Audi A6 Avant e-tron: budúcnosť môže byť elektrická

Automobilka Audi postupne rozširuje ponuku elektrických vozidiel. Je to aj z dôvodu, že sa zaviazala, že do určitého času bude mať väčšinu modelov minimálne elektrifikovanú, ak nie plne elektrickú. Takýmto krokom vpred, ku stanovenému cieľu, je určite aj predstavenie konceptu A6 Avant e-tron.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
22.03.2022
Diskusia:
Zdroj: Audi

Audi A6 Avant e-tron:...

Auto-moto zaujímavosti

Na prvý pohľad vyzerá koncept ako logické pokračovanie kombi, ktoré Audi A6 ponuka už dlhé roky. Dokonca sa dá povedať, že práve toto auto vyzerá takmer sériovo a do stavu, v ktorom by si ho mohli kupovať zákazníci, mu naozaj veľa nechýba. Predná časť má výraznú masku, ale tá je kompletne hladká a nemá takmer žiadne otvory. Elektrické autá predsa nepotrebujú tak veľa chladiaceho vzduchu. Takže Audi môže smelo pristúpiť k tejto časti vozidla ako k dizajnovému prvku.

Audi A6 Avant e-tron: budúcnosť môže byť elektrickáZdroj: Audi

Zaujímavé sú aj predné svetlá z LED-kovou technológiou a pixelovými zobrazeniami. Keby sme išli do extrémov, tak môžete zaparkovať oproti hladkej stene a používať svetlá ako projektory buď filmov, alebo hier, ktoré by ste hrali z interiéru a spoza volantu. Samozrejme, iba v zastavenom aute.  A zaujímavé prvky pokračujú. Hliníkový pás začínajúci pri spätnom zrkadle končí až v zadnej časti auta a vytvára odľahčený profil vozidla. Zaujímavo majú vyzerať aj zadné svetlá. Tie vytvarujú akýsi 3D efekt pri svietení  a majú ozvláštniť nočné videnie A6 Avant e-tron ostatnými účasníkmi premávky.

Audi A6 Avant e-tron: budúcnosť môže byť elektrickáZdroj: Audi

O interiéri toho nie je veľa známe, ale jasné, že Audi v ňom použije veľa displejov a dotykových plôch a takmer úplne nimi nahradí klasické tlačidlá. Známa je však platforma, na ktorej bude nové Audi, ako sériový kus, stáť. Bude to platforma Premium Platform Electric PPE. Tá má elektromotor pre každú nápravu kvôli pohonu všetkých kolies a celkový výkon by mohol byť podobný, ako v prípade budúceho Q6 e-tron. To by znamenalo hodnotu 350 kW (476 k) a krútiaci moment 800 Nm.

Audi A6 Avant e-tron: budúcnosť môže byť elektrickáZdroj: Audi

Batéria by mala mať kapacitu okolo 100 kWh a s 800V architektúrou má zvládať nabíjanie výkonom až 270 kW. V preklade je to 300 km dojazdu za menej ako 10 minút. Nabitie z 5 na 80% by malo trvať 25 minút. Presné dynamické parametre zatiaľ Audi pre A6 Avant e-tron neuvádza, ale môžeme odhadovať, že na stovku sa dostane za menej ako 4 sekundy a v prípade výberu výlučne pohonu zadnej nápravy by sa mal dojazd dostať na 700 kilometrov.

Automobilka už naznačuje, že toto auto sa dostane do sériovej produkcie. Príde ako modelový rok 2024. Stále je tak ešte dosť času na doladenie detailov a oznámenie dynamických parametrov.

Audi A6 Avant e-tron: budúcnosť môže byť elektrickáZdroj: Audi

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Prominentné Bugatti Chiron s interiérom za 50 000 dolárov: Za koľko? Slávne osobnosti a raperi patria medzi najlepších „zásobovačov“ rarít celého automobilového...22. Marec, 2022
02Audi s výkonom Bugatti Veyron: Čo dokáže 1 045 koní Audi RS7 dela?Vyšší výkon ako ponúka slávne Bugatti Veyron? Nemecký tuner v tom má jasno. Dokonalé dielo...2. Február, 2022
03Najlacnejšie elektrické autá: Koľko stojí kilometer dojazdu?Elektormobily sa stávajú čoraz lacnejšími. Svoje o tom môže hovoriť najdostupnejší...17. Marec, 2022