Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Lamborghini Huracan Tecnica bude mať výkon STO

Na autosalóne v New Yorku Lamborghini predstavilo nový druh Huracanu. Má označenie Tecnica a je jednou z posledných verzii automobilu, lebo aj ten čaká na svojho nástupcu. A pritom len nedávno šiel do dôchodku model Gallardo. Nový model Tecnica je potenciálne najlepšou alternatívou na bežné cesty.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
14.04.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Lamborghini

Lamborghini Huracan...

Auto-moto zaujímavosti

Kým verzia STO je zameraná výlučne na okruhy, táto novinka bude určená hlavne na bežné cesty a z okruhovej prevezme výkonný motor. Keďže STO je až príliš blízko naozajstným pretekárskym vozidlám, na cestách to nie je vždy úplne ideálne.

Model Tecnica teda prinesie omnoho lepšie jazdné vlastnosti na bežných cestách a je akýmsi medzistupňom medzi STO a EVO. To, čo poháňa novú verziu je 5,2-litrový motor V10, ktorý je naozaj úplne rovnaký ako v takmer okruhovej alternatíve. Agregát dosahuje 464 kW (630 k) a krútiaci moment sa dostal na 565 Nm. Stále však platí, že 10-valec má výhradne atmosférické plnenie. Veľkým prekvapením je použitie pohonu výlučne zadnej nápravy. Výkon prechádza cez sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku.

Lamborghini Huracan Tecnica bude mať výkon STOZdroj: Lamborghini

Vozidlo bude mať nastavenie rôznych režimov, ktoré zasahujú nielen trakčnú kontrolu, ale aj rozdelenie krútiaceho momentu a natáčanie zadnej nápravy, aby bolo optimálne pre zvolený povrch a daný moment. Najlepším každodenným nastavením bude Strada, ktoré dokáže ponúknuť najväčšiu mieru komfortu. Nastavenie Sport je zábavnejšie a má zmenené reakcie na plynový pedál a prevodovkové rýchlosti radenia. Toto nastavenie tiež ponúka trochu priestoru na jemný pretáčavý šmyk. Nastavenie Corsa je už najviac reagujúce a dáva vodičovi najviac informácií o trati pod kolesami.

Lamborghini Huracan Tecnica bude mať výkon STOZdroj: Lamborghini

Výraznou zmenou prešiel aj exteriér vozidla. Predná časť má čiernu farbu a lakované prvky okolo svetiel, ktoré sa ťahajú až do nárazníka. To však nie je to hlavnou zmenou, lebo najviac funguje aerodynamicky optimalizovaný bodykit a obrovský spojler. Kryt motora je z karbónu, kvôli ušetreniu hmotnosti a zlepšeniu váhľadu. Tieto dizajnové vylepšenia sa podpísali teda aj pod zvýšenie celkovej dĺžky o takmer 7 cm. Automobilka dáva do popredia aj zlepšenie výhľad smerom dozadu cez malé okienko.

Lamborghini Huracan Tecnica bude mať výkon STOZdroj: LamborghiniHuracan Tecnica stojí na 20-palcových zliatinových diskoch, ktoré majú šesťuholníkové prvky dizajnu a obúvajú pneumatiky Bridgestone Potenza. Tento Huracan bude mať až o 35% viac prítlaku v zadnej časti ako má Huracan EVO RWD.

Lamborghini Huracan Tecnica bude mať výkon STOZdroj: Lamborghini

Interiér nebolo veľmi treba meniť a ostávajú v ňom displeje, ktoré ovládajú takmer všetko. Naviac vozidlo podporuje štandardne Apple CarPlay a Android Auto, ale má integrovanú aj podporu Amazon Alexa. O cene sa ešte nehovorí, ale určite bude Tecnica dostupnejšou alternatívou ako STO.

Lamborghini Huracan Tecnica bude mať výkon STOZdroj: Lamborghini

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Test: BMW iX xDrive50 - Nehľadajte ďalej, toto je najlepšia verzia asi najlepšieho elektromobiluAutomobilka BMW pristupuje ku pohonom veľmi zaujímavo. Nezatvára si ani jedny dvierka a...13. Apríl, 2022
02Lotus Eletre je elektrický konkurent Lamborghini UrusLotus to naznačoval už dávnejšie. Emira je posledným novým modelom so spaľovací motorom....31. Marec, 2022
03Ford F 150 predvádza novú výbavu s názvom RattlerAutomobilka Ford má dlhodobo najpredávanejší model práve americký pickup F-150. Nečudo, že...6. Apríl, 2022