Bentley Flying Spur bude mať hybrid, svet sa mení

Bentley predstavil novú verziu svojho modelu Flying Spur. Kým zatiaľ bol v ponuke s motormi W12 a V8, teraz pribúda nová verzia s ešte menším počtom valcov. Bude eko-vegan-raw, bude plug-in hybridná a bude mať V6-tku pod kapotou.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.07.2021
Diskusia:
Zdroj: Bentley

Bentley Flying Spur bude...

Auto-moto zaujímavosti

Automobilka sa chce stať plne elektrickou automobilkou už v roku 2030, takže toto je taký medzistupeň. Flying Spur dostane takmer rovnaký hybrid ako má Bentayga, čo znamená, že je podobný ako v Porsche Panamera. Je to vlastne skôr štandardný hybridný systém od koncernu, ktorý je určený pre väčšie a hlavne prémiové autá.

Bentley Flying Spur bude mať hybrid, svet sa meníZdroj: Bentley

Od plug-in hybridu z Bentaigy sa trochu líši. Pod kapotou má síce rovnaký 2,9-litrový motor V6, ale zmenil sa celkový výkon. Pribudlo 70 kW (95 k) a 50 Nm. Flying Spur tak ponúkne výkon 400 kW (543 k) a krútiaci moment 750 Nm. Ak existuje auto, v ktorom má plug-in hybrid zmysel, tak to je práve Bentley Flying Spur. Na mestské presúvanie má úplne tichý elektromotor a mimo mesta sa zapne spaľovací agregát.

Bentley Flying Spur bude mať hybrid, svet sa meníZdroj: Bentley

Pritom všetkom je na stovke hybridná verzia za 4,2 sekundy a maximum má 285 kilometrov za hodinu, avšak to je už záležitosťou výlučne benzínového motora. V takých rýchlostiach je elektromotor nepoužiteľný. Samotný elektromotor je medzi prevodovkou a spaľovacím motorom a má výkon 100 kW (136 k) a krútiaci moment 400 Nm. Batéria má kapacitu 14,1 kWh a na plné nabitie má prejsť až 40 kilometrov. Celkovo s plnou nádržou má táto verzia celkový dojazd 700 kilometrov.

Bentley Flying Spur bude mať hybrid, svet sa meníZdroj: Bentley

Na výber je hneď niekoľko režimov fungovania pohonnej sústavy. Zaujímavá je EV Drive, čiže plne elektrická jazda. Hybridná kombinuje systémy tak, aby bolo auto stále úsporné a EV Hold funguje hlavne na spaľovací motor a udržiava nabitie batérie na zvolenom stupni.

Bentley Flying Spur bude mať hybrid, svet sa meníZdroj: Bentley

Zatiaľ nie je jasné o koľko bude hybridný Flying Spur ťažší, ale je jasné, akú budú vizuálne zmeny oproti ostatným modelom. Budú to len dvierka na nabíjanie na opačnej strane ako je viečko nádrže. Táto verzia celkom dáva zmysel, ale aj tak, pri tom koľko stojí musí majiteľ naozaj chcieť niečo viac eko, lebo tu asi spotreba nehrá výraznú úlohu. Je však jasné, že auto na fotkách je zelené aj iným spôsobom.

Bentley Flying Spur bude mať hybrid, svet sa meníZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupéBMW postupne obnovuje trojkové a štvorkové modely svojej ponuky. Vlastne posledným, ktorý...18. Jún, 2021
025 vecí, ktoré nás zaujali na BMW M8 CompetitionBMW má v ponuke model s číselným označením 8. A žiadne iné vyššie číslo už neponúka. Takže...15. Jún, 2021
03Táto loď nepláva. Rolls-Royce Boat Tail si vraj objednali Beyonce a Jay-ZRolls-Royce postupne oživuje svoju sekciu špeciálnych áut s názvom Rolls-Royce...3. Jún, 2021