Audi TTS Competition Line sa dorovná výkonom Arteon R

Audi TTS je presne tou verziou modelu, ktorá je síce výkonná, ale nie extrémna. Na to je predsa TTRS, ktoré má pod kapotou radový päťvalec dosahujúci 294 kW (400 k). S dvojlitrom je teda TTS medzistupňom medzi štandardnými verziam a touto vrcholnou. Teraz prichádza s balíkom Competition Plus, ktorý TTS vylepší.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
02.12.2020
Diskusia:

Audi TTS Competition Line...

Auto-moto zaujímavosti

Aktuálne má TTS výkon 225 kW (306 k), ale po vylepšení na verziu Competition Plus má nové výkonové parametre. Motoru pribudne 10 kW (14 k) a celkovo tak ponúkne 235 kW (320 k). Vyrovná sa tak najvýkonnejším verziám tohto motora v ostatných koncernových použitiach. Medzi ne patrí Golf R, Tiguan R, či Arteon R. Všetky z Volkswagenu. Avšak krútiaci moment TTS ostáva na hodnote 400 Nm, miesto 420 Nm, ktorý majú väčšie modely.

TTS Competition Line bude v ponuke ako kupé a aj ako kabriolet. Zrýchlenie kupé na stovku je v priebehu 4,5 sekundy a roadster sa na rovnakú métu, kvôli vyššej hmotnosti, dostane o 0,3 sekundy neskôr.  Tak ako je pri Audi zvykom, maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 kilometrov za hodinu. Dobrou správou je, že každý kus bude vybavený adaptívnymi tlmičmi systému Audi magnetic ride.

Audi TTS Competition LineZdroj: Audi

Keďže je TTS Competition Line tesne pod vrcholom ponuky, tak dostane aj vylepšenú výbavu. Štandardne budú LED predné svetlá, displej miesto ukazovateľov pred vodičom a tiež kožené čalúnenie. Základnou výbavou budú aj 20-palcové zliatinové disky, červenou farbou lakované brzdové strmene a nálepky so štyrmi krúžkami na bokoch. Na obrázkou je to tá červená verzia.

Audi TTS Competition LineZdroj: Audi

TTS Competition Line nie je jedinou novinkou v modelovom rade TT. Sivá na fotkách je edícia Bronze Selection, ktorá je dostupná pre viaceré verzie modelu. Na výber teda bude klasická a slabšia verzia TT, ale bronzový štýl bude možné doplniť aj na TTS. Všetky výkonové verzie budú tiež v ponuke s dvomi druhmi karosérie a hlavnou zmenou dizajnu bude použitie bronzového odtieňu niektorých prvkov. Príkladom sú zliatinové disky a logo na zadnom blatníku.

Audi TT Bronze SelectionZdroj: Audi

Výbava Bronze Selection je rozšírená o LEDkové svetlá vpredu aj vzadu, o rozšírený kožený balík a o zvukový systém Bang & Olufsen. Pritom predná maska chladiča je lakovaná čiernou farbou a koncovky výfuku sú žiarivo chrómové. Bronze Selection ako balík bude pre TT znamenať príplatok 6 190 eur a pre TTS bude stáť 4 490 eur. Audi očakáva prvé dodávky modelu na jar.

Audi TT Bronze SelectionZdroj: Audi

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Viac falošných výduchov, to je facelift Audi SQ2Audi SQ2 stojí na vrchole ponuky malého crossoveru automobilky z Ingolstattu. Je to vlastne...26. November, 2020
02Brabus sa chytil príležitosti, spravil najvýkonnejšie štvordverové AMG GTMercedes-Benz, konkrétne AMG GT so štyrmi dverami je dostatočne šialené auto, ktoré so...30. Október, 2020
03Prvá jazda: Zažili sme na vlastnej koži nový Cupra FormentorJasné, Cupra je tá automobilka, ktorá sa osamostatnila od automobilky SEAT a ponúka v rámci...19. November, 2020