Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

50-ročná Škoda 100 ako nová: Cena 7 700 €!

Škoda 100 po polstoročí ako nová - rarita na predaj. 37 000 najazdených kilometrov na tachometri, ani napriek veku nestráca na hodnote!  Nenechaj si ujsť výnimočne zachovalý 50-ročný exemplár ikonickej škodovky za 7 700 €!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.03.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: mobile.de

50-ročná Škoda 100 ako...

Auto-moto zaujímavosti

Doba, keď sa tieto stroje preháňali po cestách, sú dávno preč. Ich obľuba však nekončí a budeme o nich ešte veľa počuť. Môže za to niekoľko skutočností. Tieto kultové vozidlá nemôžu ostať zabudnuté. Nie je to možné. Sú ďaleko viac ako dôležité nielen pre značku Škoda. Ak si chceš zachovať kúsok histórie, môžeš tak urobiť kúpou prelomového modelu pre československý automobilový svet. Aj Škoda 120 a ostatné populárne modely ťažili z konceptu rovnakého ako kultové „embéčko."

50-ročná Škoda 100 ako nová za 7 700 eur!Zdroj: mobile.de

Detaily

Ak ťa zaujímajú detaily modelu, základ vozidla vznikol na bezrámovej konštrukcii. Vozidlo disponuje nezávislým zavesením všetkých 4 kolies. Nový brzdový systém sa zaslúžil o zvýšenie pasívnej bezpečnosti Škody 100. Doba, keď sa tieto stroje preháňali po cestách, sú dávno preč. Ich obľuba však nekončí a budeme o nich ešte veľa počuť. Môže za to niekoľko skutočností. Tieto kultové vozidlá nemôžu ostať zabudnuté. Nie je to možné. Sú ďaleko viac ako dôležité vozidlá pre históriu značky.

Škoda 100/110

Škoda 100/110 je rad osobných automobilov nižšej strednej triedy. Z výrobných liniek Československých automobilových závodov Mladá Boleslav, schádzali Škody 100 v rokoch 1969 až 1977. Tento model nahradil populárnu Škodu 1000 MB a 1100 MB. Nejedná sa o pôvodný stav. Tento automobil prešiel rekonštrukciou. V roku 1972 dostali nový vzhľad kľučky dverí, veko nádrže, lišta na prednom čele a vozidlo dostalo špeciálnu vychytávku - nasávač vzduchu na zadnom stĺpiku.

50-ročná Škoda 100 ako nová za 7 700 eur!Zdroj: mobile.de

Z histórie

Nepríjemné situácie sa zapísali do histórie Škody 100 tesne pred začiatkom výroby. V továrni AZNP v Mladej Boleslave vypukol požiar s trvalými následkami pre budúcnosť výroby. Škoda prišla o plochu 50 000 metrov štvorcových výrobných hál starej fabriky. Aj napriek veľkým ťažkostiam, bola výroba zahájená. 25. augusta 1969 zišli z linky prvé automobily už modernizovaného modelového radu.

Detaily

Ak ťa zaujímajú detaily modelu, základ vozidla vznikol na bezrámovej konštrukcii. Vozidlo disponuje nezávislým zavesením všetkých 4 kolies. Nový brzdový systém sa zaslúžil o zvýšenie pasívnej bezpečnosti Škody 100. Chuťovka na záver? Pri kúpe verzie 110 LS mohol zákazník dostať dvere so sťahovateľnými oknami. Hlavný batožinový priestor dostal svoje miesto pod prednou kapotou.

50-ročná Škoda 100 ako nová za 7 700 eur!Zdroj: mobile.de

Dobrý technický stav

Tento konkrétny kúsok s označením 100 sa narodil v roku 1973. Fakt, že sa jedná o automobil po prvej modernizácií, naznačujú viaceré prvky, ale najmä dokonalý technický stav. Tento exemplár sa dožil nečakane vysokého veku, ktorý doprevádza dobrý technický stav a minimálny nájazd. Existujú ďalšie okolnosti, ktoré by ťa presvedčili, že kúpu starého vozidla možno prehodnotiť?  

Prerábka + technický stav

Konkrátny kus, na ktorý sa pozeráš, neprežil dlhých 50 rokov bez zásahu. Je to dobre, priestor dostalo veľa modernejších prvkov. Ostáva dúfať, že autor nedosiahol tento stav len rýchlou prerábkou a preleštením laku vozidla. Skutočný stav vozidla hovorí sám za seba. Takmer celý nájazd 37 000 kilometrov najazdilo vozidlo ešte počas minulého storočia. Následne dostalo „autíčko“ pravidelné servisovanie a bolo odstavené do „bezpečia“ takmer do dnešného dňa. Stav opisuje predajca v inzeráte ako vozidlo v drobnej renovácii.

Unikát za 7 700 eur

Tento unikát sa objavil v ponuke áut na predaj za sumu 7 700 eur. Stovka, na ktorú sa pozeráš, je v nečakane zachovalom stave. Na svojom tachometri svieti nájazd37 000 kilometrov. To nie je vôbec veľa, keď vezmeme do úvahy fakt, že tento stroj „operoval“ dlhých 50 rokov.

50-ročná Škoda 100 ako nová za 7 700 eur - inzerátZdroj: mobile.de

Aká je cena adekvátna pre 50-ročný automobil?

Je to dosť alebo je cena adekvátna, vzhľadom k výnimočnosti auta? Aká cena je adekvátna pre 50-ročný automobil? Cesty pri kúpe vozidla sú 2. Buď stavíš na zaujímavé parametre, modernú výbavu a prehryzneš vyššiu cenu, ktorej sekundujú požadované vlastnosti na úrovni danej kategórie áut alebo zvolíš cestu nákupu pre históriu významného automobilu, ktorého cena môže byť rovnako prekvapivá ako u nových automobilov. Ktorú cestu si vyberieš? Pohodlnú alebo menej lenivú?

Kúpa starého automobilu ako investícia

Poďme si zaspomínať a vráťme sa v čase do rodín, kde jediným šoférom bola hlava rodiny. Vlastníctvo skutočne starej jazdenky nie je pre každého. Veterány však už niekoľko desiatok rokov potvrdzujú, že investícia do ikonických modelov sa vyplatí. Aký je tvoj názor? Má kúpa kultového modelu z minulosti zmysel? Podeľ sa s nami o svoj názor a skúsenosti s vlastníctvom Škody 110.

Model:

Škoda 110              

Výrobca: AZNP Mladá Boleslav              
Produkcia - roky výroby:            1969 – 1977
Krajina pôvodu:  ČSSR
Predchodca: Škoda 1100 MB
Nasledovník: Škoda 120
Typ karosérie: 4-dverový sedan
Pohon: zadný náhon
Motor: 1 107 cm³, 35,3 kW
Max. rýchlosť: 140 km/h
Prevodovka: 4-stupňová manuálna
Hmotnosť: 825 kg
Karoséria: Samonosná oceľová, štvordverová 

Zdroj: mobile.com

50-ročná Škoda 100 ako nová - cena 7 700 €!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Lacná novinka z Ruska: Lada Vesta za 7 000 €!Spoločnosť AVTOVAZ sa pripravuje na spustenie výroby Lady Vesta FL (facelift). Podľa...24. Február, 2022
02Mercedes lacnejší ako Fabia: SL beštia drtí konkurenciu aj po 30 rokoch!Povedal by si, že prídu časy, keď tento vysnívaný automobil získaš lacno aj v slušnom...8. Marec, 2022
03Spotreba len 3 l: VW jazdenka nepoteší Putina ani Brusel!V histórii sa objavilo pár áut, ktoré zaplavili ulice miest a vedia uspieť aj v podmienkach...6. Marec, 2022