Fiat Uno ako nový: S nájazdom 8921 km v top stave!

V inzeráte majiteľ auta z Frýdku - Místku píše, že predá Fiat UNO  1.0i ročník výroby 2002 s minimálnym nájazdom len 8921 km! Za koľko? Raritný Fiat v top stave na predaj za 8 000 eur!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.12.2021
Diskusia:
Zdroj: auto.bazos.czA

Fiat Uno na predaj ako nový

Auto-moto zaujímavosti

Ak chceš nájsť v ponuke áut na predaj výnimočný automobil, hľadaj staršie ročníky v top technickom stave. Vyhlásené klenoty dobrého technického stavu dokážu aj po rokoch prekvapiť. Zástupcom je aj tento unikátny Fiat Uno.

Fiat Uno ako nový na predaj za 8 000 eur!Zdroj: auto.bazos.czA

Originálne diely

Všetky diely aj lak sú pôvodné. Pri pohľade na bezchybný tmavomodrý lak sa budeš pýtať, či bol tento automobil zakonzervovaný  v čase. Bezchybný technický stav je čerešničkou na torte. Tak zachovalý exemplár nájdeš v ponuke áut na predaj len sporadicky.

Fiat Uno ako nový na predaj za 8 000 eur!Zdroj: auto.bazos.czA

Nájazd len 8921 km

Tento model disponuje len s litrovým motorom pod kapotou. Pohonným agregátom sa stal konkrétne litrový štvorvalec s výkonom 45 koní (33 kW). Pozeráš sa na automobil v pôvodnom stave, bez minimálnej, doslova so žiadnou koróziou a cenou, ktorá toto všetko zohľadňuje aj 2 desaťročiach od výroby. Na tachometri nájazdu ťa prekvapí hodnota necelých 9 000 km, čo je vzhľadom na vek, skutočne málo. Spájať s ním možno poctivý servis a dobré garážovanie. Za všetko hovoria priložené fotografie.

Žiadna hrdza ani po 2 desaťročiach

S doslova originálnym stavom, absenciou akejkoľvek hrdze a krásnym modrým lakom sa cenovke nemožno diviť. Počítadlo najazdených kilometrov ukazuje len 8921 km. Aké ďalšie prednosti možno od zachovalého, minimálne jazdeného automobilu očakávať?

Fiat Uno ako nový na predaj za 8 000 eur!Zdroj: auto.bazos.czA

Exteriér a interiér

Vzhľad možno označiť ako bezchybný. V interiéri ťa na prvý pohľad zaujme zachovalé modré čalúnenie a časti, ktoré za svoj život neprišli k žiadnym škrabancom a poškodeniu. Rovnako zachovalé plastové časti aj priestor pod kapotou ako priamo z dobového predajného katalógu.

Fiat Uno ako nový na predaj za 8 000 eur!Zdroj: auto.bazos.czA

Z histórie

Tento exemplár zišiel z výrobnej linky v Poľsku. Miestom narodenia je poľský závod v Tychách, kde výroba Fiatu Uno už v roku 2022 úplne skončila. Pozeráš sa na jeden z posledných kusov, ktorý zišiel z tamojšej výrobnej linky.  Značka Fiat (Fabbrica Italiana Automobili Torino) bola populárna najmä vďaka výrobe lacných vozidiel pre väčšinového zákazníka. Najväčšia talianska automobilka vznikla v roku 1899. Okrem výroby áut sa špecializovala výrobou vojenskej techniky – áut aj lietadiel a na výrobu motorov. Od roku 2009  tvorí Fiat partnerstvo s americkou značkou Chrysler. Po novom už patrí od roku 2021 do skupiny Stellantis.

Fiat Uno v dobrom technickom stave

Tento kúsok by sa celkom určite stál perfektným výstavným exemplárom nejedného  automobilového múzea. So spomínanou cenovkou 200 000 českých korún, ide o mimoriadne silného adepta na dobrú kúpu. Alebo je táto cena za 20-ročné vozidlo už príliš? Nedávno sa v ponuke áut na predaj objavil zachovalý Favorit 136LS s ešte vyššou cenovkou. Ako hodnotíš cenu vozidla? Podeľ sa s nami o tip na podobne zaujímavý kúsok z ponuky áut na predaj.

Ponuka vozidiel značky Fiat u nás TU!

Fiat Uno ako nový: S nájazdom 8921 km v top stave!Zdroj: inzerát auto.bazos.czA

Fiat Uno na predaj ako nový

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

017-miestny rival z Číny: Dostupná Škoda Kodiaq za 18 700 €!Túto vydarenú konkurenciu vlajkovej lode z Mladej Boleslavy musíš vidieť! JAC S7 od Jac...20. December, 2021
02Pancierové delo s dostrelom 60 km: Rýchlosť až 75 km/h!Kaliber 155 milimetrov. Zásobník až na 21 nábojov so samonabíjacím cyklom. Čo to znamená?...22. December, 2021
0321-ročná Škoda Octavia rarita na predaj za 47 600 €!Stará, škaredá, a predsa s cenou 47 500 eur! Cenovku nepoškodil ani vek, nájazd a dizajnová...24. December, 2021