Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Cupra rastie, pridáva aj nové verzie modelov

O špeciálnych verziách modelov španielskej automobilky, ktoré niesli názov Cupra, čo je skratka od Cup Racing ste už určite počuli. Táto pôvodná výbava sa totiž stala samostatnou automobilkou len nedávno. O to viac však prekvapuje tým, že hrá stále dôležitejšiu úlohu v koncernovej stratégii a veľké zmeny len prídu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
13.10.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Cupra

Cupra rastie, pridáva aj...

Auto-moto zaujímavosti

Aktuálne Cupra začína na slovenskom trhu ponúkať oficiálne svoj prvý elektrický model Born. Ten má dve veľkosti batérie a taktiež viacero dostupných výkonov. Maximum, ktoré ponúkne bude 170 kW (231 k) vo verzii eBoost. Inak bude mať 150 kW (204 k), čo už na rozhýbanie bez problémov stačí, avšak zákazníci siahajú práve po výkonnejšej alternatíve. Na stovku sa výkonnejší Born dostane za 6,6 sekundy. Okrem väčšej 77 kWh batérie bude dostupná aj batéria s kapacitou 58 kWh. Základná cena modelu Born, prvého elektrického vozidla s logom Cupra na kapote, bude 44 280 €, pričom za vyšší výkon je príplatok len 320 €. S väčšou baterkou bude stáť 48 180 €. Aktuálne bude mať model špeciálnu sériu First Edition, ktorá prinesie rozšírenú výbavu.

Cupra rastie, pridáva aj nové verzie modelovZdroj: Cupra

Born však rozhodne nie je jedinou novinkou v cenníkoch automobilky. Výrazným spôsobom sa rozšíri aj ponúka modelu Leon. Ten získa ďalšie dva agregáty a bude prístupnejší širšiemu spektru zákazníkov s nižšou cenou. Dokonca bude mať prvýkrát manuálnu prevodovku. Základná cena Leonu od automobilky Cupra bude 26 630 € a už v tejto výbave ponúkne 18-palcové disky, či Full LED High svetlá, tie lepšie. Novinkou bude aj ponuka verzie VZ Cup so špeciálnymi sedadlami, rovnakými ako má Formentor VZ5. Táto verzia bude dostupná iba s najvýkonnejším štvorvalcom dosahujúcim 221 kW (300 k) za 47 990 €. Ale aby sme sa vrátili ku samotným agregátom, základným pre Leon, ale aj Leon Sportstourer bude 1,5-litrový štvorvalec s výkonom 110 kW (150 k) a pribudne aj alternatíva s dvomi litrami objemu a výkonom 140 kW (190 k). Oba agregáty budú poháňať výlučne predné kolesá.

Cupra rastie, pridáva aj nové verzie modelovZdroj: Cupra

Do ponuky sa taktiež ešte chystá model Ateca s rozšírenou paletou agregátov. Tiež dostane nové motorové verzie, konkrétne dve. Budú to presne tie isté motory, ktoré naviac získava aj Leon. Hovoríme teda znova o 1,5-litrovom štvorvalci a dvolitri s rovnakým počtom valcov. Tento však zatiaľ v cenníkoch bol nefiguruje, lebo nové verzie sú naplánované na začiatok roka 2023. Cupra Ateca má zatiaľ iba 221 kW (300 k) dvojliter ako pevný pilier.

Z pohľadu Formentoru je určite prekvapením nová výbava, ktorá sa ukáže budúci rok ako limitovaná séria. Avšak ešte väčším šokom je dočasný návrat verzie VZ5 do ponuky. Model s 2,5-litrovým 5-valcom a výkonom 287 kW (390 k) je za 67 630 € a treba sa poponáhľať, lebo ku pôvodný 20 kusom pribudlo len ďalších 12 pre náš trh.

Cupra rastie, pridáva aj nové verzie modelovZdroj: Cupra

Automobilka Cupra teda ide naozajstnú vysokú hru s mnohými novinkami, ktoré predstavujú nové základné články ponuky. S dôležitou novinkou prídu aj služby automobilky. Každý z nových modelov dostane automaticky zaradenie do programu Cupra Premium Care, ktorý ponúka v základnej cene predĺženú záruku na 5 rokov a kompletný servis na 4 roky alebo 80 000 km. V tejto cene čaká, resp. v tejto ponuke, sú zahrnuté všetky servisné služby, ktoré sa dajú predpokladať a zároveň je grátis aj použitý materiál.

Cupra rastie, pridáva aj nové verzie modelovZdroj: Cupra

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Test: Volkswagen Arteon R Shooting Brake - Ašpiruje na vrchol, darí sa muVolkswagen mal pri predstavení Arteonu jednu zaujímavú ideu. Tento nový model mal nahradiť...17. August, 2022
02Volkswagen T-Roc R: Pocket monster za priaznivú cenuVolkswagen pri dvadsaťročnici svojej divízie R inovoval väčšinu svojich modelov a dal im...4. Október, 2022
03So superšportom jazdil každý deň, za toľkoto ho predáva!Ak si niekto kúpi superšport, s najväčšou pravdepodobnosťou ho nechce na každodenné...5. Október, 2022