Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

5 zaujímavých muscle cars s výkonnými motormi aktuálne v ponuke

Definícia pojmu Muscle Car sa rôzni od toho, kde ju pozeráte. V každom prípade sa však jedná o dvojdverové vozidlo s vysokým výkonom. Aj o tých dvoch dverách sa dá pochybovať, keďže aj Dodge Charger najnovšej generácie patrí medzi Muscle Cars. V základnej charakteristike je to hlavne vozidlo so športovejším charakterom s veľkým motorom, ale zároveň s pohonom zadnej nápravy. Najčastejšie sú ako Muscle Cars brané vozidlá vyrobené v Amerike.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
11.11.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Autobazar.EU

5 zaujímavých muscle cars...

Auto-moto zaujímavosti

My sme sa pozreli na tieto autá a vybrali niekoľko, ktoré by sa hodili nielen na zimné uskladnenie do garáže, ale tiež na reálnu jazdu počas celého roka so zaujímavým zvukovým prejavom a ešte zaujímavejšími jazdnými vlastnosťami. Bez ohľadu na rozpočet sme vybrali týchto 5 Muscle Cars.

1. Ford Mustang GT

Hovoriť o Muscle Cars bez toho, aby sme spomenuli Ford Mustang sa asi ani nedá. Má na zaradenie do tejto špecifickej sekcie všetky predpoklady, ale optimálne by mal mať motor V8 s objemom 5 litrov. Kúsok, ktorý sme vybrali spĺňa všetky podstatné atribúty a naviac má typické Muscle Car-ové proporcie so svalnatými blatníkmi a prižmúrenými agresiu sršiacimi prednými svetlami. K celkovému efektu prispieva aj červený lak karosérie a dva čierne pásy.

Kúsok, ktorý je európskym modelom, má naviac ešte jedno lákadlo. Nie je ním karbónový obklad, ani relatívne nízky nájazd, ale je ním manuálna prevodovka. Mať osemvalec s manuálom sa už teraz akosi nenosí a už ho ponúka naozaj málokto. Z európskych značiek takmer nikto. Preto práve toto môže byť Mustang, ktorému sa bude dariť lepšie držať cenu ako akémukoľvek inému kusu, okrem limitovaných sérií. Jazda na takomto aute musí byť zážitok, ktorý sa môže opakovať každý deň. Už ani osemvalce nežerú toľko, čo kedysi.

https://www.autobazar.eu/ford-mustang-50-v8-gt-eu-mod2019-odpocet-dphv-zaruke-id30077007.html

5 zaujímavých muscle cars s výkonnými motormi aktuálne v ponukeZdroj: Autobazar.EU

2. Dodge Challenger

Americké svaly ukazuje aj Dodge Challenger. Má úplne brutálny tvar, ktorý odkazuje na vozidlá zo sedemdesiatych rokov. Je masívny a vnútri nemá korešpondujúci priestor. Challenger vlastne plytva priestorom, ktorý mu určuje pôdorys. Je v ponuke už pekne dlho, ale nestratil nič zo svojho charakteru a zo svojej príťažlivosti.

Kúsok, ktorý sme vybrali ma síce iba 6-valec s objemom 3,6 litra, ale ten je odladený na 294 kW (400 k), podľa toho čo píše predávajúci. Na vozidle vidno balík doplnkov, ktorý ho rozširuje a výrazné rebrovanie na zadných oknách je priamym odkazom do minulosti. To sme sa však ešte nedostali ku interiéru robenému, zjavne, na zákazku. Takto nejako by mal Muscle Car vyzerať.

https://www.autobazar.eu/dodge-challenger-36-v6-sxt-400ps-kompletna-uprava-vozidla-exkluzivny-interier-id21235642.html

5 zaujímavých muscle cars s výkonnými motormi aktuálne v ponukeZdroj: Autobazar.EU

3. Chevrolet Camaro

Najväčší protivník Mustangu je z dielne Chevroletu a nesie meno Camaro. Oficiálne sa na našom trhu predával len vo veľmi krátkom časovom úseku a väčšina kusov je preto dovezených z Ameriky. To nič nemení na príťažlivosti a na zaujímavom stvárnení vozidla. Ponúka znova dvojdverové štvormiestne usporiadanie a k nemu pridáva už lepšie spracovaný interiér so sedadlami nesúcimi znak Recaro.

Biely kúsok dostal pri výrobe agregát, ktorý má objem 6,2 litra, čiže takmer toľko ako malý modely AMG od Mercedesu. Osem valcov je usporiadaných do tvaru písmena V. Faceliftová verzia modelu získala ešte drsnejšie tvarovanie ako mala kedykoľvek doteraz. Práve toto je vlastne najaktuálnejšia možnosť v ponuke modelu, ktorý asi skončí celkovo svoju púť v automobilovom svete. Je fajn mať kus histórie, ktorý zažíval ozajstnú slávu a o svoje miesto na trhu bojoval s významnými konkurentami spomenutými vyššie.

https://www.autobazar.eu/chevrolet-camaro-62-v8-ss-339kw-id21412275.html

5 zaujímavých muscle cars s výkonnými motormi aktuálne v ponukeZdroj: Autobazar.EU

4. Chevrolet Corvette

O tom, či sa dá aj Chevrolet Corvette zaradiť do sekcie Muscle Cars sa vedú siahodlhé diskusie. Avšak samotné vozidlo má tvary, ktoré by do sekcie sedeli, má vysoký výkon, má pohon zadnej nápravy a má ten klasický americký druh vyžarovania, ktorý je pri podobných autách naozaj žiadúci. Vyžarovanie ohromného charakteru nie je len pri zastavenom vozidle, ale aj za jazdy.

Šiesta generácia ponúkala v základnej výbave, či skôr pre základné verzie, dva objemy motora V8. Jeden bol 6 litrov a druhý bol 6,2 litra. Tento kúsok má menší 6-litrový agregát, ktorý ma výkon 297 kW (404 k) a cez automatickú šesťstupňovú prevodovku poháňa zadné kolesá. Karoséria nie je nalakovaná klasicky červenou farbou, ako býva aj pri Corvette zvykom, nielen pri Ferrari. Dostal žltú farbu, ktorá ho robí ešte jedinečnejším na ceste. Zaujímavosťou je, že tento kus je európska verzia. To znamená, že nie je problém so zadnými svetlami pri technickej kontrole a nie je ani problém s ostatnými detailami, ktoré môžu mať Corvette originálne pre trh v USA inak.

https://www.autobazar.eu/chevrolet-corvette-60-v8-ls2-id20342026.html

5 zaujímavých muscle cars s výkonnými motormi aktuálne v ponukeZdroj: Autobazar.EU

5. Dodge Viper

Ďalším z tých sporných uchádzačov o miesto medzi Muscle Cars je Dodge Viper. Už síce takmer zasahuje do sekcie superšportov, ale stále sa môže pýšiť náturou tejto sekcie trhu. Ak to ale znova budeme brať na základe počtu dverí a celkového vzhľadu a ostatných parametrov, tak je určite Muscle Car. Má masívny motor vpredu, poháňa zadné kolesa a vyškolil nejedného aj skúseného vodiča.

Viber bol vždy iný tým, že mal extrémny agregát. V tomto prípade je to 10-valec, ktorý dostal objem 8,4 litra, lebo je to druhá generácia modelu. Prvá generácia mala objem motora o 4 decilitre menší. Motor je spojený s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou a poháňa zadné kolesá. Aj to je dôvod, že dokáže nejedného menej skúseného vodiča naozaj šokovať svojimi parametrami. Veď má výkon 447 kW (607 k), tento konkrétny kus, a na nejakú pokročilú elektroniku, ktorá pomáha vodičovi, môžete rovno zabudnúť.

https://www.autobazar.eu/dodge-viper-srt-10-id20857983.html

5 zaujímavých muscle cars s výkonnými motormi aktuálne v ponukeZdroj: Autobazar.EU

Bonus: Mercedes-Benz SL500

Existujú aj autá, ktoré sú európske a kľudne by mohli spĺňať zaradenie medzi Muscle Cars? Áno existujú. Jedným z nich môže byť kľudne Mercedes SL, ktorý sa vyrába už roky. Jediným problémom by bolo, že nákupná cena je v danej dobe nového auta výrazne vyššia ako pri porovnateľných vozidlách z Ameriky.

S odstupom času však vek cenu trochu vyrovnáva a práve Mercedes-Benz SL500, ktorý má osemvalec by mohol byť kľudne zaradený do kruhu týchto vozidiel. Má predsa dlhú kapotu, pod ktorou funguje motor V8 a tým, že vodič sedí až pri zadnej náprave vytvára veľmi podobné dojmy z jazdy ako vyššie uvedený Viper, alebo Corvette. Nie je to úplný masaker, je to skôr pohodové GT, avšak podmienky podsekcie trhu spĺňal bez problému.

https://www.autobazar.eu/mercedes-sl-500-id30046739.html

5 zaujímavých muscle cars s výkonnými motormi aktuálne v ponukeZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Volvo má novú elektrickú vlajkovú loď EX90O tom, že Volvo má blízky vzťah k elektrickej budúcnosti ste už určite počuli. Prvým...10. November, 2022
02Najvzácnejší Mustang a predsa prepadák! Cena? Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Príkladom je tento vzácny stroj, ktorý ani zďaleka...8. November, 2022
03DS7 Crossback Black Edition: Šou pokračujeNedávno automobilka DS Automobiles ukázala modernizovanú verziu svojho modelu DS7...8. November, 2022