Fiat 500 3+1: Polovičné dvere naviac!

Fiat 500 je obľúbený moderný model, ktorý dokázal spojiť históriu značky s modernými prvkami. Teraz prináša prekvapenie v podobe polovičných dverí naviac a ceny. Za koľko bude na predaj?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.11.2020
Diskusia:

Video: Elektrický Fiat 500...

Auto-moto zaujímavosti

Horúca novinka 500 Electric (alebo 500e) sa ukázala verejnosti prvýkrát v marci tohto roku. Fiat stihol predstavenie ešte predtým ako svet zasiahli masívne blokovania a pandemické opatrenia. Talianska spoločnosť tak predstavila budúcnosť legendárneho štítku s číslom 500 v poslednom možnom momente. Príchod stihla presne predtým ako svet zasiahla pandémia.

Fiat 500 3+1

Dnes, presne o 7 mesiacov, prichádza na scénu ďalší prepracovaný člen rodiny „500.“ Nový prírastok bude vítaným rozšírením ponuky. Privítajme elektrický Fiat 500 s 3+1 dverami. Fiat hovorí, že táto nová a praktickejšia verzia elektrického mestského automobilu bola navrhnutá pre ľudí, ktorí majú rodiny a majú denne veľa pochôdzok, vozia deti na krúžky. Kvôli riešeniu prišiel automobil o stredový stĺpik. Ako sa dvere otvárajú? Výrobca sa rozhodol pre krídlové otváranie bez viditeľnej kľučky. Výrobca ponúka na výber zaujímavé farby. 

Vzhľad

Edícia la Prima sa bude predávať v 3 farbách. Oči poteší zlatá Rose, modrá Glacier a čierny Onyx. Výbava Passion a Icon neskôr prinesie ďalšie možnosti výberu farieb. Popisuje model ako „úplne nový, elektrický a s extra dverami, ktoré pribudli z praktických dôvodov. Vždy to však bude Fiat 500. S podobnými mínusmi a plusmi. Čo sa týka vzhľadu, je to v podstate rovnaké auto, aké sme videli v marci tohto roku, ale s pridanými malými dverami na strane spolujazdca.

Nový Fiat 500 - polovičné dvere naviacZdroj: fiat.com

Polovičné dvere, rýchle nabíjanie

Zo strany vodiča nepribudli žiadne dvere, práve preto možno hovoriť o polovičných dverách. Toto riešenie sa osvedčilo u Mazdy RX-8, prvej generácie Mini Clubmana a elektrického BMW i3. Vozidlo disponuje výkonom 88 kW, 120 koní. Elektromotor je napájaný 41 kWh batériou. K dispozícii je rýchlonabíjanie s výkonom 85 kW, na nabitie 80 percent energie bude vozidlu stačiť len 35 minút. Zaujíma ťa dojazd? Fiat počíta s dojazdom 320 kilometrov na jedno nabitie.

Rozmery, hmotnosť

Dobrou správou je, že ovládateľnosť modelu 500 nebola ohrozená, pretože verzia 3 + 1 má rovnaké rozmery ako štandardná verzia 500e. Je zaujímavé, že medzi 500e 3 + 1 a 500e tiež nie je rozdiel medzi veľkosťou a tvarom dverí pre cestujúcich. Fiat garantuje, že nové dvere nemajú vplyv na ovládateľnosť a spotrebu energie automobilu. Aj napriek nárastu hmotnosti o 30 kilogramov. Špeciálnou vlastnosťou je, že zadné dvere otvárajú, len ak sú z bezpečnostných dôvodov otvorené dvere spolujazdca. Model je navrhnutý špeciálne pre potreby mladých rodín s lepším finančným príjmom.

Príchod na trh, 

Predaj nového modelu 500 Electric 3 + 1 sa začne špeciálnou štartovacou sériou La Prima, ktorá má bohatú štandardnú výbavu vrátane adaptívneho tempomatu, full-LED svetlometov, systému rozpoznávania dopravných značiek, 360-stupňových parkovacích senzorov, parkovacej kamery a ďalších doplnkov. Fiat taktiež uvádza na trh 3 rôzne stupne výbavy pre bežné 500 - Action, Passion a Icon, ktoré ponúkajú inú kombináciu batérií, elektromotorov, výbavy a možností prispôsobenia. 

Nový Fiat 500 - polovičné dvere naviacZdroj: fiat.comCena

Starší Fiat 500 s benzínovým motorom ponúka nižšie emisie a spotrebu. V základe sa na našom trhu predáva od 10 990 eur. Nový elektrický Fiat 500e ponúka odlišné parametre a vlastnosti, ktoré predchodca nevie ponúknuť. Tomu sa prispôsobila aj cena. Tá štartuje na sume 34 900 eur. Zároveň možno počítať s tým, že ďalšie 3+1 verzie s ešte premyslenejšími dverami a vlastnosťami budú ešte drahšie. Fiat vo vyššej cene problém nevidí a ráta s popularitou na základe sympatii zákazníkov zo značkou a historickej obľuby 500-vky. Ako hodnotíš ponúkané vlastnosti s ohľadom na parametre vozidla? Podeľ sa o svoj názor v komentároch.

Fiat 500 3+1: Polovičné dvere naviac!  Zdroj: fiat.comfiat.sk

Fiat 500 e 3+1 interiér

Video: Elektrický Fiat 500 e 3+1 (druhé video české titulky)

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01BMW M3 a M4 beštie: Optický aero paket a šialené doplnky M Performance Uvedenie nového BMW M3 Sedanu a BMW M4 Coupé je vo svete automobilov veľkou udalosťou....24. Október, 2020
02Taxi s využitím 24/7, nulové emisie: Eko realita v HolandskuRýchle a ľahké tankovanie zaberie Toyote Mirai len niekoľko minút. Z 0 na 100 km ručička...28. Október, 2020
03Video: Delá za 4 000 000 € sa predviedli v Prahe!Projekt Advantage Cars a filmovej produkcie CINQ nemá v našich zemepisných šírkach obdobu....18. Október, 2020