Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

13 950 € za 29-ročné auto: Ako nové, nájazd len 8 739 km!

Z času na čas sa na internete objaví ponuka, akú na inzertných portáloch nenájdeš. Takmer 30-ročný automobil v stave ako nový? Takáto výnimočná ponuka nebude lacná. Majiteľ chce 13 950 € za 29-ročné auto. Všetko ako nové, nájazd len 8 739 km!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.05.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Zdroj: R.E.D. Automobil-Handels@Mobile.de

Peugeot 405 - ako nový po...

Auto-moto zaujímavosti

Predať automobil z čias, keď ešte zažívali svoju slávu Tuzexy a bony, to je ťažká úloha. Na druhú stranu Peugeot 405 zas nepredáva majiteľ za šialenú cenu.

Z histórie

V týchto časoch sa po uliciach premávali Favority, lady, Fiaty a Fordy. Ak si vlastnil automobil týchto značiek, mohol si si povedať, že si to v živote niekam dotiahol. Vlastníctvo Peugeotu 405, to už bola úplne iná sláva.

Peugeot 405

S týmto automobil automobilka získala 1 z dvoch prvenstiev v ankete Auto roka. Po tomto počine ešte chvíľu trvala sláva modelu 406, ale Peugeot 407 už nebol ospevovaným modelom. Zachovalých exemplárov modelu 405 bolo dosť, do predaja sa však tak často nedostávali. Majitelia si ich z dôvodu dobrej životnosti nechávali dlhšie a ich predaj po pár rokoch obyčajne neriešili.

Rarita na predaj za koľko?

Raritný Peugeot 405 sa napriek tomu dostal do ponuky áut na predaj. Dnes majú tak zachovalé veterány skvelú cenu. Cena tohto automobilu nie je extrémna, napriek tomu zabezpečí dobré podmienky.

29-ročný automobil

Ak čas dokáže zakonzervovať želané vlastnosti po dlhý čas, toto je prototyp ako to urobiť. Verzia Peugeotu 405 SR II z roku 1994 nie je žiaden „trhač betónu.“ Výkon 88 koní, 1,6 l motor a tradičné parametre.

História vozidla

Čím je výnimočný? Technickým stavom a príbehom.  Automobil má za sebou 29 rokov poctivého garážovania. Vďaka tomu disponuje „zdravotným stavom“ takmer ako nového automobilu. Pozoruhodný opis pre takmer 30-ročný Peugeot. Majiteľ, ktorý vozidlo predáva, ho ponúka k dispozícii a čaká na nového majiteľa v Hamburgu.

Zachovalý interiér aj exteriér

Ak si pozrieš priložené fotografie, zistíš, že neklame a skutočne sa jedná o výnimočne zachovalé vozidlo. Žiadna hrdza, nánosy špiny alebo poškriabaný lak. Interiér vozidla je stále v top kondícii. Pri kontrole priestoru pod kapotou narazíš na zaujímavé zistenie. Majiteľ dopĺňa v texte inzerátu, že za celý život nestál automobil ani 1 raz v daždi alebo nečase.

Minimálny nájazd – len 8 739 km

Automobil je priam zakonzervovaný v čase. Akoby od výroby bol umiestnený v inkubátore s ideálnymi podmienkami a tak zub času nestihol vykonať svoju prácu. Na tachometri svieti nájazd 8 739 km. Tomu sa ani veriť nedá, čo povieš? Skutočne, exemplár legendárneho Peugeotu akoby nestrácal na kráse a ostal stáť niekde v roku 1994, keď vznikla samostatná SR.

Žiadna zľava z ceny

Iný majiteľ by už začal zjednávať na cene alebo minimálne zníži cenovku. Tentokrát sa však nič také nekoná. Majiteľ sa možno s ním nechce úplne rozlúčiť. Aký iný dôvod by mohlo mať zadržiavanie tohto auta?

3 dekády nejazdený automobil

Nájsť po 3 dekádach dodnes nejazdený exemplár. To je skutočne výnimočný osud, ktorý stretol toto vozidlo. Ročník 1988 je napriek zachovalému stavu ťažké predať. Stále sa neobjavil vážny záujemca. Parametre, ktoré ponúka, môžu byť pritom aj zaujímavé. Problém môže byť niekde inde. Áno, majiteľ odmieta „spustiť z ceny“ aj v prípade, že nemá vážneho záujemcu.

Zdroj: R.E.D. Automobil-Handels@Mobile.de

Peugeot 405 - ako nový po 29 rokoch, nájazd len 8 739 km

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Predné zelené brzdové svetlo: Vynález Slováka sa bude z áut demontovaťVynález Slováka sa čoskoro v premávke rozšíril tak, že sme ho začali registrovať po celej...8. Máj, 2023
02Hyper SUV z Turína: Športiak do terénu, 1 167 koní, stovka za 2 s.!Laffite Automobili je neznáma značka z Turína, o ktorej ešte budeš počuť. Koňmi nadupané...12. Máj, 2023
03Hyundai N Vision 74 je delo: 680 koní, dojazd až 600 km! Hyundai N Vision 74 je novinka, ktorá prináša strhujúce parametre a vodíkový pohon. To nie...10. Máj, 2023