Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

530-koňové delo: Čo dokáže traktor za 639 630 eur?

Nádrž na naftu s objemom 930 litrov. Váha 16,3 tony. Operuje pri prevádzkovej rýchlosti len 5 km/h za hodinu. Napriek tomu disponuje cenovkou luxusného hyperšportu. Parametre sú rovnako výnimočné. Čo dokáže 530-koňový traktor za 639 630 eur?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
18.11.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: claasharvestcentre.com

Traktor s priemerom kolesa...

Auto-moto zaujímavosti

Parametre sú rovnako výnimočné ako šťavnatá cenovka. High-tech technika si zaslúži výnimočné vlastnosti, ktoré konkurenčné značky neponúkajú. Claas Xerion 5000 je splneným snom každého poľnohospodára. Dokáže až neuveriteľne zvýšiť efektivitu. K vysokému výkonu prirátaj špičkovú výbavu.

Nádrž na naftu s objemom 930 litrov. Váha 16,3 tony. Operuje pri prevádzkovej rýchlosti len 5 km/h za hodinu. Napriek tomu disponuje cenovkou luxusného hyperšportu. Parametre sú rovnako výnimočné. Čo dokáže 530-koňový traktor za 639 630 eur?Zdroj: claasharvestcentre.com

Nízka prevádzková rýchlosť

Ako každý reálny stroj, aj tento dnešný adept vyžaduje určité ústupky. Nedostatkom môže byť nízka prevádzková rýchlosť, ktorá však neznamená, že upadne do zabudnutia. Xerion operuje pri rýchlosti len cca 5 km/h. Vysoký výkon a špičková výbava sú dôkazom, že cena, ktorú si pýta výrobca, je adekvátna. Ako bonus výrobca predáva množstvo výhod. Aj tú, že kabína sa dá otočiť o 180°. 

Cena 639 630 eur

Krok s týmto unikátom nedokáže udržať ani poľnohospodárska technika konkurenčných značiek. traktorov Fendt, Schlüter a Deutz. Za tento mimoriadne efektívny pracovný nástroj zaplatí poľnohospodár spomínanú sumu 639 630 eur. Celkom dosť za poľnohospodársky traktor. Nesie však adekvátnu protihodnotu v podobe výnimočných parametrov.

Priemer kolesa až 2,15 m

Claas Xerion 5000 je vyrobený presne podľa náročných požiadaviek kultivovania pôdy. Priemer kolesa je  neuveriteľných 2,15 metra. Komfort majiteľa je prvoradý. Kabína je od tela izolovaná a plne klimatizovaná, prach zostáva vonku.

Xerion traktor s kolesami s priemerom 2,15 mZdroj: claasharvestcentre.com

Claas Xerion 5000

530 koní je zárukou, že sa tento stroj „nezastaví“ pred žiadnou úlohou. Aj kvôli spoľahlivosti je šialene drahý. Model Taycan je o niečo lacnejší ako model Claas. Je menší aj rozmermi. Claas má na výšku 4 metre. Do klimatizovanej a pohodlnej kabíny sa vodič dostane po 7 schodíkoch.

Šesťvalec Mercedes s výkonom 530 koní

Krútiaci moment 2 600 Nm a 6-valec Mercedesu sú zárukou, že sa môžeš na toto monštrum spoľahnúť. Claas Xerion 5000 je špeciálny model s originálnym lakom vyrobený pri príležitosti 25. výročia modelového radu Xerion. Výroba prebieha v meste Harsewinkel.

Výpočet dráhy + autonómne fungovanie takmer bez vodiča

Zaujímajú ťa ďalšie pôsobivé parametre? Traktor si pomocou inteligentného systému a GPS vypočíta ideálnu dráhu po poli. Následne už vykonáva úlohu takmer bez pomoci vodiča. Ten počas jazdy zväčša len otáča volant.

Nádrž na naftu s objemom 930 litrov

Okrem nádrže na močovinu (90 litrov) disponuje vozidlo aj nádržou na naftu s objemom 930 litrov. Ďalšia vychytávka? Celé vozidlo zdvihne hydraulika do výšky a tak zabezpečí, aby 7,4-tonový kultivátor na piesčitú pôdu pracoval bez reptania. Xerion je odborník na kyprenie pôdy s rotačnými motyčkami a diskami.

Unikátny traktor

Xerion s hmotnosťou 16,3 tony neprejde ani časť poľa zbytočne. Dokáže vypočítať ideálnu trajektóriu a zefektívniť prácu lepšie ako akýkoľvek profesionálny vodič. Týmto ušetrí majiteľovi veľa peňazí. Čas sú peniaze, špeciálne to platí v poľnohospodárskej výrobe.

Xerion 5000 traktor Zdroj: claasharvestcentre.com

Funkcie

Aby Xerion zbytočne neutláčal pôdu pod sebou, využíva špeciálny, takzvaný psí chod. Zadné kolesá sa pri ňom vysunú do strán, vďaka čomu idú inou trasou ako predné kolesá. Kabína sa môže otočiť o spomínaných 180° a traktor jazdí rovnako dobre dopredu aj dozadu. Komfortné vetrané sedadlo sa postará o pohodlie pri práci. Ako sa ti páči táto beštia? Je cena adekvátna ponúkaným parametrom?

Zdroj: claasharvestcentre.com

Traktor s priemerom kolesa 2,15 m

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Vodičku 3x prešlo vlastné auto!Kuriózny prípad sa stal vo Švajčiarku a okamžite sa stal hitom internetu v počte...10. November, 2022
02200-koňové SUV so spotrebou 9 litrov!Odvezie až 2 800 kg, utiahne až 3-tonový príves, pričom dokáže osloviť priemernou spotrebou...12. November, 2022
03Mercedes-AMG ONE: Najrýchlejšia sériovka Nürburgringu!Nový rekord na populárnom Nürburgring-Nordschleife okruhu! Mercedes-AMG ONE je oficiálne...14. November, 2022