Aj Renault ponúkne SUV kupé! Arkana prichádza do Európy

O modeli Arkana sa už hovorilo dávnejšie. Najskôr to bolo SUV kupé, ktoré na základoch ruského Kapturu fungovalo na tamojšom trhu. Nie, nie je tam preklep. Táto verzia bola v ponuke s pohonom všetkých kolies. Ale nový model, aj keď s rovnakým názvom Arkana teraz prichádza do Európy.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
24.09.2020
Diskusia:

Aj Renault ponúkne SUV...

Auto-moto zaujímavosti

Nová európska Arkana nebude mať s pôvodným modelom veľa spoločného a skôr bude prezentovať príbuznosť s novšími modelmi automobilky. Teda tú skrytú.  Výzorom sa Arkana radí medzi SUV kupé, čiže aj tu vyhráva dizajn nad praktickosťou, keď to berieme do detailu. Naviac Arkana je skôr SUV liftback, keďže nemá bezrámové dvere. Dôvodom na novú platformu je aj potreba použitia hybridných systémov pre európske trhy.

Aj Renault ponúkne SUV kupé! Arkana prichádza do EurópyZdroj: Renault

Vizuálne však 4,5-metrové auto dokáže zapôsobiť a ponúkne aj športovejší vzhľad RS Line. V takom prípade je na zadnom nárazníku  zreteľný difúzor vo farbe vozidla. Nový model bude na trhu už v prvej polovici budúceho roka, čiže je zrejmé, že sa začne objavovať aj na cestách.

Interiér je podobný tomu, ktorý majú aj ostatné nové Renaulty. Plávajúca konzola na shoft-by-wire, veľký displej so systémom EasyLink a displej pred vodičom sú základnými prvkami vnútra. Pred vodičom bude buď menšia verzia s uhlopriečkou 4,2 palca, 7 palcov, alebo 10,2 palca. Okrem dostatočného priestoru na zadných sedadlách bude mať Arkana aj príjemne veľký batožinový priestor. Ten má v základnom stave 513 litrov. To však platí pre benzínové verzie. Hybrid bude mať priestoru v kufri trochu menej.

Aj Renault ponúkne SUV kupé! Arkana prichádza do EurópyZdroj: Renault

Renault pre Arkanu pripravil výlučne hybridné pohonné jednotky a naftové agregáty zatiaľ v ponuke absentujú. Základom ponuky bude 1,3-litrový benzínový motor s mild hybridom. Ten ponúkne buď verziu TCe 140 s výkonom 103 kW (140 k), alebo TCe 160 s výkonom 118 kW (160 k). Mikrohybridný prídavok bude pracovať s 12 voltami.

 Aj Renault ponúkne SUV kupé! Arkana prichádza do EurópyZdroj: Renault

Druhou možnosťou bude hybrid E-Tech 140. Podľa číselného označenia je jasné, že má výkon ako slabší benzínový agregát. Vyzerá to tak, že základom bude 1,6-litrový motor s atmosférickým plnením. K nemu sa pridá elektromotor a celkovo to bude vyzerať tak, že spaľovací motor bude mať 67 kW (92 k), elektromotor ponúkne 36 kW (49 k) a štartér-generátor pridá 15 kW (20 k).  Kombinovaný výkon je teda tých 103 kW (140 k). Toto bude platiť, ak Renault použije rovnaký hybrid ako v Cliu.

Aj Renault ponúkne SUV kupé! Arkana prichádza do EurópyZdroj: Renault

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Rally Radosti: Aj tento rok prejdú superšporty Slovensko pre dobrú vecLamborghini, Ferrari, Porsche, Maserati, Audi RS, BMW M, Mercedes-AMG a mnoho ďalších...15. Júl, 2020
02Sylvester Stallone predáva svoje auto. 296 000 €!Vozový park celebrít je svetom vo svete. Hlavne ak sa bavíme o tých amerických celebritách....11. September, 2020
03Video: Porsche Cayenne Turbo beštia - 962 koní, 333 km/h!Aké šialené divadlo predvedie na diaľnici najrýchlejšie  Porsche SUV na svete? Akcelerácia...10. August, 2020