BMW X5 bude mať špeciálnu sériu s červenou maskou chladiča

BMW má svoju sekciu SUV naozaj kompletnú. Od X1 až po X7, ale zakladajúcim kameňom ponuky bol na prelome milénií model X5. Ten je aj hlavnou hviezdou novej série Black Vermilion. Tá bude nielen v Európe, ale aj za oceánom. Dobre, nebude jedinou hviezdou, lebo rovnakú sériu bude mať aj X6.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
29.07.2021
Diskusia:
Zdroj: BMW

BMW X5 bude mať špeciálnu...

Auto-moto zaujímavosti

Čo je teda iné na tejto špeciálnej sérii? Black Vermilion bude tou exkluzívnou časťou ponuky a spája čierny matnú farbu Frozen Black zo vzorkovníka Individual s červenou maskou chladiča. Vertikálne rebrá sú dokonca pre X6 kombinované s podsvietením Iconic Glow.

BMW X5 bude mať špeciálnu sériu s červenou maskou chladičaZdroj: BMW

Základom celej série je balík vizáže M, ktorý je doplnený 22-palcovými zliatinovými diskami. Sú lakované v matnej sivej Orbit Grey a majú špeciálne pneumatiky navrhnuté presne pre tieto autá. Za diskami, podobne ako vpredu maska, kričia brzdové strmene s červeným lakovaním.

Interiér má tiež kompletný štýl s doplnkami M, ale zaujímavý je strop potiahnutý čiernou alcantarou, teda skôr antracitovou. Kryt držiaka nápojov je síce čierny lesklý, ale nesie názov edície, ako to má BMW vo zvyku. V základe je pre Black Vermilion aj radiaca páka zo skla a tiež ďalšie prvky z rovnakého materiálu v rámci balíka Crafted Clarity.

BMW X5 bude mať špeciálnu sériu s červenou maskou chladičaZdroj: BMW

Čierne čalúnenie z kože Merino je ozvláštnené kontrastnou červenou niťou. Rovnako sú prevedené aj zadné sedadlá a na čiernych kobercoch sú zase červené lemy. Temný zovňajšok dopĺňa aj zatmavenie zadných okien. Tieto modely sú dostupné už teraz, ale dodávky začnú až budúci mesiac. V Nemecku začína X5 na 93 200 eurách a X6 na 100 700 eurách.

BMW X5 bude mať špeciálnu sériu s červenou maskou chladičaZdroj: BMW

Treťou individuálnou chuťovkou bude X7 v čiernej matnej Frozen Black. Tá bude stáť od 108 700 eur. Tento špeciálny kúsok bude vlastne oldišný len farbou a výbavou. Nemá detaily v kontrastnej farbe, je skôr jednoduchou verziou znova s 22-palcovými zliatinovými diskami tiež vo farbe Orbit Grey. A tiež má sklené aplikácie Crafted Clarity.

Tieto tri autá, ktoré sa vyrábajú v americkej fabrike budú ozvláštnením ponuky. BMW toto koniec-koncov robí každý rok a prinesie nejakú špecialitu. Nedávno to bola verzia Dark Shadow Edition pre X7, teraz prichádzajú tieto.

BMW X5 bude mať špeciálnu sériu s červenou maskou chladičaZdroj: BMW

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01BMW vypustilo inovované modely X3 a X4, zmien je viac ako sa zdáAutomobilka BMW sa pustila do prerábky úspešných modelov X3 a X4. Cieľom bolo nielen oživiť...11. Jún, 2021
02Prvá sériovka s udržateľnými pneumatikami: SUV od BMW!Unikátne trvalo udržateľné pneumatiky pre BMW X5 Plug-in Hybrid. Nové pneumatiky Pirelli s...12. Jún, 2021
03Prvá jazda BMW M440i: Správna kombinácia fantastického autaO prednej maske nových BMW toho bolo popísaného viac ako treba. A predsa stále vyvolávajú...2. Jún, 2021