Alpine A110 Legende GT bude limitka privedená k dokonalosti

Sú autá, ktoré sú zaujímavé a jedinečné a je veľká šanca, že vďaka všelijakým normám už nebudú môcť v budúcnosti vzniknúť. Taký je určite aj Alpine A110, najmä keď automobilka oznámila koncentráciu na trh elektrických vozidiel. Preto je nová špecialita naozaj hodná zváženia aj ako investície.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
18.05.2021
Diskusia:
Zdroj: Alpine

Alpine A110 Legende GT...

Auto-moto zaujímavosti

Nová špeciálna séria A110 Legende GT vznikne len v počte 300 kusov. A bude to najlepšia verzia, ktorú môžete kúpiť. Bude to vlastne pohodlná A110S. Motor bude mať rovnakých 221 kW (300 k) ako v prípade výkonnejšej verzie a tiež bude mať viac komfortu ako spomenutá výkonná verzia.

Nový model bude mať stále 320 Nm, teda podobne ako aj Megane RS Trophy a rovnako bude mať aj sedemstupňovú automatickú prevodovku s dvomi spojkami. Ale to hlavné je niekde inde. Za 71 600 eur môže byť Alpine A110 Legende GT v dvoch farbebných kombináciách.

Alpine A110 Legende GTZdroj: Alpine

Prvá kombinácia bude mať sivý exteriér s odtieňom Mercury Silver a vnútro bude čierne so sívým prešívaním. Druhá, omnoho krajšia alternatíva bude modrá Abbys Blue, pričom interiér bude mať hnedú kožu. Zmenou oproti ostatným modelom budú aj špeciálne zadné LED svetlá.

Každá farebná verzia bude mať rovnaké 18-palcové zliatinové disky. A rovnaké pre obe bude aj lakovanie brzdových strmeňov zlatou farbou.

Alpine A110 Legende GTZdroj: Alpine

Najväčšou zmenou oproti Alpine A110S je interiér. Nie je zameraný striktne športovo, ale robí z auta to, čo naznačuje názov. Má byť GT. Hovoria to aj sedadlá Sabelt Comfort, ktoré nie sú také nekompromisné a poskytujú príjemný zážitok aj na dlhších cestách. Strop je čalúnený imitáciou semišu a charakteristické pre interiér budú medené detaily.

Alpine A110 Legende GTZdroj: Alpine

Okrem komfortnejšieho interiéru bude mať Legende GT aj štandardne parkovacie senzory vpredu a vzadu, parkovaciu kameru a audiosústavu Focal.

Dynamické parametre budú podobné tým, ktoré má práve A110S. Na stovku malé kupé zrýchli za 4,4 sekundy a 1,8-litrový turbomotor so štyrmi valcami ho rozbehne na maximálnu rýchlosť 260 kilometrov za hodinu.

Alpine A110 Legende GTZdroj: Alpine

Ako sa hovorí, treba sa čo najrýchlejšie rozhodnúť, 300 kusov nie je veľa a aj cena je adekvátna tomu, čo auto dokáže. Už je nereálne očakávať ďalšiu generáciu, keď sa automobilka má sústrediť výlučne na elektromobily. A110 bude podobnou raritou ako je už teraz Alfa Romeo 4C. Pri Legende GT bude samozrejmosťou, že každý kus bude mať svoje poradové číslo na štítku v interiéri.

Alpine A110 Legende GTZdroj: Alpine

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Renault Megane III: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe?Tretia generácia Renaultu Megane sa vybrala do sveta v roku 2008 a po ostro rezanej druhej...7. Máj, 2021
02Potrebujete dochádzať? Pozrite si týchto 5 hatchbackov, ktoré sú iné ako ostatnéDochádzanie do zamestnania je znova nutnosť. Časť firiem ruší home office, ľudia prijímajú...14. Máj, 2021
03Renault Taliant nie je Thalia, je prerobená Dacia Logan, avšak nie pre EurópuRenault predstavil nový model Taliant. Je tým, čo kedysi bola Thalia. Avšak to bolo počas...16. Marec, 2021