Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Ferrari 296 GTS je otvorený plug-in hybrid

Hovorí sa, že Ferrari 296 GTB je naozaj veľmi dobre ovládateľné a má dostatok výkonu vo všetkých spektrách otáčok. Lenže na miamských bulvároch sa viac vnímajú vozidlá s otvorenou karosériou a preto automobilka siahla po tvorbe novej verzie 296 GTS. Skratka znamená Gran Turismo Spider. A táto verzia doplní ponuku modelu už onedlho.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
22.04.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Ferrari

Ferrari 296 GTS je...

Auto-moto zaujímavosti

Nová verzia s nebom nad hlavou má sklápateľnú pevnú strechu, čo z nej robí kúpe ak je natiahnutá. Na otvorenie a zatvorenie stačí iba 14 sekúnd a tento úkon môže vozidlo spustiť až do rýchlosti 45 km/h. Po stlačení tlačidla na ovládanie sa strecha rozdelí na dve sekcie a tie sa schovajú nad motorový priestor.

Ferrari 296 GTS je otvorený plug-in hybridZdroj: Ferrari

Na príťažlivosti modelu 296 s plug-in hybridným ústrojenstvom toto nič nezmenilo a práve otvorená strecha mu dáva úplne novú, lákavú stránku. Až to vyzerá, že takto to malo byť úplne od začiatku. Hmotnostne sa toho veľa nezmenilo a pribudlo iba 70 kilogramov. Suchá hmotnosť je tak 1540 kilogramov s balíkom Asetto Fiorano. Nárast hmotnosti naozaj nie je vôbec masívny.

Ferrari 296 GTS je otvorený plug-in hybridZdroj: FerrariPod zadným krytom je stále trojlitrový šesťvalec, ktorý má sám o sebe výkon 486 kW (660 k). Keď spolupracuje s elektrickým motorom, tak má až 610 kW (830 k) a 740 Nm. Na stovku sa dostane za 2,9 sekundy, na dvojstovku za 7,6 sekundy. Maximum je 330 km/h. Ak však niekto chce vedieť ako rýchlo dokáže toto auto ísť na elektrickú energiu, tak je to 135 km/h.

Ferrari 296 GTS je otvorený plug-in hybridZdroj: Ferrari

Podobne ako verzia kúpe má aj kabriolet elektrický dojazd 25 kilometrov. Na to má nabíjateľný balík batérií s kapacitou 7,45 kWh. Už je len logické, že 296 GTS využíva rovnakú dvojspojkovú prevodovku s ôsmimi stupňami ako má uzavretá verzia, ale aj SF90 a Roma, či Portofino.

Ferrari 296 GTS je otvorený plug-in hybridZdroj: Ferrari

Cenové pomery nie sú zatiaľ verejné. Je však jasné, že táto alternatíva s otváracou strechou bude o niečo drahšia ako je kupé. Ferrari však na tento rok chystá ešte jednu obrovskú novinku. Obrovskú nielen tým, že bude v novej kategórii, ale obrovskú aj samotnou veľkosťou. Automobilka ma predstaviť model Purosangue, ktorý bude prvým SUV s koňom na kapote. Technický teda druhým, ak rátame aj Mustang Mach-E a vlastne tretím, lebo existuje aj Bronco. Od Ferrari to však bude úplne prvé terénnejšie zamerané auto v sériovej produkcii.

Ferrari 296 GTS je otvorený plug-in hybridZdroj: Ferrari

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Audi Urbanaphere je kombinácia elektrického SUV a MPVAudi predstavilo svoj nový koncept Urbansphere Concept EV, ktorý bude najväčším zatiaľ...21. Apríl, 2022
02Ferrari FF monštrum pre 4 osoby: Akcelerácia 0 - 300 km/h!Najpraktickejšie Ferrari všetkých čias existuje. Odvezie až 4 pasažierov aj s batožinou....2. Apríl, 2022
03Toyota Land Cruiser: Nová funkcia Crawl Control exceluje v piesku!Väčšina automobilov nemá v piesku šancu. To však nie je prípad Toyoty Land Cruiser! Sleduj,...20. Apríl, 2022