Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Mercedes-AMG ONE: Najrýchlejšia sériovka Nürburgringu!

Nový rekord na populárnom Nürburgring-Nordschleife okruhu! Mercedes-AMG ONE je oficiálne novým najrýchlejším sériovým autom na Nürburgringu. Maximálna rýchlosť až 338 km/h! 1 063-koňová AMG beštia ťa dostane!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.11.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: mercedes-benz.com

Video: Rekordná jazda na...

Auto-moto zaujímavosti

Tento nový rekord sa zapísal do histórie a platí od 28. októbra. Podarilo sa ho dosiahnuť o presne o 17:14, teda len 1 minútu pred uzatvorením okruhu. Legendárne načasovanie. To nie je jediná výnimočná skutočnosť tohto rekordu na Nürburgring-Nordschleife.

Mercedes-Benz AMG - najrýchlejšia sériovka Nürburgring-NordschleifeZdroj: mercedes-benz.com

Zlé podmienky

Okolnosti dosiahnutia najrýchlejšieho času neboli vôbec ideálne. Profesionálny jazdec Maro Engel dosiahol napriek tomu na okruhu čas na 1 kolo len 6:35,183. Rekord dosiahol vďaka hybridnému pohonu s výkonom 782 kW, 1 063 koní. Týmto pokoril predchádzajúceho držiteľa rekordu a zapísal sa do tabuľky ako nová najrýchlejšia sériovka okruhu. Výrobca pritom zápasil s mokrou vozovkou a zlou počasím.

Rýchlejší ako Porsche 911 GT2 RS aj Mercedes AMG GT Black Series

Najlepší zaznamenaný čas pre 1 kolo je omnoho rýchlejší ako dosiahli ostatné delá, ktorých časy poznáme z okruhu. Je o 3,65 sekundy rýchlejší ako doterajší držiteľ rekordu, Porsche 911 GT2 RS vyladené spoločnosťou Manthey-Racing. A je o 8,43 sekundy rýchlejší než suverén rovnakej značky, Mercedes AMG GT Black Series.

Mercedes-AMG ONE 2022  Zdroj: mercedes-benz.com

1 063-koňová AMG beštia

Časový priebeh taktiež nebol ideálny. Na dokončenie pokusu o rekord mal skúsený jazden len necelú hodinu. Z toho dôvodu autori pokusu o rekord priviezli na trať 2 exempláre, ktoré boli pripravené v prípade potreby vystriedať a nahradiť hlavné vozidlo. Mercedes-AMG ONE rekord úspešne pokoril len krátko pred koncom testov.

Mokrá vozovka

Vodič, Maro Engel, povedal: „Bol to skutočne nezabudnuteľný zážitok. Nečakal som, že s týmito podmienkami na trati budeme schopní zajazdiť taký dobrý čas na kolo. V niektorých kľúčových častiach trate ešte nebolo úplne sucho a preto to bolo náročné. Bola to poriadna výzva."

Jazdenie s funkciou DRS

Táto AMG beštia by si omnoho lepšie počínala na závodoch Grand Prix ako na Nordschleife. Z akého dôvodu? Môže za to dĺžka trate. Vodič musí vedieť dobre jazdiť s funkciou DRS. Zároveň treba maximalizovať rekuperáciu energie pri brzdení. Jazdný program Race Plus tak využíva v tomto prípade maximálny kombinovaný výkon 782 kW, 1 063 koní. Výkon zabezpečuje 1,6-litrový turbo V6 motor a 4 elektromotory. Automobil dokáže znižovať a prispôsobiť adaptívne odpruženie. Na základe toho prispôsobí aktívnu aerodynamiku.

Mercedes-AMG ONE: Najrýchlejšia sériovka Nürburgringu!Zdroj: mercedes-benz.com

Maximálna rýchlosť až 338 km/h

Počas rekordného kola sa jazdcovi podarilo na rovine Döttinger Höhe dosiahnuť rýchlosť 338 km/hod. Mercedes sľubuje dosiahnutie maximálnej rýchlosti až rýchlosti 350 km/hod. Kto je konkurenciou tejto beštie? Napríklad Aston Martine Valkyrie. Tento automobil je priama konkurencia „rakety F1“ od AMG. Ako sa ti páči toto delo? Označ rivala, ktorý by ho dokázal pokoriť. Podeľ sa a svoje tipy v komentároch.

Zdroj: motor1.com

Mercedes-AMG ONE - Najrýchlejšia sériovka Nürburgringu

Video: Rekordná jazda na Nürburgringu

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Vodičku 3x prešlo vlastné auto!Kuriózny prípad sa stal vo Švajčiarku a okamžite sa stal hitom internetu v počte...10. November, 2022
02200-koňové SUV so spotrebou 9 litrov!Odvezie až 2 800 kg, utiahne až 3-tonový príves, pričom dokáže osloviť priemernou spotrebou...12. November, 2022
03Combi rýchle ako športiak: Volvo, BMW aj Volkswagen! Sen mnohých vodičov. Praktické a priestorné auto, ktoré dokáže držať krok s rýchlymi...6. November, 2022