Renault Taliant nie je Thalia, je prerobená Dacia Logan, avšak nie pre Európu

Renault predstavil nový model Taliant. Je tým, čo kedysi bola Thalia. Avšak to bolo počas prvej a druhej generácie malého sedanu, kedy vlastne Clio sedan fungovalo aj u nás. Potom sa stratégia zmenila a na trhoch, kde Symbol fungoval prešlo toto auto na transformovanú Daciu Logan. Aktuálne je recept na úspech rovnaký.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.03.2021
Diskusia:
Zdroj: Renault

Renault Taliant nie je...

Auto-moto zaujímavosti

Nový model sa teda nebude volať Symbol, ale premena je úplne zrejmá. Dokonca Renault prešiel s Taliantom väčšou transformáciou ako predchádzajúci model založený na Logane. A je aj omnoho krajší. Ale to už je samotný Logan. Renault však novinke pripravil inú prednú časť s charakteristickými prednými svetlami a prekvapenie je aj vzadu. Zmena štýlu priniesla svetlá s podobným rozmiestnením ako má sedan Talisman a Megane Grand Coupe. To znamená, že sú potiahnuté až do veka batožinového priestoru.

Nezabudlo sa, samozrejme, ani na prednú masku s tvarom, ktorý aktuálne Renault používa na všetkých modeloch. Pre Taliant budú špecifické aj dvojfarebné disky, kombinujúce striebornú a čiernu. Tie Logan dostupné mať nebude.

Renault Taliant nie je Thalia, je prerobená Dacia Logan, avšak nie pre EurópuZdroj: Renault

O zmenách interiéru nevieme zatiaľ nič, lebo automobilka tieto pohľady nezverejnila. Avšak predpoklad je, že sa zmenia maximálne znaky Dacie na znaky Renaultu. V praxi to ale bude znamenať, že stále ostáva slušný vnútorný priestor s extrémne veľkým kufrom. Určite Renault zachová aj modulárne prvky kufra, ktoré má Logan. Zachované ostane aj usporiadanie prístrojvej dosky, ktoré v základných verziách ponúka jediný displej, konkrétne pred vodičom, zobrazujúci aj údaje rádia. Za príplatok, alebo pre vyššie stupne výbavy bude displej s novým systémom, ktorý je pre Daciu novinkou.

Renault Taliant nie je Thalia, je prerobená Dacia Logan, avšak nie pre EurópuZdroj: Renault

Takisto zatiaľ nie je správa o motoroch, avšak tu je to viac-menej jasné. Ponuka nebude obsahovať naftový motor a hlavná pozornosť sa bude sústrediť na litrový trojvalec. V ponuke bude buď atmosférická verzia, alebo prepĺňaná a Renault určite nezabudne na alternatívu spaľujúcu LPG, ktorá je najvýkonnejšia v ponuke Sandera a Loganu. Práve táto LPG verzia má byť ekonomickou alternatívou, ktorá má, aspoň čiastočne, nahradiť naftový agregát.

Renault Taliant nie je Thalia, je prerobená Dacia Logan, avšak nie pre EurópuZdroj: Renault

Nový model bude Renault vyrábať v tureckej fabrike v Burse, kde sa pripojí ku už vyrábaným modelom. Aktuálne sa vo fabrike produkuje Clio piatej generácie a tiež Megane s karosériou sedan, ktorú automobilka nazvala Grand Coupe.

Renault Taliant nie je Thalia, je prerobená Dacia Logan, avšak nie pre EurópuZdroj: Renault

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ford S-Max bude mať hybridný pohon, tento hybrid má zmyselMPV sú na ústupe, čo je vidno na ponuke, ale tie od Fordu sú stále celkom slušne úspešné....12. Február, 2021
02Skúsili sme novú Daciu Sandero, je výrazným krokom vpredDacia predstavila nové Sandero a hneď spôsobilo takú menšiu senzáciu. Z auta, ktoré bolo...21. Január, 2021
03Test: Citroën C4 – Návrat komfortnej avantgardyAutomobilka Citroën má zaujímavú históriu modelu C4. Najskôr to bol, ako nástupca Xsary ten...3. Marec, 2021