Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

DS7 Crossback Black Edition: Šou pokračuje

Nedávno automobilka DS Automobiles ukázala modernizovanú verziu svojho modelu DS7 Crossback, ktorá stratila označenie Crossback. Toto vozidlo získalo novú tvár vpredu s ostrejšími líniami, ktoré ešte viac evokujú novší model DS4. Ale získala aj štíhlejšiu líniu v oblasti zadných svetiel a vnútri vlastne najmä nový informačno-zábavný systém a pod kapotou viac výkonu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
08.11.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Autobazar.EU

DS7 Crossback Black...

Auto-moto zaujímavosti

Kým však príde na trh novinka, bude v ponuke stále ešte pôvodná verzia s pôvodným oblejším dizajnom. Pôvodná verzia síce nevytvára taký dojem dynamickosti, ale línie podporujú eleganciu a pocit luxusu pri pohľade na auto samotné z akéhokoľvek uhla. Môže sa to určite aj chrómová maska DS Wings, ktorá pre výbavu Black Edition dostala temnejší povrch. To, čo ostalo rovnaké sú svetlomety. Aj vpredu aj vzadu. Tie čierne nie sú.

Predné svetlomety vytvárajú pri odomknutí šou, pri ktorej sa 3 elementy v každom svetlomete otočia okolo vlastnej osi a rozžiaria sa. Zadné svetla predvádzajú síce menšiu šou, ale ich línie vyzerajú ako krištáľovo rezané sklíčka. Cez deň to nie je síce vidno, ale v noci je zaujímavý pohľad aj na túto súčiastku.

DS7 Crossback Black Edition: Šou pokračujeZdroj: Autobazar.EU

Karoséria päťdverového SUV postaveného na platforme EMP2 má tvary, ktoré ju pasujú na konkurovanie napríklad Audi Q5. Alebo BMW X3 a Mercedesu GLC. Akurát v prípade francúzskej automobilky je výrazným bodom, ktorý je odlišný práve jedinečnosť. Kým vo Francúzsku, ako domácej krajine, je týchto vozidiel celkom veľa, u nás sú stále trochu unikátom a to ich robí ešte jedinečnejšími ako sú spomenutí konkurenti.

Kým zvonku hovoríme o elegancii, vnútri môžeme hovoriť o plnom luxuse. Výbava Black Edition má interiér Rivoli, ktorý predvádza kožené čalúnenie, samozrejme čiernej farby, a aj čierny strop. Všetko je ladené do temna tak, ako naznačuje samotný názov špeciálnej série. O to viac poteší, že aj napriek farebným kombináciám sú detaily naozaj luxusné. Stačí sa pozrieť na to, že aj krytka stredového odkladacieho priestoru je potiahnutá mäkkým materiálom. Možno by to mohla byť aj koža, ale tá by asi nemala podobné parametre. Bude to syntetická náhrada s verným stvárnením. Takisto zaujímavé je aj ovládanie okien. Nie je tradične na dverách, ale je pri radiacej páke v strede. Nie je to kvôli ušetreniu, ale skôr kvôli tomu, že takto vyzerajú ovládače ako malé šperky.

DS7 Crossback Black Edition: Šou pokračujeZdroj: Autobazar.EU

Ku sedadlám sa tiež dá vyjadrovať len v superlatívoch. Predné sú vo forme kresiel, ktoré si ale stále nechávajú rozumné bočné vedenie. A zadné majú zase formu veľkého gauča. Najviac nám pripomína gauč v BMW iX, ktoré má prevedenie veľmi podobné.

Displej pred vodičom, ktorý ukazuje rýchlosť a povinné parametre je zase stvárnený v duchu ostatných línii automobilu. Druhý displej v strede je zase odvodený od toho, čo automobilka ešte donedávna používala. Na nový informačno-zábavný systém, ktorý má napríklad DS4, si musíte počkať na spomenutý facelift. Nám starší systém nevadil, lebo už je vychytaný a odladený. Dá sa s ním fungovať a nepredstavuje výraznejšiu záťaž na pozornosť pri potrebe akejkoľvek zmeny.

DS7 Crossback Black Edition: Šou pokračujeZdroj: Autobazar.EU

Displej ukazuje aj to, čo sa deje s pohonnou sústavu. V tomto prípade nesie označenie E-Tense 4x4. Je to vlastne plug-in hybrid, ktorý ma batériu s kapacitou 10,8 kWh. S ňou dokáže prejsť kľudne aj 40 km v reálnom svete. Avšak ešte dôležitejšie je, že celkový výkon sústavy je 221 kW (300 k) a poháňa obe nápravy. Predná náprava čerpá svoj moment roztočenia z benzínového agregátu s prepĺňaním a objemom 1,6 litra. Je kombinovaný s elektromotorom a na zadnej náprave je ďalší elektromotor. Je to jediná možnosť ako získať DS7 s pohonom všetkých kolies, lebo štandardný kardanový prístup v ponuke nefiguruje.

Výhodou pohonu je určite jeho spotreba. Ak správne využívate plug-in hybrid, tak sa viete dostať na naozaj nízke sumy na čerpacej stanici. Avšak zármutok neprichádza ani ak auto nemôžete nabíjať. V takom prípade spaľovací motor žerie tesne nad 7 litrov pri diaľničnom tempe. S ohľadom na hmotnosť a veľkosť auta je táto Cifra naozaj rešpektovateľná. Mimo diaľnic to je ešte menej a viete mať cifry okolo 6 litrov. Mrzí jedine objem palivovej nádrže iba 43 litrov.

DS7 Crossback Black Edition: Šou pokračujeZdroj: Autobazar.EU

DS7 je o maximálnom komforte. O ňom má hovoriť aj podvozok s hydraulickými dorazmi. Už to nie je ten známy hydropneumatický podvozok, ktorý automobilka používala ešte do modelu C5, teda pôvodná automobilka Citroën. DS Automobiles hydropneumatický podvozok nikdy nemal v ponuke a vždy prichádzal iba s hydraulickými dorazmi, ktoré dokážu jazdu spraviť ešte komfortnejšou. Ku komfortu prispieva aj celé naladenie auta a samotné sedadlá. Takéto auto si asi nikto nekupuje kvôli rýchlym prejazdom, aj keď výkon a zrýchlenie za 5,9 sekundy by tomu mohli nasvedčovať.

Unikátnosť auta však nie je vyvážená vysokou cenou. S takouto výbavou stojí vozidlo 56 990 €, čo je naozaj výborná suma na luxusné vozidlo s pohonom všetkých 4 kolies. Je to omnoho menej ako suma za ktorú by bol ktorýkoľvek z prémiových konkurentov. Ešte zaujímavejšie je však porovnanie s vozidlom využívajúcim rovnakú techniku. Cenníková cena Peugeotu 3008 GT s rovnakým pohonom je totiž 55 990 €. O akciových cenách zatiaľ nemusíme hovoriť, lebo tie sú len dočasne v cenníku Peugeotu.

DS7 Crossback Black Edition: Šou pokračujeZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Cadillac Celestiq: Luxus je elektrický, aj v USACadillacu sa podarilo pretaviť svoj koncept Celestiq do reálneho produktu, ktorý sa zaradí...20. Október, 2022
02Prvá jazda: BMW iX M60 - Efektívny maniakBMW si necháva všetky dvierka otvorené a okrem elektromobilov ďalej rozvíja aj spaľovacie...17. Október, 2022
03Škoda Enyaq RS iV už nie je len kupéO Škode Enyaq RS iV ste už určite počuli. Automobilka ju propaguje s karosériou kupé už...4. November, 2022