Renault Taliant nie je Thalia, je prerobená Dacia Logan, avšak nie pre Európu

Renault predstavil nový model Taliant. Je tým, čo kedysi bola Thalia. Avšak to bolo počas prvej a druhej generácie malého sedanu, kedy vlastne Clio sedan fungovalo aj u nás. Potom sa stratégia zmenila a na trhoch, kde Symbol fungoval prešlo toto auto na transformovanú Daciu Logan. Aktuálne je recept na úspech rovnaký.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.03.2021
Diskusia:
Zdroj: Renault

Renault Taliant nie je...

Auto-moto zaujímavosti

Nový model sa teda nebude volať Symbol, ale premena je úplne zrejmá. Dokonca Renault prešiel s Taliantom väčšou transformáciou ako predchádzajúci model založený na Logane. A je aj omnoho krajší. Ale to už je samotný Logan. Renault však novinke pripravil inú prednú časť s charakteristickými prednými svetlami a prekvapenie je aj vzadu. Zmena štýlu priniesla svetlá s podobným rozmiestnením ako má sedan Talisman a Megane Grand Coupe. To znamená, že sú potiahnuté až do veka batožinového priestoru.

Nezabudlo sa, samozrejme, ani na prednú masku s tvarom, ktorý aktuálne Renault používa na všetkých modeloch. Pre Taliant budú špecifické aj dvojfarebné disky, kombinujúce striebornú a čiernu. Tie Logan dostupné mať nebude.

Renault Taliant nie je Thalia, je prerobená Dacia Logan, avšak nie pre EurópuZdroj: Renault

O zmenách interiéru nevieme zatiaľ nič, lebo automobilka tieto pohľady nezverejnila. Avšak predpoklad je, že sa zmenia maximálne znaky Dacie na znaky Renaultu. V praxi to ale bude znamenať, že stále ostáva slušný vnútorný priestor s extrémne veľkým kufrom. Určite Renault zachová aj modulárne prvky kufra, ktoré má Logan. Zachované ostane aj usporiadanie prístrojvej dosky, ktoré v základných verziách ponúka jediný displej, konkrétne pred vodičom, zobrazujúci aj údaje rádia. Za príplatok, alebo pre vyššie stupne výbavy bude displej s novým systémom, ktorý je pre Daciu novinkou.

Renault Taliant nie je Thalia, je prerobená Dacia Logan, avšak nie pre EurópuZdroj: Renault

Takisto zatiaľ nie je správa o motoroch, avšak tu je to viac-menej jasné. Ponuka nebude obsahovať naftový motor a hlavná pozornosť sa bude sústrediť na litrový trojvalec. V ponuke bude buď atmosférická verzia, alebo prepĺňaná a Renault určite nezabudne na alternatívu spaľujúcu LPG, ktorá je najvýkonnejšia v ponuke Sandera a Loganu. Práve táto LPG verzia má byť ekonomickou alternatívou, ktorá má, aspoň čiastočne, nahradiť naftový agregát.

Renault Taliant nie je Thalia, je prerobená Dacia Logan, avšak nie pre EurópuZdroj: Renault

Nový model bude Renault vyrábať v tureckej fabrike v Burse, kde sa pripojí ku už vyrábaným modelom. Aktuálne sa vo fabrike produkuje Clio piatej generácie a tiež Megane s karosériou sedan, ktorú automobilka nazvala Grand Coupe.

Renault Taliant nie je Thalia, je prerobená Dacia Logan, avšak nie pre EurópuZdroj: Renault

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Test: Renault Captur E-Tech – V meste takmer elektromobilRenault Captur je veľmi úspešný model automobilky. Veď predznamenal aj odchod karosérie...6. Január, 2021
02Top 10 mestských áut do 8-tisíc eurNiektoré jazdy sú po meste, to znamená, že naftové motory na túto úlohu nie sú úplne...5. Marec, 2021
03Test: Citroën C4 – Návrat komfortnej avantgardyAutomobilka Citroën má zaujímavú históriu modelu C4. Najskôr to bol, ako nástupca Xsary ten...3. Marec, 2021