Táto loď nepláva. Rolls-Royce Boat Tail si vraj objednali Beyonce a Jay-Z

Rolls-Royce postupne oživuje svoju sekciu špeciálnych áut s názvom Rolls-Royce Coachbuilding. Prvým zábleskom bol model Sweptail, ktorý šiel k zákazníkovi už v roku 2017. Odvtedy ľudia v tejto sekcii automobilky pracovali na aktuálnom vyrážačovi dychu, na Boat Taile.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
03.06.2021
Diskusia:
Zdroj: Rolls-Royce

Táto loď nepláva....

Auto-moto zaujímavosti

Práce teda trvali štyri roky a vidno, že si dizajnéri a remeselníci dali záležať na každom, aj tom najmenšom, detaile. Vlastne aj museli, lebo majitelia za toto auto dali 23-miliónov eur. Skôr ekvivalent, lebo zaň dali 28-miliónov dolárov.

Spredu nie je, okrem masívnej masky chladiča v tradičnom štýle gréckeho chrámu, vlastne žiaden očividný odkaz na ostatné modely automobilky. Je však, aj napriek dvojici dverí obrovským autom. Má na dĺžku 5,8 metra. Tie dvere sa otvárajú dozadu, aby bolo uľahčené nastupovanie aj na zadné sedadlá. Boat Tail má totiž štyri miesta na sedenie.

Táto loď nepláva. Rolls-Royce Boat Tail si vraj objednali Beyonce a Jay-ZZdroj: Rolls-Royce

Už podľa názvu, Boat Tail, je jasné, kam šli konštruktéri a dizajnéri po inšpiráciu. Jedným z prvkov, ktoré pripomínajú morské vozidlá je čelné sklo, ktoré je zaoblené a je noazaj ako na rýchlych lodiach. Aj farebná kombinácia s tmavým spodkom je charakteristická pre luxusné jachty. V tomto prípade Rolls-Royce použil dva odtiene modrej. A najväčším šokom je niečo ako zadná paluba z dreva.

Aj keď je Boat Tail stále kabrioletom, má aj látkovú strechu. Tá je vzadu pripojená až na tú časť, ktorá vyzerá ako zadná paluba a jej zloženie a vysunutie vyžaduje asistenta, či asistentku. Pri takto veľkom rozpočte na auto je celkom zrejmé, že ďalší Rolls-Royce v podobnej kombinácii farieb ako sprievodné vozidlo nebude práve problém.

Táto loď nepláva. Rolls-Royce Boat Tail si vraj objednali Beyonce a Jay-ZZdroj: Rolls-Royce

Tak ako je vonku niekoľko odtieňov modrej, rovnaká situácia je aj v interiéri. Drevené obloženie zase nadväzuje na zadnú palubu, aby všetko spolu ladilo. A celkom špeciálny je aj podklad prístrojov. Textúra má oficiálny názov Guilloche a používa sa pri tvorbe šperkov a luxusných hodiniek.

Aj keď samotné auto vyzerá majestátne a exkluzívne, to extrémne sa skrýva pod zadnou palubou. Nie je tam batožinový priestor, ale veci na piknik. Sú tam uložené dve skladacie stoličky, výsuvné stolíky, ale aj iné pomôcky rozdelené pozdĺžnou líniou auta. Naľavo, za vodičom je sekcia pre tekuté skupenstvo pochutín. V preklade je tam chladiaci box navrhnutý špeciálne pre chladenie určitého druhu šampanského, čaše, či malé handričky na fľaše.

Táto loď nepláva. Rolls-Royce Boat Tail si vraj objednali Beyonce a Jay-ZZdroj: Rolls-Royce

Sekcia za spolujazdcom je vyhradená jedálenskému kompletu. Ten pozostáva zo strieborných príborov s vygravírovaným nápisom Boat Tail a sady tanierov. Ani tie však nie sú obyčajné. Sú porcelánové a majú platinové lemy. Ak idú na piknik dvaja, lebo toľko je skladacích sedačiek, tak môžu mať aj tieň, v stede je možné umiestniť slnečník. V strede auta, aby sme boli presní.

Táto loď nepláva. Rolls-Royce Boat Tail si vraj objednali Beyonce a Jay-ZZdroj: Rolls-Royce

O tom, že auto kúpila známa dvojica Beyonce a Jay-Z sa vedú špekulácie, ale vraj je niekoľko detailov, ktoré to naznačujú. V prvom rade je to farebná kombinácia, ktorá má odkazovať na meno ich dcéry, Blue Ivy, potom sa hovorí aj o tom, že chladiaci box je koncipovaný na špecifické fľaše moku s názvom Armand de Brignac, pričom práve Jay-Z je spoluvlastníkom značky. No a treťou špekuláciou je, že dvojica obľubuje Francúzsku riviéru a presne takéto auto evokuje toto miesto plné parádnych lodí. Avšak toto je len špekulácia, dokým sa Boat Tail neobjaví na instagrame, alebo v klipe jedného z nich.

Táto loď nepláva. Rolls-Royce Boat Tail si vraj objednali Beyonce a Jay-ZZdroj: Rolls-Royce

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Phantom Oribe rarita: Pozemné prúdové lietadlo na objednávku!Pozeráš sa na jediný exemplár na svete vyrobený na objednávku pre japonského miliardára s...18. Máj, 2021
02Facelift prináša Lexusu ES ešte viac tichaJaponci to premysleli a keď predstavili značku Lexus ako luxusnú značku Toyoty, ukázali, že...22. Apríl, 2021
03Prvá jazda BMW M440i: Správna kombinácia fantastického autaO prednej maske nových BMW toho bolo popísaného viac ako treba. A predsa stále vyvolávajú...2. Jún, 2021