Ferrari za 360 000 € zničené na totálku 6 hodín po odovzdaní!

Odovzdávanie automobilu býva vysnívaným zážitkom. Alebo aj nočnou morou, ak sa nasledujúce udalosti nevyvíjajú podľa plánu. Nenechaj si ujsť absurdný príbeh z ciest, ktorý hovorí o najmenej želanom rekorde v automobilovom svete.Vzácne Ferrari si nový majiteľ užíval len pár hodín. Ferrari skončilo zničené na totálku! Kde sa stala chyba? Čo dokáže 710 koní vs. mokrá vozovka? Neskúšaj nič podobné!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.03.2021
Diskusia:
Zdroj: Polizei Hessen

Ferrari za 360 000 €...

Auto-moto zaujímavosti

13. marca si 43-ročný vodič, čerstvý majiteľ talianskeho Ferrari F8 Tributo, vyzdvihol kľúče od svojho nového exotického športového vozidla, aby sa s ním rozlúčil o pár hodín na nemeckej diaľnici.

Ferrari F8 Tributo fail pri odovzdávaní: Auto zničené 6 h od odovzdania!Zdroj: carscoops.com

Polícia uvádza, že Ferrari bolo v čase nárazu vybavené letnými pneumatikami a jazdilo po mokrej vozovke „pravdepodobne pri neprimeranej rýchlosti“. Auto po strate kontroly narazilo do betónovej bariéry na kraji cesty a pri tom vozidlu odtrhlo jedno zo zadných kolies. Ferrari potom narazilo do mikrobusu, následne do zvodidiel a zastavilo sa na boku frekventovanej cesty A5. Jediná fotografia, ktorú zverejnila polícia s havarovaným modelom F8 Tributo, ukazuje, že predná časť vozidla bola zničená viacerými nárazmi, takže auto bolo sotva rozpoznateľné. Celá predná maska bola odtrhnutá, kolesá a komponenty zavesenia kolies boli posunuté a „zrámovaná“ je aj karoséria kapoty a panely predných častí vozidla. Auto je po havárii kompletne na odpis.

Ferrari F8 Tributo fail pri odovzdávaní: Auto zničené 6 h od odovzdania!Zdroj: carscoops.com

Vďaka 3,8-litrovému V8 s dvojitým preplňovaním preplňovaným motorom vzácne Ferari F8 Tributo disponuje výkonom neuveriteľných 710 koní a patrí do rúk len výlučne skúseným vodičom. Zničiť luxusný automobil len 6 hodín po tom, čo vám k nemu odovzdajú kľúče, to je skutočne zdrvujúca porážka. Tento príbeh nekončí radostne. Stačilo málo a odovzdávanie automobilu skončilo ešte horšie, s tragickým koncom. 43-ročný vodič podcenil, čo sa dalo a zároveň precenil svoje vodičské schopnosti. Sadnúť si po prvýkrát do ostrého nového tátoša s výkonom viac ako 700 koní, to chce odvahu. Tiež poriadnu dávku skúseností s jazdením výkonných mašín. Okrem toho podcenil ďalší faktor. Chladné a sychravé počasie na nemeckej diaľnici v spojení so špeciálnymi pneumatikami s hladkou vzorkou odpísali vodičovi tučnú sumu z bankového účtu.

Ferrari F8 Tributo fail pri odovzdávaní: Auto zničené 6 h od odovzdania!Zdroj: carscoops.com

Vodič z Nemecka si svojho kráľa ciest, Ferrari F8 Tributo, objednal ešte začiatkom roka 2020. Ferrari za 360 000 € sa na diaľnici A5 v Hessensku poriadne neohrialo. Na základe fotografie je zrejmé, že ide o vážne poškodenie a vodič svoje neuvážené konanie nevyrieši len tak „vyklepaním plechov.“ Polícia v Hessensku odhadla škody, ktoré vozidlo utŕžilo pri nehode ako fatálne. Ferrari na totálku je smutným mementom hlúposti majetných vodičov, ktorí si svoje 4-kolesové skvosty dostatočne nevážia a preceňujú svoje schopnosti za volantom.

Jedinou dobrou správou je, že sa celá nehoda obišla bez strát na životoch a poškodenia zdravia ostatných účastníkov premávky. Vodič, našťastie, nebol zranený, ale jeho spolujazdkyňa bola prevezená do nemocnice s vážnymi, ale nie život ohrozujúcimi zraneniami. Bilanciou nehody tak ostáva škoda na majetku v možnej hodnote až 360 000 eur. Nikdy nepodceňuj nebezpečenstvo spojené s výkonnými mašinami a rýchlosťou!

Zdroj: Polizei Hessen, carscoops.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Budúci bestseller - Dacia Sandero Stepway 2021: Nová najlacnejšia terénna DaciaPredaj Sandera Stepway ešte len odštartoval a už sa o tento nádejný a finančne dostupný...16. Marec, 2021
02Tank 300: Replika Fordu Bronco z Číny!Zatiaľ, čo Ford žne úspech zo svojou drsnou vlajkovou loďou, ďalšia krajina skúša šťastie...14. Marec, 2021
03Kuriózna akcia: Ako dostať z potopenej lode 4 200 áut a 33 ton odpadu?Snaha o ukončenie púte MV Golden Ray 2021 prináša mnohé nečakané momenty. Táto kuriózna...18. Marec, 2021