Audi TT má pre USA zaujímavú rozlúčku s verziou RS

Audi TT je aktuálne vo svojej tretej generácii. Ale aj tá je už na trhu celkom dlho a príchod nástupcu je nevyhnutný. Lenže toto asi nebude prípad aktuálneho vývoja. Sú informácie, že TT skončí bez náhrady. Takže ak chcete toto malé kupé, poponáhľajte sa, niektoré verzie postupne miznú.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
15.12.2021
Diskusia:
Zdroj: Audi

Audi TT má pre USA...

Auto-moto zaujímavosti

Jednou z tých miznúcich je TT RS, ale zatiaľ iba v USA. Ešte pred samotným odchodom z tamojšieho trhu však príde so špeciálnou edíciou Heritage. Keďže sú ceny nerelevantné pre náš trh a tento model tu nikdy nebude, tak môžeme povedať, že navýšenie ceny Heritage bude 8 250 amerických dolárov.

Bude celkovo 5 alternatívnych vzhľadov verzie Heritage, ale zhodne každá bude mať 20-palcové zliatinové disky. Tie dostanú povrch s dvomi farbami a päťlúčový dizajn. Takisto bude pre všetky verzie zhodná hliníková farba spätných zrkadiel. V rámci série Heritage však zmizne aj krídlo zo zadnej časti auta. Ďalšími zhodnými prvkami budú čierne koncovky výfukov oválneho tvaru a tiež alcatnarou potiahnutý volant.

Audi TT má pre USA zaujímavú rozlúčku s verziou RSZdroj: Audi

Heritage Edition bude mať tiež zhodne označenie série na zadnom bočnom okne, kde bude okrem jej označenia znázornená aj sekvencia 1-2-4-5-3, ktorá hovorí o postupnosti zapaľovania jednotlivých valcov. Nápis Quattro je už len jemným a nie príliš výrazným bonusom.

Ostatné verzie TT, čiže tá štandardná a TTS v ponuke v USA ostávajú. Rozlúči sa iba TT RS s 2,5-litrovým radovým päťvalcom, ktorý má výkon 294 kW (400 k) a krútiaci moment 480 Nm. Tento motor je spojený s automatickou sedemstupňovou prevodovkou s dvomi spojkami a s pohonom všetkých kolies Quattro. Výhodou tohto pohonného systému je, že malé športové kupé vystrelí na stovku za menej ako 4 sekundy.

Audi TT má pre USA zaujímavú rozlúčku s verziou RSZdroj: Audi

Celkovo vznikne 5 kombinácií Heritage Edition, pričom z každej vznikne 10 kusov. To znamená, že edícia bude obmedzená na 50 kusov celkovo. Budú rozdelené nasledovne:

-        Biela Alpine s koženým interiérom s odtieňom Ocean modrá a s prešívaním striebornou niťou

-        Modrá Helios metalíza s koženým interiérom s odtieňom Diamond strieborná a s prešívaním modrou niťou

-        Sivá Stone metalíza s koženým interiérom s odtieňom Crimson červená a s prešívaním sivou niťou

-        Červená Tizian metalíza s koženým interiérom s odtieňom Havanna hnedá a s prešívaním sivou niťou

-        Zelená Malachite metalíza s koženým interiérom s odtieňom Cognac hnedá a s prešívaním čiernou niťou

Audi TT má pre USA zaujímavú rozlúčku s verziou RSZdroj: Audi

Tento model sa začne v USA predávať začiatkom roka 2022 a bude teda predstavovať trhovú rozlúčku s týmto výkonným kupé. Cena je teda stanovená na 81 450 amerických dolárov, plus 1 045 dolárov za poplatky. To je v prepočte 73 175 eur, už za lepšie vybavenú limitovanú edíciu.

Audi TT má pre USA zaujímavú rozlúčku s verziou RSZdroj: Audi

Audi TT RS je dostupné aj v Európe, kde ešte nejaký čas aj ostane, ale tá zásadná informácia je, že je v ponuke aj na Slovensku. V aktuálnych cenníkoch má tento model Audi od 78 610 eur. To, že v USA sú niektoré autá lacnejšie však nie je prekvapením, stáva sa to pomerne často. Jednotlivé verzie sa však môžu líšiť nielen výbavou, ale aj prevedením niektorých prvkov.

Audi TT má pre USA zaujímavú rozlúčku s verziou RSZdroj: Audi

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Test: Hyundai i20N – Malý bojovník vo famóznej formeKeď Hyundai začal s i30N, tak po počiatočných obavách ukázal, že spravil výborný hothatch....8. December, 2021
02Facelift Audi A8 prichádza, v Číne chce konkurovať MaybachuAudi A8 je tým predstaviteľom modelového radu nemeckej automobilky, ktorý ponúka najnovšie...11. November, 2021
03Peugeot 3008 Hybrid4: Koľko prejde na nabitie a koľko sa nabíja?Automobilka Peugeot inovovala všetky verzie modelu 3008 a to vrátane najvýkonnejšej...23. November, 2021