Brutálny drag race: 600-koňový VW Golf vs. Audi R8 V10!

Preteky drag race patria medzi mimoriadne obľúbené. Môže za to aj fakt, že sa v nich proti sebe postavia na štart nerovnocenní protivníci a rovnako aj poriadne silní súperi. Jedno je isté, pri drag race sa je vždy na čo pozerať! Porazí hatchback 80.rokov takých silných súperov ako Audi R8 V10 a Mercedes ML63? Sleduj video!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.08.2016
Diskusia:

Video: 600-koňový VW Golf...

Auto-moto zaujímavosti

Preteky drag race patria medzi mimoriadne obľúbené. Môže za to aj fakt, že sa v nich proti sebe postavia na štart nerovnocenní protivníci a rovnako aj poriadne silní súperi. Jedno je isté, pri drag race sa je vždy na čo pozerať! Porazí hatchback 80.rokov takých silných súperov ako Audi R8 V10 alebo Mercedes ML63? 

Porazí obľúbený hatchback ostré Audi R8 V10?

Vidieť Volkswagen Golf druhej generácie poraziť súperov ako Audi R8 V10 Plus v pretekoch na štvrť míle, to sa len tak nevidí! Keď to Golf „natrie“ súperom ako Audi TT, Mercedes-Benz ML63 AMG, Ford Focus ST a SRT a zapotí aj Dodge Challenger, môže bez ostychu povedať, že mal pri pretekoch veľmi slušný deň! Vlastne nie, vynikajúci deň, z ktorého video zaujme mnohých automobilových fanúšikov!

Porazí obľúbený hatchback ostré Audi R8 V10?Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

VW Golf 2 VR6 TURBO

Prečo toľko slávy? Jeho súper, Audi R8 V10 Plus, disponuje výkonom až 610 koní, brutálnym krútiacim momentom a je poháňaný ostrým 5,2-litrovým V-10 motorom. Treba mať na pamäti, že stále hovoríme o vozidle, ktoré si pamätá 80. roky! Porážať na pretekoch súperov takých zvučných mien? To Nie je to zlé, ak je reč o hatchbacku z 80. rokov!

Modifikácie Golfu

Golf prešiel niekoľkými zmenami. Dostal preplňovaný 2,9-litrový VR6 motor s celkovým výkonom až 600 koní! Tiež dostal 4Motion nastavenie pohonu všetkých kolies od novšieho modelu Volkswagenu. Ďalší z jeho súperov, Mercedes ML63 AMG, produkuje výkon 518 až 550 koní! Výsledky na trati sú dôkazom, že tieto modifikácie stáli za to!

VW Golf 2 VR6 TURBOZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Čo dokáže Volkswagen Golf?

Ako sa modifikovaný hatchback predvedie na trati? Podarí sa mu niekoľko pôsobivých výpadov a svojich súperov poriadne prevetrá! Niet pochýb, že súťaživý hatchback vzal svoj pretekársky deň naozaj vážne! Sleduj video z brutálneho drag race závodu! Výkon Volkswagenu Golf ťa prekapí!

Zdroj: automobilemag.com, YouTube kanál Gumbal

Video: 600-koňový VW Golf vs. Audi R8 V10!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nové šialenstvo: Dodávka s Pokémonmi loví ľudí!Po tom, čo svet zachvátil Pokemon Go ošial, je tu novinka! Teraz sa úlohy obrátili....6. August, 2016
02Video: Elektrická dodávka, ktorá porazí BMW i8 aj Dodge Viper!Na výrobu nákladného vozidla s extrémnym výkonom bol potrebný razantný zásah, turbodízlový...9. August, 2016
03Hit internetu: Paródia Kobry 11 zo Žiliny!"Ich revírom sú cesty Žilinského kraja, ich práca je dôležitá, ich súpermi sú cestovný...9. August, 2016