Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Dacia štartuje s novým logom už naozaj

Automobilka Dacia, ktorá aktuálne, už 20 rokov, patrí pod krídla Renaultu sa stáva modernejšou. Už pred nejakou dobou začal proces rebrandingu a vylepšenia imidžu v prospech mladšej klientely. Zmeny teraz finišujú.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
20.06.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: DAcia

Dacia štartuje s novým...

Auto-moto zaujímavosti

Predchádzajúce logo, ktoré malo konzervatívne tvary je teraz nahradené už treťou vizážou s tvarmi písmen D a C. Na samotných budovách a dokumentoch automobilky už nové logo figuruje nejaký čas. Avšak na autá sa dostáva až teraz.

Zmena identity zasiahne všetky modely vyrobené po 16.6. a každý dostane novú masku chladiča s logom a adekvátnymi líniami v spodnej časti. Vzadu už logo nebude vôbec nahradí ho len nápis Dacia cez celú šírku batožinového priestoru. Tieto zmeny budú naozaj na všetkých vozidlách a na všetkých vozidlách bude spoločne dostupná nová farba so zeleným odtieňom a názvom Khaki.

Dacia štartuje s novým logom už naozajZdroj: Dacia

Okrem týchto dvoch miest bude novú identitu prezentovať aj stred kolies s logom DC. Podobnosť s komiksami a teniskami je čisto náhodná. Keďže logo trónilo aj na volante, tak je celkom logické, že sa vylepšenie dotkne aj tejto časti. Logo tu nehľadajte, musí stačiť nápis používajúci nový font, podobne ako je to v zadnej časti vozidla.

Jednu síce nenápadnú zmenu naviac, ale o to dôležitejšiu, prináša model Duster. Okrem samotného vymenenia znakov bude mať aj nové výduchy klimatizácie. Tie sú známe z Renaultu Duster, ktorý je v ponuke na niektorých špecifických trhoch. Len pre informáciu, Renault predáva Duster pod svojim menom na trhoch, ktoré nemajú žiadne povedomie o automobilke Dacia.

Dacia štartuje s novým logom už naozajZdroj: Dacia

Týmto krokom Dacia prichádza už k niekoľkej zmene loga. V novodobej histórii, ktorá sa píše pod krídlami Renaultu je to už druhá zmena znaku. Prvý prišiel s úplne prvým Loganom a mal formu erbu modrej farby s nápisom Dacia vo vrchnej časti. Druhý typ loga s otvorom v spodnej časti si nechal stále nápis Dacia a tento tretí druh sa už bude spoliehať iba na dve písmena. Ako logo, tak font vyžarujú reálny moderný štýl automobilky.

Kým na súčasných autách to môže pôsobiť ako trochu nezvyk, najviac sa nové logo bude vnímať na pripravovanom väčšom SUV Bigster. To by mohlo mať až 7 miest a pohon všetkých štyroch kolies. Príchod tohto modelu má byť už v blízkej dobe.

Dacia štartuje s novým logom už naozajZdroj: Dacia

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Dacia Duster LPG je tiež spôsob ako znížiť náklady na palivoVýrazný rast cien palív, ktorý sa asi nechystá tak skoro zastaviť, aj napriek výraznejšiemu...29. Marec, 2022
02Test: Dacia Jogger TCe 110 - Rodinný miláčikAutomobilka Dacia začínala obnovu svojho modelového radu s negatívnymi správami. Jednou z...11. Máj, 2022
03Test: Renault Twizy - V prvom rade zábavaRenault Twizy nie je na trhu nováčik. Myslíme tým celosvetovo. U nás sa do ponuky dostal...25. Máj, 2022