Top 10 mestských áut do 8-tisíc eur

Niektoré jazdy sú po meste, to znamená, že naftové motory na túto úlohu nie sú úplne vhodné. Na takéto presuny sú predsa stavané malé autá, s ktorými nie je problém pri parkovaní. Do nášho výberu z aktuálnych ponúk sme vzali niekoľko základných filtrov.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
05.03.2021
Diskusia:
Zdroj: Renault

Top 10 mestských áut do...

Auto-moto zaujímavosti

V prvom rade sme stanovili maximálnu cenu 8-tisíc eur. A tiež vek do troch rokov. Ešte sa rok 2021 len rozbieha, ale rok výroby vozidla sme stanovili na 2018 a menej. Ponúk až tak veľa nie je, ale nedá sa povedať, že sa z nich nedá vybrať. Nám do oka padlo týchto 10 áut.

1. Renault Clio Grandtour

Nie všetky malé autá musia byť úplne malé. Kombi v tejto triede ponúkal aj Renault pri predchádzajúcej generácii Clia. A ponúkalo dosť miesta vnútri, príjemne veľký batožinový priestor a parkovanie s ním nebolo vôbec problém, lebo stále nepatrilo k veľkým autám vonkajšími rozmermi. Bol to vlastne konkurent Fabie Combi, ktorý už v ponuke nie je a jeho miesto musí zastúpiť Captur.

Vybraný kus má fabrické rádio a manuálnu klimatizáciu. Motor je slabšia verzia 0,9-litrového trojvalca, ktorý má výkon 56 kW (76 k) a spolupracuje s manuálnou päťstupňovou prevodovkou. Prekvapením je aj, že má tempomat a vyhrievanie sedadiel v rámci edície Winter.

https://www.autobazar.eu/renault-clio-grandtour-energy-tce-75-e6c-winter-edition-id18440966.html

Top 10 mestských áut do 8-tisíc eurZdroj: Autobazar.EU

2. Peugeot 208

Francúzi proste malé autá vedia. A dokazuje to aj prvá generácia modelu 208. Malý päťdverový hatchback ponúka príjemné jazdné vlastnosti a na triedu primerané interiérové rozmery. Už síce prišla nová generácia, ale to neznamená, že táto pôsobí staro. Peugeotu sa podarilo spraviť dizajn tak, aby aj po rokoch pôsobil aktuálne.

Našli sme kúsok, ktorý má automatickú klimatizáciu, rádio s displejom a dotykovým ovládaním. Vonkajší vzhľad ozvláštňujú pekné zliatinové disky. Pod kapotou je osvedčený 1,2-litrový atmosférický trojvalec s výkonom 62 kW (82 k). Malé auto pôsobí vďaka použitiu chrómových doplnkov naozaj sviežo a trochu luxusne.

https://www.autobazar.eu/peugeot-208-style-id18492555.html

Top 10 mestských áut do 8-tisíc eurZdroj: Autobazar.EU

3. Dacia Sandero Stepway

Základné vozidlo? Nie celkom, Stepway je už takmer crossoverom, ktorý má terénnejšiu vizáž a aj napriek tomu, že ho nahradila nová generácia vyzerá stále dobre. Na niektorých miestach je vidno, že je stavaný lacnejšie ako niektoré iné malé autá, ale ponúka slušnú úžitkovú hodnotu za rozumnú sumu.

Vybrali sme kus, ktorý má klimatizáciu, pekné disky, aj keď sú to len štylizované plecháče so špeciálnymi puklicami a elektrickým ovládaním okien. Toto auto je z konca roka 2018 a poháňa ho najvýkonnejší benzínový motor, ktorý Sandero malo. Je ním 0,9-litrový trojvalec s 66 kW (90 k).

https://www.autobazar.eu/dacia-sandero-09-tce-ss-stepway-id18481596.html

Top 10 mestských áut do 8-tisíc eurZdroj: Autobazar.EU

4. Škoda Fabia

Škoda Fabia je predsa stávka na istotu. Tretia generácia obľúbeného modelu má charakteristické ostré tvary, ktoré nezostarnú len tak ľahko. Tento model však netrpezlivo čaká na štvrtú generáciu, ktorá sa postupne odhaľuje.

Modrý kúsok má síce základnejšiu výbavu, ale aspoň sa toho veľa nepokazí. Má však klimatizáciu, rádio a elektrické predné okná. Vzadu sú švihadlá, ako sa dá očakávať. Pohon zabezpečuje litrový trojvalec MPi s výkonom 44 kW (60 k), takže nejaké pretekárske ambície nenaplní, avšak v meste si poradí.

https://www.autobazar.eu/skoda-fabia-iii-10-mpi-60k-active-id18396513.html

Top 10 mestských áut do 8-tisíc eurZdroj: Autobazar.EU

5. Ford Fiesta

Hovorí sa, že Fiesta je jedným z najlepšie ovládateľných áut v tejto triede. S tým sa dá len súhlasiť a práve toto je stále aktuálna generácia modelu. Je však jasné, že v tejto cenovej hladine bude skôr slabšia výbava.

Nechýba však manuálna klimatizácia, či rádio s USB a prehrávaním MP3. Zaujímavým prvkom výbavy je tempomat. Ale motor je úplne základný, ktorý sa do Fiesty tejto generácie dával. Má objem 1,1 litra a dosahuje 52 kW (71 k).

https://www.autobazar.eu/ford-fiesta-11-id18355586.html

Top 10 mestských áut do 8-tisíc eurZdroj: Autobazar.EU

6. Hyundai i20

Nie je to najnovšia generácia modelu, ale predchádzajúca. Avšak už tá bola kvalitne postavená a ponúkala naozaj veľa za rozumné peniaze. A rovnako to je aj teraz. Auto z roku 2019  má iba 23-tisíc kilometrov. Stále však aj tento model vyzerá moderne, čomu určite pomáha aj biela farba karosérie.

Výbavou síce neoslní, ale má taký klasický štandard. Klimatizácia je, rádio tiež. Dokonca s USB. Motor s 1,2-litrami objemu má 4 valce a výkon 55 kW (75 k). Pritom aj toto auto patrí medzi také, ktoré ponúkajú na malom pôdoryse naozaj príjemne veľký vnútorný priestor.

https://www.autobazar.eu/hyundai-i20-12i-classic-id18485457.html

Top 10 mestských áut do 8-tisíc eurZdroj: Autobazar.EU

7. Kia Rio

Znova malé auto, veľmi podobné tomu, ktoré je o stupienok vyššie. Má podobne moderný vzhľad a tiež sa už dočkala nástupcu. Dokonca aj výbava je obdobná, akurát Kia ponúkne vyšší výkon. Malé Rio má totiž z rovnakého objemu až 62 kW (84 k).

Kia Rio je však z tých modelov Kie, ktoré tiež ponúkali záruku sedem rokov, takže pri roku výrobu 2018 bude ešte nejaký piatok platiť.

https://www.autobazar.eu/kia-rio-12-d-cvvt-silver-id18527615.html

Top 10 mestských áut do 8-tisíc eurZdroj: Autobazar.EU

8. Opel Corsa

Tradičný zástupca segmentu B je dobrou voľbou tiež. Má totiž pekný dizajn, príjemnú veľkosť zvonka na parkovanie a zvnútra na používanie. Je to ale posledný model Corsa, ktorý vznikol za éry General Motors, nová Corsa už patrí svojimi prvkami do koncernu Peugeot-Citroën.

Tento kúsok, ktorý sme našli má peknú modrú farbu a rovnako slušnú výbavu ako ostatné autá v Top 10. Má klimatizáciu, rádio s USB, MP3 a aj s CD. Okrem toho má aj tempomat a ponúkne dostatok komfortu aj pri zrýchlení, lebo litrový motor s prepĺňaním dosahuje výkon 66 kW (90 k), ale má šesťstupňovú prevodovku.

https://www.autobazar.eu/opel-corsa-10-turbo-id18070030.html

Top 10 mestských áut do 8-tisíc eurZdroj: Autobazar.EU

9. Citroën C-Elyseé

Toto nie je práve typické malé auto, ale patrí stále do segmentu B. C-Elyseé je však sedan, ktorý ponúkne naozaj veľký objem batožinového priestoru a z malých áut je jedným z najlepších rodinných áut. Tieto autá boli viac populárne v odbobí Renaultu Thalie, lebo za málo peňazí ponúkali veľa všetkého. A to isté sa dialo aj s C-Elyseé.

Reálne má auto objem batožinového priestoru 506 litrov, čo je naozaj dosť. A pritom rázvor 2562 milimetrov nepatrí medzi tie malé, takže na zadné sedadlá sa zmestí aj tínedžer, prípadne dospelý člen rodiny. Výbava tohto modelu obsahuje znova manuálnu klimatizáciu, ale s displejom, rádio schopné prehrávať MP3 a elektrické ovládanie predných okien umiestnené v strede.

https://www.autobazar.eu/citroen-c-elysee-puretech-82-feel-id18514002.html

Top 10 mestských áut do 8-tisíc eurZdroj: Autobazar.EU

10. Mitsubishi Space Star

Časy kedy bol Space Star malým MPV sú znavne nenávratne preč. A teraz je z neho naozaj malé auto. Je na hrane toho, čo sa dá považovať za segment B, tesne lízlo Áčko. Toto malé auto je takmer úplne nové, má za sebou 4000 kilometrov predvádzacej kariéry. Tak ako všetky ostatné klimatizáciu, aj keď len manuálnu a rádio s prehrávaním MP3. Motor má výkon 52 kW (71 k). Veľmi však záleží, či vám pri tomto aute sadne štýl dizajnu.

https://mitsubishi-space-star.noveauto.sk/mitsubishi-space-star-1-0-mivec-inform-150193.html

Top 10 mestských áut do 8-tisíc eurZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Test: Renault Captur E-Tech – V meste takmer elektromobilRenault Captur je veľmi úspešný model automobilky. Veď predznamenal aj odchod karosérie...6. Január, 2021
02Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4Nová Toyota RAV4 s hybridným pohonom a náhonom na obe nápravy je výborné auto. Má dosť...5. Február, 2021
03Ford S-Max bude mať hybridný pohon, tento hybrid má zmyselMPV sú na ústupe, čo je vidno na ponuke, ale tie od Fordu sú stále celkom slušne úspešné....12. Február, 2021