Detská motokárová akadémia

SLOVAKIA RING je bezpochyby Mekkou slovenského motoršportu, ponúka miesto pre aktívne trávenie voľného času, zábavu ale aj zlepšovanie jazdeckých zručností prostredníctvom rôznych školení a kurzov. Jeho nedávno otvorené motokárové centrum predstavuje špičku vo svete motokár, dráha dlhá 1172m patrí medzi najdlhšie na Slovensku a v Európe, navyše sa môže pýšiť homologovanou FIA licenciou pre organizovanie svetových podujatí všetkých úrovní.

PR článok v Auto-moto zaujímavosti
18.06.2021
Diskusia:

Detská motokárová...

Auto-moto zaujímavosti

Nezanedbateľnou kategóriou, ktorá stále viac využíva možnosti motokárového centra sú deti a mládež a práve pre nich spúšťa centrum svoju novú akadémiu. Tá je určená deťom od 7 do 10 rokov, ktoré sa postupne, počas 6 týždňov základného kurzu MINI RACE zoznámia s motokárovým jazdením pod drobnohľadom skúsených inštruktorov. Výrazy ako APEX, ideálna stopa, vlajková signalizácia, brzdné body, prejazdy zákrut a predbiehanie – to všetko si v teórii vysvetlia a v praxi potom natrénujú. Každá lekcia trvá 90 minút, prvá polhodinka je venovaná teórii, ostatok času už potom jazde priamo na motokárovej dráhe a na detských motokárach. Deti na účasť v akadémii nepotrebujú okrem pevnej obuvi a vetru odolnému oblečeniu nič –  registráciu, kuklu, helmu ako aj motokáru s inštruktážou majú už v cene kurzu.

Detská motokárová akadémiaZdroj: Slovakia Ring

Pre úspešných absolventov základnej časti MINI RACE je k dispozícii aj nadstavbová časť KADET RACE. Tu sa s nimi ďalej pracuje na zdokonaľovaní jazdeckých zručností s väčším dôrazom na podávanie vyváženého výkonu a so zameraním sa na pretekové tempo a stratégiu. Počas tejto nadstavbovej časti je kladený väčší dôraz na bezpečnostné vlajkové signály a dodržiavanie základných pravidiel počas pretekov. Súčasťou nadstavbovej akadémie je pravidelné organizovanie pretekov, ktoré sa zaratúvajú do medzinárodných svetových pretekov SODI - SWS. Obe časti akadémie prebiehajú pod dohľadom skúsených a profesionálnych inštruktorov.

Jednotlivé kurzy akadémie sa konajú raz týždenne v podvečerných hodinách podľa dostupnosti kalendára motokárového centra. 

Viac informácií o akadémii a prihlasovanie je dostupné na https://slovakiaring.sk/sk/detska-akademia

Detská motokárová akadémiaZdroj: Slovakia Ring

Späť na magazín

Diskusia k článku