Ferrari 296 GTS je otvorený plug-in hybrid

Hovorí sa, že Ferrari 296 GTB je naozaj veľmi dobre ovládateľné a má dostatok výkonu vo všetkých spektrách otáčok. Lenže na miamských bulvároch sa viac vnímajú vozidlá s otvorenou karosériou a preto automobilka siahla po tvorbe novej verzie 296 GTS. Skratka znamená Gran Turismo Spider. A táto verzia doplní ponuku modelu už onedlho.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
22.04.2022
Diskusia:
Zdroj: Ferrari

Ferrari 296 GTS je...

Auto-moto zaujímavosti

Nová verzia s nebom nad hlavou má sklápateľnú pevnú strechu, čo z nej robí kúpe ak je natiahnutá. Na otvorenie a zatvorenie stačí iba 14 sekúnd a tento úkon môže vozidlo spustiť až do rýchlosti 45 km/h. Po stlačení tlačidla na ovládanie sa strecha rozdelí na dve sekcie a tie sa schovajú nad motorový priestor.

Ferrari 296 GTS je otvorený plug-in hybridZdroj: Ferrari

Na príťažlivosti modelu 296 s plug-in hybridným ústrojenstvom toto nič nezmenilo a práve otvorená strecha mu dáva úplne novú, lákavú stránku. Až to vyzerá, že takto to malo byť úplne od začiatku. Hmotnostne sa toho veľa nezmenilo a pribudlo iba 70 kilogramov. Suchá hmotnosť je tak 1540 kilogramov s balíkom Asetto Fiorano. Nárast hmotnosti naozaj nie je vôbec masívny.

Ferrari 296 GTS je otvorený plug-in hybridZdroj: FerrariPod zadným krytom je stále trojlitrový šesťvalec, ktorý má sám o sebe výkon 486 kW (660 k). Keď spolupracuje s elektrickým motorom, tak má až 610 kW (830 k) a 740 Nm. Na stovku sa dostane za 2,9 sekundy, na dvojstovku za 7,6 sekundy. Maximum je 330 km/h. Ak však niekto chce vedieť ako rýchlo dokáže toto auto ísť na elektrickú energiu, tak je to 135 km/h.

Ferrari 296 GTS je otvorený plug-in hybridZdroj: Ferrari

Podobne ako verzia kúpe má aj kabriolet elektrický dojazd 25 kilometrov. Na to má nabíjateľný balík batérií s kapacitou 7,45 kWh. Už je len logické, že 296 GTS využíva rovnakú dvojspojkovú prevodovku s ôsmimi stupňami ako má uzavretá verzia, ale aj SF90 a Roma, či Portofino.

Ferrari 296 GTS je otvorený plug-in hybridZdroj: Ferrari

Cenové pomery nie sú zatiaľ verejné. Je však jasné, že táto alternatíva s otváracou strechou bude o niečo drahšia ako je kupé. Ferrari však na tento rok chystá ešte jednu obrovskú novinku. Obrovskú nielen tým, že bude v novej kategórii, ale obrovskú aj samotnou veľkosťou. Automobilka ma predstaviť model Purosangue, ktorý bude prvým SUV s koňom na kapote. Technický teda druhým, ak rátame aj Mustang Mach-E a vlastne tretím, lebo existuje aj Bronco. Od Ferrari to však bude úplne prvé terénnejšie zamerané auto v sériovej produkcii.

Ferrari 296 GTS je otvorený plug-in hybridZdroj: Ferrari

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Toyota Land Cruiser: Nová funkcia Crawl Control exceluje v piesku!Väčšina automobilov nemá v piesku šancu. To však nie je prípad Toyoty Land Cruiser! Sleduj,...20. Apríl, 2022
02Lotus Eletre je elektrický konkurent Lamborghini UrusLotus to naznačoval už dávnejšie. Emira je posledným novým modelom so spaľovací motorom....31. Marec, 2022
03Lamborghini Huracan Tecnica bude mať výkon STONa autosalóne v New Yorku Lamborghini predstavilo nový druh Huracanu. Má označenie Tecnica...14. Apríl, 2022