajú priestor pre pasažierov. Stále sa to dá vydržať a klaustrofobické pocity z prvej generácie modelu už vôbec nie sú na mieste. Na šírku je priestoru naozaj dosť aj vďaka celkovej šírke auta. Avšak kufor ostáva naozaj obrovský. Do neho sa zmestí naozaj veľa vecí, len si treba nastaviť výšku otvorenia, lebo dosiahnuť na tlačidlo je niekedy ťažšie.

BMW X6M CompetitionZdroj: Autobazar.EU

Stojí ako garzónka v centre Bratislavy

Garzónka v úplnom centre? Dom v okresnom meste západného Slovenaska? Takú cenu má približne táto verzia BMW X6M Competition. Stojí bezmála 160-tisíc eur. Je to naozaj veľa. Ale v porovnaní s Lamborghini Urus, ktoré pôsobí trochu nemotornejšie je to zhruba polovica. A to aj s výbavou. X6M Competition dokáže udržiavať vzdialenosť a pruh, takže by mohla ponúknuť istú formu autonómnej jazdy. Má parádne čalúnenie a alcantarový strop. Ako čerešnička na torte je potom podsvietená opierka hlavy, na ktorej je logo modelu.

5 zaujímavostí o BMW X6M Competition

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nafta je v Bentley Bentayga mŕtva, ale hybrid pokračuje ďalej s faceliftomBentley Bentayga je kontroverzným modelom britskej automobilky, ktorá je však v nemeckých...8. Január, 2021
02Z Mníchova prichádza nový elektrický vrchol, BMW iX prejde až 500 kilometrovBMW predstavilo auto, ktoré vyzerá ako koncept, ale vôbec to tak nie je. Nové BMW iX je...13. November, 2020
03Poradňa: Ako sa postarať v zime o autobatériu?Autobatéria je fixnou súčasťou auta. Je energetickým centrom, z ktorého sú napájané všetky...23. Január, 2021