Dacia Logan pozná české ceny. Drahšia o 4 000 €!

Dacia je na dnešnom trhu už roky preslávená ako producent tých najlacnejších nových áut, aké sa dajú kúpiť. Vďaka úzkej spolupráci s Renaultom si Dacia výrazne polepšila aj kvalitatívne. Preto sa teší mimoriadnej obľube po celej Európe. Dacia ťaží z modelov Duster, Sandero a Logan. Duster je atraktívny ako najlacnejšie SUV na trhu, Sandero je lacným kompaktom a Logan bol aj vo vodách Dacie najlacnejším modelom, ktorý navyše ponúkol naozaj rozmerný kufor. A máme tu aj nový Logan, ktorý prichádza s ďalšou generáciou.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
05.06.2021
Diskusia:
Zdroj: carwow.co.uk

Dacia Logan pozná české...

Auto-moto zaujímavosti

Skokové zdraženie

Dacia Logan bola dlho považovaná za najlacnejšie auto na trhu vôbec. Teraz ju čaká pomerne výrazné zdraženie. O novinke informoval portál carwow.co.uk. Už pred časom sme mali možnosť potešiť sa novému Dusteru, neskôr aj Sanderu. Na inovovaný Logan sa však čakalo dlhšie. Oplatilo sa. Dostal výraznejšie novšiu tvár, pôsobí modernejšie a určite sa v ňom nebude musieť nikto hanbiť. Motor na jednej strane poteší, na druhej možno trochu sklame. Na výber bude len jedna jediná motorizácia. Teda, na výber bude len to či tento motor chcete, alebo nie. 1 litrový 3 valcový motor s výkonom 100 koní. Na výber nebude žiaden iný, ani toto však rozhodne nie je zlá voľba. Je to totiž o 25 koní viac, ako mal motor v základe v predošlej generácií. A ohromným bonusom je fakt, že tento motor už v základe bude mať spaľovanie LPG, čo poteší hlavne z hľadiska ekonimiky prevádzky.

Čo sa týka výbavy, v základe toho veľa nedostanete. Hlavným dôvodom pre kúpu Loganu je cena a obrovský batožinový priestor, ktorý činí až 628 litrov. Výbava je naozaj sparťanská, sú tu oceľové kolesá a dokonca tu nenájdete ani klimatizáciu. Nový Logan bol uvedený už aj na náš trh, zatiaľ však bez cenníka. Čerpať však môžeme z cien v susednom Česku, nakoľko budú vo finále iste veľmi podobné. Logan v základnej verzií bude po novom stáť 274 900 Czk, čo je po prepočte okolo 10 600 €. To samo o sebe nie je veľa, avšak predošlá generácia Dacie Logan štartovala na 6 590 €! Iste, nový Logan vyzerá omnoho lepšie, avšak Logan tak zdražel v základe o šialených 4 000 €! To je nárast o 60 %!!! Zoberme si to na príklade aktuálnej generácie Škody Octavia, ktorá začína na 18 050 €. Ak by budúca generácia zdražela o rovnakých 60 % ako Logan, ďalšia generácia by mala stáť takmer 29 000 € a to nám iste dáte za pravdu, nikto by si ju nekúpil. Nuž, Dacia presedlala na politiku masívneho zdražovania a dúfa, že vďaka stále ako-tak prijateľnej cene si nárast nikto nevšimne. Na druhej strane je pravdou, že je tu fajn motor, navyše aj LPG, čo nepochybne cenu zvyšuje a navyše ak by ste chceli Logan v “plnke” s multimediálnym systémom, hliníkovými diskami, metalízou, prednými a zadnými parkovacími senzormi či automatickou klimatizáciou, budete približne na 13 500 €, čo je na veľkosť a praktickú hodnotu auta celkom fajn. Uvidíme, ako sa bude novému Loganu dariť.

Dacia Logan pozná české ceny. Drahšia o 4 000 €!Zdroj: carwow.co.uk

Dacia Logan pozná české ceny. Drahšia o 4 000 €!Zdroj: carwow.co.uk

Dacia Logan pozná české ceny. Drahšia o 4 000 €!Zdroj: carwow.co.uk

Dacia Logan pozná české ceny. Drahšia o 4 000 €!Zdroj: carwow.co.uk

Zdroj: carwow.co.uk

Zdroj foto: carwow.co.uk

Späť na magazín

Diskusia k článku