Bugatti Sur Mesure je nový program, ktorý bude robiť špeciality

Bugatti je veľmi exkluzívne auto, ktoré si klienti špecifikujú podľa predstáv, ale zjavne sa dá zájsť ešte o krôčik ďalej. Automobilka vytvorí novú divíziu, či skôr nový program Sur Mesure, ktorý vyhovie aj tým najšialenejším požiadavkam zákazníkov.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
15.12.2021
Diskusia:
Zdroj: Bugatti

Bugatti Sur Mesure je nový...

Auto-moto zaujímavosti

Automobilka sídliaca vo francúzskom Molsheime bude mať teda sekciu, ktorá bude vytvárať autá úplne presne podľa predstáv zákazníkov. Ono sa to vlastne deje aj teraz, ale treba tomu dať, predsa, nejaký vzletný názov. Sur Mesure je po francúzsky to, čo Ferrari označuje ako Tailored, čiže presne na mieru ušité.

To sa už predsa podarilo jednému zo zákazníkov, ktorý požiadal o návrh módny dom Hermés. A vzniklo z toho Bugatti Chiron tak exkluzívne, že prvé, čo všetkým napadlo bolo, že farba je z nemeckých taxíkov. Reálne prvým produktom Sur Mesure je Chiron Pur Sport, ktorý má niekoľko špeciálnych úprav.

Bugatti Sur Mesure je nový program, ktorý bude robiť špecialityZdroj: Bugatti

Je to jeden z posledných 40 kusov, ktoré je ešte možné oficiálne objednať a konfigurovať. Prvý bod výberu je teda verzia Pur Sport, alebo Super Sport. Prvý kus od novej sekcie teda dostal retro prvky pripomínajúce pretekárske vozidlo Type 51, ktoré vyhralo Grand Prix v roku 1931 a za volantom alternovali Louis Chiron a Achille Varzi.

Bugatti Sur Mesure je nový program, ktorý bude robiť špecialityZdroj: Bugatti

Jednou z hlavných pripomienok historického modelu je charakteristický polep a hlavne číslo 32 na dverách. Práve to číslo je rovnaké, aj fontom, ako na Type 51 a je namaľované výlučne ručne. Takisto ručne je nanášaná miznúca vrstva okolo svetiel EB. Samotné farebné zladenie je tiež odkazom na pretekárske autá, ktoré žali úspechy v dvadsiatych a tridsiatych rokoch minulého storočia. Áno, takmer pred sto rokmi, máme predsa koniec roku 2021.

Bugatti Sur Mesure je nový program, ktorý bude robiť špecialityZdroj: Bugatti

Rovnaká pretekárska téma si našla cestu aj do interiéru. Na dverách je viacvrstvová výšivka loga EB a na lištách prahov je nápis Grand Prix. Ten má červenú farbu, aby ladil s prešívaním a lemovaním sedadiel. Rovnakú červenú farbu dostala aj výšivka 32 na integrovanej hlavovej opierke.

Stredová konzola je z čierneho eloxovaného hliníka, na ktorom sú strieborné línie, znova spravené ručne naozaj šikovným a asi hlavne trpezlivým umelcom priamo v Bugatti. Je jasné, že Bugatti len tak neprezradí koľko stojí Chiron s takýmito doplnkami, ale už základná verzia Pur Sport je za 3,5 milióna eur, takže finálna suma sa môže vyšplhať, podľa požiadaviek, naozaj vysoko.

Bugatti Sur Mesure je nový program, ktorý bude robiť špecialityZdroj: Bugatti

Automobilka hovorí, že zákazník bude rozhodovať o každom jednom kroku a Sur Mesure je program pre tých naozaj najnáročnejších, ktorí chcú individualizáciu posunúť ešte o krôčik ďalej. Je to pre tých, ktorí chcú mať naozaj unikány kus personalizovaného automobilového umenia.

Pritom motor ostáva rovnaký, čo znamená 8-litrový agregát so šestnástimi valcami usporiadanými do tvaru najviac pripomínajúceho písmeno W. Jeho výkon ostáva na tej nižšej úrovni 1 103 kW (1 500 k). Viac, o stovku koní, čiže 74 kW má iba verzia Super Sport 300+. Aj táto základná je spojená s automatickou sedemstupňovou prevodovkou a s dvojtonovým autom dokáže vystreliť na stovku za za 2,4 sekundy a šialenú disciplínu 0-400-0 km/h zvládne za 41,96 sekundy na trase s dĺžkou 3,2 kilometra. Nie že to budete v centre Prievidze skúšať.

Bugatti Sur Mesure je nový program, ktorý bude robiť špecialityZdroj: Bugatti

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ferrari Daytona SP3 ukazuje, že V12 stále žijeStajňa Icona, ako volá Ferrari svoju najprestížnejšiu sekciu modelov, sa rozrástla o nový...7. December, 2021
02Medzinárodne hľadaný milionár zo SR v Dubaji na fotke s pilotom F1 Nestáva sa často, že sa medzinárodne hľadaná osoba nájde vďaka fotografii na webe....14. December, 2021
03Audi TT má pre USA zaujímavú rozlúčku s verziou RSAudi TT je aktuálne vo svojej tretej generácii. Ale aj tá je už na trhu celkom dlho...15. December, 2021