Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Aj Mercedes EQA má novú tvár, bude bližšie ostatným elektromobilom

Mercedes EQA dostal modernizáciu a prináša niekoľko výrazných vylepšení oproti svojej pôvodnej verzii. Nejedná sa len o vizuálnu stránku vozidla, ale môžeme sa tešiť aj na predĺžený dojazd a niektoré technologické vylepšenia, ktoré z neho robia ešte hodnotnejšie auto. Hodnotnejšie auto z neho robí aj úprava interiéru, ktorý je teraz pevnejší a lepší na život.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
31.08.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Mercedes-Benz

Aj Mercedes EQA má novú...

Auto-moto zaujímavosti

Nemecká prémiová automobilka Mercedes-Benz pristúpila ku vozidlám na elektrickú energiu veľmi zvláštne a unifikovane. Veľmi sa na seba podobajú a výnimkou boli len modely EQA a sedemmiestne EQB, ale aj to sa už mení. Po EQB sa predviedol aj najnovší facelift modelu EQA a prináša prednú časť podobnú tej, ktorú má napríklad veľké SUV EQS SUV a tiež trochu menší model EQE SUV. Vidíme teda masívnu masku vpredu a na ňu nadväzujúce svetlomety so spoločným prepájacím LEDkovým pásom. Maska naozaj evokuje väčšie modely a je presne s týmto zámerom vytvorená. Práve maska má byť spoločným poznávacím prvkom elektrických Mercedesov naprieč celým portfóliom.

Aj Mercedes EQA má novú tvár, bude bližšie ostatným elektromobilomZdroj: Mercedes-Benz

Predné svetla modernizáciou získajú ešte lepšie svetelné systémy a zadné svetla sa zmenia, pričom ponúknu úplne nový trojdimenzionálny svetelný podpis, čím sa odlíšia od tých pôvodných. Reálne vzaté, tých zmien nie je až extrémne veľa, ale majú jednoznačnú pohnútku. Mercedes naozaj chce jednotný dizajn naprieč celým portfóliom elektrických vozidiel sekcie EQ. A treba uznať, že sa mu to reálne darí a autá sa dajú hneď rozoznať.

Výrazné zmeny predvedie aj vnútorná časť vozidla. Nie, nečakajte tu obrovskú plochu Hyperscreenu, až takto veľmi Mercedes zjednocovať portfólio nebude. Čakajte však dva väčšie displeje, ktoré predvedú najnovšiu verziu systému MBUX. A to znamená všetky novinky, vrátane vylepšeného hlasového asistenta a tiež nového usporiadania s inak vytvorenými widgetami, kedy napríklad z mapy máte prístup ku najdôležitejším ďalším prvkom ovládania.

Aj Mercedes EQA má novú tvár, bude bližšie ostatným elektromobilomZdroj: Mercedes-Benz

Batériu s kapacitou 66,5 kWh nebolo treba meniť, veď v základnej verzii s pohonom prednej nápravy dokáže prejsť na nabitie až 560 km. Pritom Mercedes EQA prináša hneď niekoľko verzií s pohonom prednej, ale aj oboch náprav. Okrem samotnej vizáže sa zmeny na tvári podpísali aj na zlepšení aerodynamiky a spolu s inými pneumatikami a režimom maximálneho dojazdu sa podarilo dosiahnuť práve takýto extrémny dojazdový údaj. Vylepšeniami prechádzajú aj systémy, ktoré majú pomôcť vodičovi. Nové kamery zlepšujú udržiavanie v pruhu a pomáha mu aj možnosť ovládať všetko nie cez ESP, ale priamo cez otáčanie volantu.

Aj Mercedes EQA má novú tvár, bude bližšie ostatným elektromobilomZdroj: Mercedes-Benz

Zmeny Mercedesu EQA boli jednoznačne nevyhnutné, lebo len nedávno prišiel s vylepšeniami model GLA, ktorý je technologicky spriaznený a má základy pre elektrickú verziu. Vylepšenie teda predvádza nielen tvarovej sekcii a v niektorých interiérových prvkoch, ale zmenili sa aj použité technológie a niektoré systémy dostali výrazné vylepšenie. Na trhu sa inovovaná alternatíva ukáže už do konca tohto roka.

Na rozdiel od väčšieho Mercedesu EQB je EQA iba päťmiestne a tu vidno viacero konkurentov. Tým najzásadnejším bude bez pochýb model BMW iX1, ale nesmieme zabudnúť ani na jemne väčší, ale cenovo veľmi podobný automobil Audi Q4 e-tron. Na poli päťmiestnych elektrických crossoverov je teda omnoho viac zástupcov ako v 7-miestnej sekcii tohto zatiaľ hraničného trhu.

Aj Mercedes EQA má novú tvár, bude bližšie ostatným elektromobilomZdroj: Mercedes-Benz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Inovovaný Mercedes EQB ukazuje nové tvaryMercedes EQB je na trhu už dostatočne dlho na to, aby si zaslúžil modernizáciu. Hovorí o...29. August, 2023
02Mercedes vylepšil triedu V aj Vito, majú nový predok a interiérMercedes inovoval svoje dôležité modely. Modernizáciou neprišiel len Mercedes triedy V, čo...31. Júl, 2023
03Nový Mercedes-Benz CLE zlúči rovno dve triedyMercedes sa pustil do razantných zmien a po novej triede E predstavil a niečo ďalšie....18. Júl, 2023