Dacia Duster prináša nový vrchol výbav, limitovanú edíciu Extreme

Automobilka Dacia prichádza s novou verziou svojho obľúbeného modelu. Vlastne sa dá povedať, že Duster je veľmi dôležitým modelom celkovo, z pohľadu celého trhu. Dostal totiž, vo svojej prvej generácii, vozidlá SUV bližšie k širokým masám zákazníkom.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
12.01.2022
Diskusia:
Zdroj: Dacia

Dacia Duster prináša nový...

Auto-moto zaujímavosti

Jeden z najúspešnejších zástupcov SUV-čiek aj na Slovensku prichádza aktuálne s novou verziou Extreme. Tá má byť vrcholom v ponuke a ku výbave Prestige pridáva niekoľko prvkov výbavy a niekoľko prvkov odlišujúcich vizáž modelu.

 Dacia Duster prináša nový vrchol výbav, limitovanú edíciu ExtremeZdroj: Dacia

Základom, ktorý odlišuje Extreme od ostatných Dusterov nie je ani špeciálna sivá farba Urban Grey, ale hlavne oranžové doplnky karosérie. Oranžové prvky sú na maske chladiča, ale aj na zrkadlách a strešných nosičoch. Táto farba sa dostala aj do interiéru, kde zdobí výduchy klimatizácie a lišty okolo radiacej páky a na madlách dverí. Avšak touto farbou je spravené aj prešívanie na všetkých miestach.

 Dacia Duster prináša nový vrchol výbav, limitovanú edíciu ExtremeZdroj: Dacia

Keďže je Extreme postavený z výbavy Prestige, tak má už o bohatú výbavu postarané. Tu však prichádza niekoľko prvkov, za ktoré by inak bolo treba priplatiť. Naviac má teda automatickú klimatizáciu, navigačný systém, vysokú stredovú konzolu s lakťovou opierkou a tiež systém kamier Multi-View. Kamery sú použiteľné ako pri parkovaní, tak pri prechádzaní terénnych nerovností. Bez ohľadu na zvolenú farbu, okrem sivej je dostupných 5 ďalších odtieňov, má Duster Extreme čierne zliatinové disky Tergan s priemerom 17 palcov.

 Dacia Duster prináša nový vrchol výbav, limitovanú edíciu ExtremeZdroj: Dacia

Dacia už aj zverejnila cenník tohto modelu. Najlacnejší bude s pohonom prednej nápravy a litrovým trojvalcom dosahujúcim výkon 66 kW (90 k). Ten bude za 16 440 eur. Len o 500 eur drahší bude o 7 kW (10 k) výkonnejší Duster, znova s pohonom prednej nápravy, ale so systémom spaľovania LPG.

 Dacia Duster prináša nový vrchol výbav, limitovanú edíciu ExtremeZdroj: Dacia

Štvorvalec TCe 130 bude za 17 490 eur a tiež 1,3-ka TCe 150 s pohonom všetkých kolies bude za 20 540 eur. Práve táto verzia predbehne aj predokolku TCe 150 s EDC o 350 eur. A aj štvorkolka dCi 115 bude trochu lacnejšia. Tá bude v ponuke za 20 340 eur. Duster teda stále patrí medzi autá s rozumnou cenou a tak to ostáva aj pri tejto špeciálnej výbave Extreme.

 Dacia Duster prináša nový vrchol výbav, limitovanú edíciu ExtremeZdroj: Dacia

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Dacia Spring: Skúsili sme si najlacnejší elektromobil, je prekvapivo dobrý!Elektromobilita je stále ešte drahá. To je základný model myslenia. A nie je úplne...9. November, 2021
02Ktorý Hyundai Ioniq 5 zvoliť? Zadokolku, či štvorkolku?Hyundai má v ponuke model Ioniq 5, ktorý stále vyzerá ako z budúcnosti. Má výrazne hranaté...11. Január, 2022
03Nový hit Dacie: 7 mietsny crossover za cenu Fabie!Dacia si v Európe spravila meno hlavne cenovo dostupnými automobilmi rôznych kategórií....17. December, 2021