Ford Transit Connect MS-RT má štyri koncovky výfuku. Výkon nezodpovedá

Ford vyrába dlhšie aj model Transit Connect, prípadne jeho osobný derivát Tourneo Connect. Na cestách sú výraznejšie zastúpené práve úžitkové alternatívy v portfóliu. Aj preto firma MS-RT spravila konverziu práve tejto pracovnej verzie.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
02.12.2020
Diskusia:

Ford Transit Connect MS-RT...

Auto-moto zaujímavosti

Nová obmedzená séria sa bude volať R120. Je jasné, že úpravca vyrobí iba 30 kusov exkluzívne vyzerajúceho dodávkového vozidla. Teda 30 ich bude pre Spojené kráľovstvo, 6 ďalších kusov pôjde do Severného Írska. Všetky však budú mať spoločnú bielu farbu. Aj to je logické, keďže biela je štandardná a najpoužívanejšia farba na týchto vozidlách. Stačilo teda zobrať celkový počet od hocijakého dílera, kľudne zo skladu, a vymyslieť ako ich prerobiť.

Všetky kusy budú zaplechované, ale na výber budú dve dĺžky, tak ako je to aj štandardne. Na výber bude dvojmiestna a trojmiestna verzia. Transit Connect totiž ponúka malé miesto v strede, ktoré dokáže, v prípade núdze ponúknuť dodatočnú prepravnú kapacitu na posádku. A tiež bude na výber automat a manuál. Tu začína tá teória s nakúpením skladových áut trochu krívať.

Ku bielemu skeletu karosérie pridalo MS-RT červeno-čierne bojové polepy. Upravené auto stojí na diskoch OZ Racing a má čierne kryty zrkadiel, ale hlavne má masívnejšie nárazníky a kryty prahov. Veľké prekvapenie je vzadu. Vyšší nárazník má výraznú imitáciu difúzora a tiež štyri koncovky výfuku.

Ford Transit Connect MS-RT má štyri koncovky výfuku. Výkon nezodpovedáZdroj: MS-RT

A práve koncovky výfuku sú absolútne prehnané. Pod prednou kapotou je totiž sériový motor 1,5 TDCi s výkonom 88 kW (120 k). Žeby na každý valec bola jedna koncovka? Vychádza to 22 kW (30 k) na jednu koncovku výfuku. Taký pomer nemá takmer žiadne nové auto, alebo žiadne sériové. Aftemarketové vylepšenia medze nemajú. Je však jasné, že zvody idú do jednej rúry a tá ide pod autom. Rozvetvenie prichádza až úplne vzadu.

Interiér modelu MS-RT je vylepšený koženým čalúnením s červeným prešívaním. Výbava obsahuje aj bezdrôtovú nabíjačku mobilných zariadení štandardu Qi a tiež cúvaciu kameru. Vo výbave vozidla je aj Ford Connect pripojenie a tempomat.

Výraznou výhodou úpravy MS-RT je, že neinterferuje so základnou zárukou auta. Úpravca je totiž pre Ford v sekcii QVM, čo je skratka od Qualified Vehicle Modifiers. V preklade to znamená, že MS-RT je považovaný za kvalifikovaného úpravcu, ktorý nepokazí veci a to, čo spraví je kvalitné. Aj preto má na britskom a severoírskom trhu tento model rovnakú záruku 3 roky, alebo 100-tisíc míľ, ako štandardné auto. U nás Ford na tento model ponúka záruku 5 rokov, alebo 150-tisíc kilometrov.

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ford Mustang Mach 1 bude mať manuál so synchroniáciou otáčokNebudeme chodiť okolo horúcej kaše. Práve Ford Mustang je najlacnejšia cesta ako sa dostať...22. Október, 2020
02Elektrické dodávky majú budúcnosť, jednu už má aj FordVeľké mestá a zásobovanie v nich je naozaj príležitosť, kedy elektrické vozidlá naozaj...19. November, 2020
03Ford predviedol najvýkonnejšiu Pumu, má trojvalec a 200 koníFord Puma má pre bežné použitie v ponuke litrový trojvalec s prepĺňaním a viacerými...1. Október, 2020