BMW X2 GoldPlay je edícia so zlatými prvkami

BMW ukázalo novú sériu modelu X2. Špecialita sa bude schovávať za označením GoldPlay a ponúkne niekoľko zlatých detailov, ktoré ho odlíšia od ostatných verzií modelu. Toto bude len o vizuále auta, nie o zmenách pod kapotou.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
10.02.2022
Diskusia:
Zdroj: BMW

BMW X2 GoldPlay je edícia...

Auto-moto zaujímavosti

Hlavným rozoznávacím znamením teda budú detaily, v ktorých sa vraj skrýva diabol. Tými zásadnými sú lemy masky chladiča v zlatom odtieni. Rovnakú farbu majú aj kryty spätných zrkadiel a vybrané časti zliatinových diskov. Veľkou zmenou sú grafiky na oboch stranách so zaujímavým tvarovaním.

BMW X2 GoldPlay je edícia so zlatými prvkamiZdroj: BMW

Rovnaké vylepšenia sú viditeľné aj v interiéri. Kontrastné prešívanie je zlaté, zlaté prvky sú na dverových výplniach. Rovnaký tvar ako má grafika na bokoch vozidla zvonka je tiež na lište pred spolujazdcom. Tým previaže zovňajšok s interiérom ešte viac. Základná farba pre GoldPlay je zelená San Remo, ktorá doteraz nebola pre X2 dostupná.

BMW X2 GoldPlay je edícia so zlatými prvkamiZdroj: BMW

Ak niekomu vadí až príliš veľa zlata, tak môže siahnuť po možnosti obmedzenia tejto farby. To však znamená zlaté prvky iba na diskoch, ale tiež odstránenie zelenej farby, ktorá je pri X2 exkluzívna pre tento balík výbavy. Základ bol však jasný, pôvodná verzia bola predsa s balíkom doplnkov M, čo vidno aj na nárazníkoch. Štandardne bude GoldPlay na 19-palcových zliatinových diskoch, ale za príplatok môžu mať priemer až 20 palcov.

BMW X2 GoldPlay je edícia so zlatými prvkamiZdroj: BMW

Na trhy sa X2 GoldPlay dostane už v marci tohto roka a výrobca zatiaľ nehovoril o množstevnom obmedzení. Tiež nepadlo slovo o obmedzení ponuky motorov. V ponuke teda bude aj plug-in hybrid xDrive25e, ktorý má celkový výkon 162 kW (220 k) a krútiaci moment 385 Nm. Papierový dojazd plug-in hybridu je 50 kilometrov na plné nabitie.

BMW X2 GoldPlay je edícia so zlatými prvkamiZdroj: BMW

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01BMW X3 po facelifte: Naftové motory nemôžu odísťAutomobilka BMW nedávno predviedla facelift modelu X3. Nová predná časť, nové interiérové...14. December, 2021
02BMW i3: Aké je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?BMW ukázalo model i3 ako svoj prvý sériový, ale naozaj sériový, elektromobil už v roku...20. Január, 2022
03BMW 2 Active Tourer: Pozreli sme si ho naživoAutomobilka BMW zjavne verí malým MPV segmentu C, keďže aktuálne ukázala naživo novú...9. Február, 2022