10 zaujímavých pick-upov do 20-tisíc na Autobazar.EU

Pick-upy sú veľmi špecifické autá, ktoré nie vždy dokáže využiť každý jedinec. Avšak väčšinou majú lepšiu priechodnosť terénom a väčšina z nich má pohon všetkých kolies. To zmanená, že pri troche záťaže na ľahký zadok môžu predstavovať zaujímavú alternatívu ako zimné auto aj do trochu drsnejších podmienok.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
10.12.2021
Diskusia:
Zdroj: Ford

10 zaujímavých pick-upov...

Auto-moto zaujímavosti

Pri vyhľadávaní sme stanovili limit 20-tisíc eur, ale hlavným parametrom bola, samozrejme, karoséria pick-up. Viac toho nebolo treba a už tak vyskočili zaujímavé výsledky, z ktorých sme 10 vybrali.

1. Ford Ranger

V podstate stále najnovšia dostupná verzia Rangeru, až na motor, je stále zaujímavým kandidátom. Tento kus má ešte starší 2,2-litrový agregát, ktorý automobilka zdokonaľovala poriadne dlho. Má dvojitú kabínu, má pohon všetkých kolies a s manuálom je toto auto aj, vlastne nie, nie je svižné, to od neho nikto nečaká. Je priemerne dynamické. Má síce len základnejšiu výbavu, ale má klimatizáciu, aspoň manuálnu a rádio s USB. To musí stačiť každému. Naviac podporuje telefonovanie cez bluetooth, vlastne toto je základ, od každého je všetko naviac možno aj luxusom.

https://www.autobazar.eu/ford-ranger-22-tdci-doublecab-4x4-xl-id18753053.html

10 zaujímavých pick-upov do 20-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

2. Dodge RAM 1500

Prečo nenájsť niečo väčšie? A keď väčšie, tak aj zvýšené a priam monštrózne. 56 centimetrov svetlej výšky je už na prekonanie aj väčších riek a prekážok. Lenže s týmto autom do podzemných garáží asi nemôžete jazdiť. Veď celková výška musí atakovať dodávkové hodnoty. Motor s objemom 5,7 litra HEMI bude mať vždy dostatok výkonu a bude vždy neprehliadnuteľné. Naviac má niečo, čo má málo iných pick-upov, pod zadnými sedadlami má priestor, ktorý sa dá použiť ako batožinový. Pri použití výfukov FlowMaster musí mať aj zaujímavý zvuk.

https://www.autobazar.eu/dodge-ram-pick-up-254kw-automat-id20469012.html

10 zaujímavých pick-upov do 20-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

3. Land Rover Defender 90

Lara Croft ho mala, bol v Bondovkách, Land Rover Defender je ikona medzi terénnymi autami a naviac sa vyrába ako pick-up. Aj napriek tomu, že auto vyzerá celkom malé, má tri miesta. Pekne vpredu vedľa seba. O pohodlí nikto nehovorí, ale traja sa odvezú legálne. Interiér patrí ešte medzi tie staršie pred faceliftom, čiže je to stále prístrojová doska, vlastne dve dosky, pekne rovnobežne. V roku 1995 mal motor ešte stále objem 2495 centimetrov kubických a jeho výkon bol 83 kW (113 k). Avšak vďaka konštrukcii prejde tento Defender naozaj všade.

https://www.autobazar.eu/land-rover-defender-90-id20302021.html

10 zaujímavých pick-upov do 20-tisíc na Autobazar.EU

4. Dacia Duster

Dacia Duster medzi pick-upmi? Áno! Konverzia vozidla sa robila sériovo, ale nie v materskej automobilke. Skôr sa však dá nájsť úžitková verzia so zaplechovanými oknami, ktorá je populárna najmä v Rakúsku a Taliansku. Zmenená karoséria s dvomi dverami ponúka priestor len pre dvoch ľudí, ale zase má veľký nákladný priestor. Pohon zabezpečuje klasicky štvorvalcový naftový 1,5-litrový agregát s výkonom 80 kW (109 k). Jediný problém tohto auta je teda dostupnosť náhradných dielov na zadnú časť v prípade kolízie.

https://www.autobazar.eu/dacia-duster-15-dci-id20314409.html

10 zaujímavých pick-upov do 20-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

5. Toyota Hilux

Hovorí sa, že sú nesmrteľné. To je možno trochu nadnesené, ale stále Hiluxy vydržia veľa. Najmä ak majú štvorvalec s objemom 2,5 litra a výkonom iba 106 kW (144 k). Tým, že motor musí pracovať s obrovským autom nebude rýchlosť nikdy devízou. Ale to znova v teréne nevadí. Tu je pohon kolies a dlhoročné skúsenosti s týmito autami omnoho viac ako rýchlosť. Hilux sa tvári, že prežije všetko a prejde všade. Veď si stačí pozrieť akékoľvek video z vojnových zón a zaručene tam bude minimálne jeden Hilux, otázne je aký bude mať vek.

https://www.autobazar.eu/toyota-hilux-dc-25-i-d-4d-terra-id20100492.html

10 zaujímavých pick-upov do 20-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

6. Volkswagen Amarok

Prvý pokus o novodobý pick-up od Volkswagenu sa podaril. Jasné, možno biturbo zvyklo trochu hnevať, ale naftový motor s jedným turbom bol celkom spoľahlivý. Nie rýchly, ale čosi vydržal. V prípade Amaroku je pozitívom veľký priestor v interiéri a celkom moderné stvárnenie. Manuálna prevodovka je znova dobrá a má taký klasický Volkswagenovský pocit. Aj tu je možno základnejšia výbava, ale zase platí, že má všetko potrebné. A má naviac aj uzávierku zadného diferenciálu, ktorá vie pomôcť v ťažkom teréne.

https://www.autobazar.eu/volkswagen-amarok-dc-20-tdi-140k-highline-id20585839.html

10 zaujímavých pick-upov do 20-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

7. Ford F-150

Amerika je v pick-upoch úplne inde ako Európa. Ford F-150 je dlhodobo najpredávanejším vozidlom a to aj napriek snahám konkurencie. Motor V8, atmosféra, pohon všetkých kolies, automat so štyrmi stupňami, všetko je presne tak, ako má na podobných pick-upoch tohto veku byť. Naviac je však LPG, čo znižuje náklady na palivo a zabraňuje vstupu do podzemných garáží. Ale tam sa F-150 aj tak nevlezie, takže to je vlastne jedno. Za necelých 14-tisíc eur to je znova jedno z neprehliadnuteľných áut.

https://www.autobazar.eu/ford-f-seria-f-150-54l-v8-triton-id20389237.html

10 zaujímavých pick-upov do 20-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

8. Toyota Land Cruiser

Keď hovoríme o nezničiteľnosti, tak tento Land Cruiser taký je. Motor s objemom 3,4 litra má výkon len 66 kW (90 k). Z toho je každému jasné, že ide o hladký dízel a aj to, že rýchle presuny nebudú práve doménou. Avšak rámový podvozok a k nemu listové pružiny vytvárajú absolútnu jednoduchosť auta, ktorá je výhodou pri údržbe. Toto auto s rokom výroby 1983 je už takmer veterán, ale v niektorých prípadoch zvládne viac ako moderné terénne vyzerajúce autá.

https://www.autobazar.eu/toyota-landcruiser-bj45-pick-up-3.4-diesel-mech-navijak-id20469670.html

10 zaujímavých pick-upov do 20-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

9. Dodge RAM

Znova Dodge RAM, ale teraz výrazne starší. Model, v ktorom sa v seriáli Dallas preháňal Bobby Ewing vyzerá stále dobre. A tiež je osviežením na cestách. Má pár detialov, s ktorými treba pracovať, najmä prasknuté zadné svetlo a pár preliačenín, ale nič vážne. Veď diely sa dajú z USA objednať za pár drobných, doprava bude stáť viac ako diel samotný. Vozidlo z roku 1986 a s takto nízkym nájazdom je u nás celkom raritné. Má 5,2-litrový osemvalec s výkonom 103 kW (140 k) a pohon všetkých kolies. Automatická prevodovka má 4 stupne.

https://www.autobazar.eu/dodge-ram-52-id16477819.html

10 zaujímavých pick-upov do 20-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

10. Chevrolet Avalanche

V jednej etape mali v Amerike potrebu robiť špeciálne luxusné pick-upy. Ale nie ako verzie reálnych pick-upov, ale nové. Veď túto karosériu mal aj Cadillac Escalade. A jeho brat Chevrolet Avalanche bol síce pick-up, ktorý bol špeciálny, ale stále bol dostupnejší ako Escalade. O Lincolne Blackwood asi ani hovoriť netreba, pick-up z Navigatora veľký úspech nemal. Avalanche má 5,4-litrový motor V8, ale výkon je už na úrovni toho, že model vznikol v roku 2005. Má 227 kW (309 k). Naviac má 6 miest, tri vpredu a tri vzadu.

https://www.autobazar.eu/chevrolet-avalanche-54-v8-id20377998.html

10 zaujímavých pick-upov do 20-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Bonus: Mitsubishi L200 s pluhom

Mitsubishi L200 je tiež zaujímavým zástupcom európskeho segmentu pick-upov, ale tento kus má niečo naviac. Niečo, čo sa hodí najmä aktuálne, keď padá, alebo padal sneh. Pluh s hydraulickým ovládaním je zaujímavý doplnok a dá sa natáčať. Určite sa viete dohodnúť na zimnej výpomoci s miestnou samosprávou.

https://www.autobazar.eu/mitsubishi-l-200-25-di-d-single-cab-id20497600.html

10 zaujímavých pick-upov do 20-tisíc na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

015 zaujímavých sedanov z ponuky Autobazar.EUSedany sú tiež jedným z tých druhov karosérie, ktoré postupne trpia príchodom a popularitou...26. November, 2021
02Arctic Trucks spravil z Toyoty Land Cruiser ešte extrémnejší off-roadKto nepozná islandskú firmu Arctic Trucks, asi málo sleduje britskú reláciu o autách,...9. December, 2021
03Najväčšia Toyota pick-up beštia: Väčšia ako Hilux, utiahne až 5, 5 tony! Populárny pick-up Toyoty má novú konkurenciu. Hilux bol dlhý čas najväčším predstaviteľom...12. Október, 2021