Čínsky konkurent Octavie za 8 300 €!

Škoda Octavia je u nás stále bestsselerom, aj napriek aktuálnej kríze a neustále stúpajúcím cenám. Bohužiaľ sa im nedarí všade po celom svete, Škoda trpí hlavne v Číne. Nie je tomu tak dávno, čo Octavia v Číne totálne vládla. Miestne automobilky však videli, aký úspech Octavia má a začali doslova chrliť modely podobné ako Octavia. Ale za cenu, ktorá sa od originálu diametrálne odlišuje. Najnovším prírastkom je Roewe i5.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
29.12.2021
Diskusia:
Zdroj: autonocion.com

Čínsky konkurent Octavie...

Auto-moto zaujímavosti

Čínska Octavia lacnejšia ako Dacia?

Ak človek vyberá najlacnejšie nové auto, obvykle mu do hľadáčika padne Dacia, napríklad také Sandero, ktoré začína okolo hranice 10 000 €. Octavia však nikdy k najlacnejším na trhu nepatrila, no v Číne sú k dispozícií jej náhrady za omnoho zaujímavejšie ceny. Napríklad také Roewe i5, o ktorom informoval portál carnewschina.com.

Na čínskom trhu má Škoda Octavia mnoho konkurentov a nechceme povedať že kópií, ale určite áut, ktoré boli Octaviou vo výraznej miere inšpirované. Dokázal to nedávno model Bestune B70, avšak Roewe i5 to posúva ešte ďalej. Samozrejme, toto auto nie je liftback ale sedan, ku Octaví má však extrémne blízko. 4,6 metra na dĺžku a atraktívny dizaj vôbec nedávajú tušiť, že ide o auto z Číny. Človek by povedal, že ide o dospelé európske auto, žiadného malého Číňana vhodného len do úzkych uličiek.

Interiér je taktiež absolútne moderný a funkčný, dominuje mu 12,3 palcová obrazovka. Aj čo sa týka výbavy, tá je v porovnaní s európskymi autami veľmi štedrá. LED svetlá, štart stop systém, multifunkčný volant, disky z ľahkých zliatin, parkovacia kamera, klimatizácia. Poteší aj bezdrôtové nabíjanie mobilu. Toto všetko je v základe. Ak sa pozrieme pod kapotu, je tu buď 1,5 litrový 4 valcový motor s výkonom 173 koní, ak chcete motor bez turba, ten bude mať 120 koní. Slabšia verzia bude k dispozícií ako manuál, tak aj automat, drahšia len ako automat.

Najlepšia je na celom aute pochopiteľne ale cena. Roewe i5 je ešte dokonca v zľave a preto základná verzia vyjde v Číne po prepočte len na približne 8 300 €, čo je totálne nepredstaviteľné číslo u nás! Čo sa týka najvyššej verzie, sme na približne 11 400 €, čo je stále lacnejšie ako mnoho nových áut u nás v totálnom základe. Vo vrchole ponuky nájdete také lahôdky ako strešné okno, elektricky nastaviteľné kožené sedačky či čiastočne autonómne riadenie. Za cenu ľudového auta tak dostanete naozaj poriadne našlapaný sedan, ktorý je svojou výbavou niekde úplne inde ako Octavia, o cene nehovoriac. 

Čínsky konkurent Octavie za 8 300 €!Zdroj: autonocion.com

Čínsky konkurent Octavie za 8 300 €!Zdroj: autonocion.com

Čínsky konkurent Octavie za 8 300 €!Zdroj: autonocion.com

Zdroj: carnewschina.com

Zdroj foto: autonocion.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Zdeformovaná karoséria? Vyskúšaj tento trik!K tomu, aby do auta niekto ťukol postačí, keď sa naplnia dva faktory. Vodič precení svoje...18. December, 2015
02Duster dostal motor z dielne Mercedesu! 1,3 litra a 150 koní!Dacia Duster, lacný pracant z východu. Jednodouchá technika, vysoký podvozok, odolnosť a...27. Október, 2018
03Test: Toyota Hilux – Stále sa drží svojej povestiKoľko je už na trhu Toyota Hilux? Neskutočne dlho, asi je naozaj nezničiteľná. Začínala v...15. September, 2021