BMW predĺžilo X5, Long bude iba pre Číňanov

Je zaujímavé ako sa jednotlivé požiadavky trhu líšia. Kým u nás sú ľudia spokojní s tým čo máme, v Číne majú úplne iné preferencie a požadujú modely a ich verzie, ktoré nie sú úplne bežné. Bežne teda nie sú predĺžené verzie niektorých vozidiel. Najnovšie dostala dlhšiu verziu X5.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
08.03.2022
Diskusia:
Zdroj: BMW

BMW predĺžilo X5, Long...

Auto-moto zaujímavosti

Treba povedať, že na čínskom trhu sa už etablovali BMW radu 5 a radu 3 s pridanou dĺžkou rázvoru. To však nie všetko a BMW začalo predlžovať aj SUV modely. Otázne je, či X5 bolo treba centimetre naviac, keďže už sama o sebe je veľmi mohutným autom.

BMW predĺžilo X5, Long bude iba pre ČíňanovZdroj: BMW

X5 Li dostala naviac, na rázvore, 130 milimetrov, ktoré sa pretavili priamo do priestoru pre pasažierov na zadných sedadlách, nie do batožinového priestoru. Predĺženie je najviac vidno na dlhších dverách, ale aj tak vyzerá táto X5 veľmi neutrálne a to, že je dlhšia vonkoncom nebije do očí.

BMW prehlásilo, že túto X-päťku pripravilo špeciálne podľa požiadaviek lokálnych zákazníkov. V štandardnej výbave je špeciálna sada zadných sedadiel, ktoré ponúkajú ešte viac komfortu ako tie, čo sú v X5 bežne. V ponuke bude aj automatické vyrovnávanie svetlej výšky vďaka vzduchového podvozku. BMW tvrdí, že našlo perfektný kompromis medzi športovým nastavením a potrebou komfortu.

BMW predĺžilo X5, Long bude iba pre ČíňanovZdroj: BMW

Na čínskom trhu sú špecifické aj pohonné jednotky, lebo naftové motory nejako domácu klientelu neoslovujú. V ponuke teda budú dva agregáty schované za názvami xDrive30Li a xDrive40Li. Tridsiatka bude poháňaná dvojlitrovým štvorvalcom. Ten má v modeloch na našom trhu výkon 190 kW (258 k). Druhá možnosť schovaná za číslom 40 bude radový šesťvalec s objemom tri litre. Ten má v Európe výkon 250 kW (340 k). Bez ohľadu na motor bude štandardne montovaná 8-stupňová automatická prevodovka a pohon všetkých kolies xDrive.

BMW predĺžilo X5, Long bude iba pre ČíňanovZdroj: BMW

Keďže je model určený pre Čínu, bude sa v Číne aj vyrábať. Výroba bude prebiehať v továrni v Schenyangu v spoločnom podniku BMW Brilliance Automotive Dadong. Len pripomíname, že pre zvyšok sveta BMW vyrába tento model v USA, konkrétne v Spartanburgu v Južnej Karolíne. Už teraz však musí byť každému jasné, že automobilka nemá v pláne exportovať tento dlhší model a ostane špecifikom pre čínsky trh.

BMW predĺžilo X5, Long bude iba pre ČíňanovZdroj: BMW

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Skúsili sme BMW M240i, jazdí brutálneBMW stále používa platformu s pohonom zadnej nápravy aj pre menšie autá. A najviac...1. Marec, 2022
02Prvá jazda: BMW 218d Active Tourer – Rodina v prémiovomVieme, BMW len nedávno predstavilo model Active Tourer a po úvodných statických dojmoch sme...3. Marec, 2022
03BMW X2 GoldPlay je edícia so zlatými prvkamiBMW ukázalo novú sériu modelu X2. Špecialita sa bude schovávať za označením GoldPlay...10. Február, 2022