Ford S-Max bude mať hybridný pohon, tento hybrid má zmysel

MPV sú na ústupe, čo je vidno na ponuke, ale tie od Fordu sú stále celkom slušne úspešné. Tak S-Max ako aj Galaxy si stále hľadajú svojich zákazníkov. A pomaly ostávajú jedinými zástupcami triedy na trhu. Nahradzujú ich SUV a väčšie modely založené na dodávkach. Ale Ford pripravil novú verziu, ktorá má šancu preraziť. Nič podobné u nás na trhu nie je.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
12.02.2021
Diskusia:
Zdroj: Ford

Ford S-Max bude mať...

Auto-moto zaujímavosti

Tak S-Maxu ako aj Galaxy pribudla nová alternatíva pod kapotou. K výlúčne naftovému portfóliu sa pridáva hybridné ústrojenstvo. Modernizované verzie modelov tak budú mať jednoduchší život v mestských podmienkach, kde práve naftový motor trochu trpí. A tiež budú alternatívou s ohľadom na ponúkané parametre aj na dlhších cestách.

Hybridný systém používa 2,5-litrový benzínový motor bez nutnosti turba a k nemu má pripojený elektromotor a prevodovku e-CVT. Tá je pre hybridné systémy vhodná, o čom už dlhoročne presviedča Toyota, ktorá používa podobný princíp.

Ford S-MaxZdroj: Ford

Výkon sústavy Fordu je 140 kW (190 k), čiže presne toľko ako ponúka výkonnejší naftový motor 2,0 TDCi EcoBlue. Pohľad do tabuliek prezrádza, že zrýchlenie na stovku je tiež rovnakých 9,8 sekundy pre oba agregáty. A aby toho nebolo málo, rovnaká je aj kombinovaná spotreba, ktorá je stanovená, podľa testovacieho cyklu WLTP, na hodnote 6,4 litra na sto kilometrov. Akurát hybrid má o 15 percent nižšie emisie ako naftový motor. Údaje sú platné pre S-Max, Galaxy má trochu horšie zrýchlenie aj spotrebu, lebo je väčší.

Ford GalaxyZdroj: Ford

Veľkým pozitívom hybridného S-Maxu a Galaxy je fakt, že sú v ponuke s možnosťou pridať dve sedadlá do kufra. Sedem miest je to, kvôli čomu majú takéto autá naozaj zmysel. Ak nechcete niečo na štýl omnoho väčšieho Tournea Custom, tak S-Max ponúka naozaj príjemné vozenie a k tomu pridáva ešte stále atraktívny dizajn. Veď bol stavaný, v prvom rade, ako osobné vozidlo a nevychádza z úžitkových verzií.

Ford S-MaxZdroj: Ford

Pri hybride stále ostávajú rovnaké objemy batožinového priestoru. To znamená 285 litrov pre sedemsedadlové usporiadanie, 700 litrov v prípade piatich miest a 2020 litrov po sklopení všetkých piatich zadných sedadiel.

Cena je stanovená tiež priaznivo. Po spomenutí rovnakých parametrov je prekvapivo aj táto sekcia rovnaká. Základ pre hybrid, Titanium, ktorý má všetko, čo treba, stojí 36 380 eur. Rovnako pre obe 140 kW (190 k) motorizácie. V ponuke je však ešte výbava ST-Line so športovým zameraním za 41 480 eur a luxusne strihnutá Vignale za 44 490 eur.

Ford S-MaxZdroj: Ford

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ford zverejnil ceny Mustangu Mach 1, berte ho kým môžeteFord Mustang je vlastne kultový názov vozidla, ktoré sa tiež stáva modernejším...28. Január, 2021
02Ford Transit Connect MS-RT má štyri koncovky výfuku. Výkon nezodpovedáFord vyrába dlhšie aj model Transit Connect, prípadne jeho osobný derivát Tourneo Connect....2. December, 2020
03Test: Ford Ranger XLT – Má všetko, čo trebaFord Ranger je dlhodobo jedným z najpredávanejších pick-upov. Berieme však do úvahy len...23. December, 2020