Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Elektrický Ford Transit Custom prejde na nabitie až 380 kilometrov

Ford pokračuje vo svojom elektrickom ťažení novým modelom. V rámci sekcie Ford Pro, ktorá sa oddelila ako úžitková súčasť automobilky je v ponuke už E-Transit a teraz prichádza aspoň vizualizácia nového modelu E-Transit Custom.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
11.05.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Ford

Elektrický Ford Transit...

Auto-moto zaujímavosti

Nová verzia obľúbeného modelu je úplne iná spredu, kde vyniká prepracovaná maska chladiča a LEDkové hlavné svetlomety. Doteraz ich auto plne LEDkové nemalo, čo je výrazný pokrok vpred. Zozadu vidno tiež svetlá s rovnakou technológiou, ktoré dokázali tiež popri zmenách získať iný tvar ako majú na štandardných vozidlách poháňaných spaľovacími motormi.

Elektrický Ford Transit Custom prejde na nabitie až 380 kilometrovZdroj: Ford

Nový E-Transit Custom nebude prvým Transitom Custom, ktorý môže mať evidenčné čísla s odtieňom modrá Aqua. Tým sa predsa stal plug-in hybridný model. Avšak nový prírastok sa bude pýšiť dojazdom až 380 kilometrov na plné nabitie. Nič viac zatiaľ automobilka neprezradila. Ostatné si môžeme len odvodiť a usudzovať podľa toho, čo Ford Pro montuje do väčšieho E-Transitu. Ak by aj menší súrodenec používal rovnaké technológie, tak by sme mali pred sebou vozidlo s batériou s kapacitu 68 kWh a možnosťou nabíjať rýchlo až výkonom 115 kW. To vôbec nie sú zlé hodnoty a predpoklad je, že vozidlo by sa mohlo dostať až na rýchlosť 137 km/h. V preklade to znamená možnosť použitia diaľnic.

Elektrický Ford Transit Custom prejde na nabitie až 380 kilometrovZdroj: Ford

Detaily ako výkon motorov a pohľad do interiéru zatiaľ automobilka tají. Je to logické, lebo výraznejšie odhalenie modelu príde už v septembri a dovtedy si Ford Pro necháva čas na prípadnú zmenu parametrov nielen v prípade motora, ale aj v prípade vybav a ostatných parametrov vozidla. Ak budeme optimisti, tak môžeme predpokladať, že sa po dlhých rokoch do interiéru dostane aj automatická klimatizácia. Doteraz boli všetky modely vybavené manuálnou.

Elektrický Ford Transit Custom prejde na nabitie až 380 kilometrovZdroj: Ford

Kým samotné predstavenie prebehne v septembri, výroba začne až v priebehu budúceho roka a bude prebiehať v tureckej fabrike automobilky. Takže ďalšie údaje ako cena budeme vedieť najskôr o rok. Dovtedy si budeme musieť vystačiť s elektrickými alternatívami, ktoré ponúkajú už zabehnuté modely ako Mercedes e-Vito, či trojičky od Citroënu, Peugeotu a Fiatu.

Výhodou E-Transitu Custom je možnosť posunutia časti energie v prospech iného spotrebiča. Má 220V zásuvku s príkonom až 2,3 kW, napríklad na kosačku, či inú bezbatériovú pomôcku.

Elektrický Ford Transit Custom prejde na nabitie až 380 kilometrovZdroj: Ford

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Ford Ranger Raptor: Pripravte sa, prichádza kráľ terénuFord pokračuje v tom, čo začal s minulou generáciu Rangeru. Ponuka nového modelu, ktorý...2. Marec, 2022
02Ford Bronco Everglades má na blatníku samolepku s meraním hĺbky vodyFord predstavil Bronco už dávnejšie a zjavne má úspech. Preto sa aj ponuka výbav postupne...18. Február, 2022
03Cupra Formentor na naftu? Aj taký motor je v ponukeKeď automobilka Cupra predstavila svoj prvý samostatný model s názvom Formentor, hovorilo...10. Máj, 2022