Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Ford F 150 predvádza novú výbavu s názvom Rattler

Automobilka Ford má dlhodobo najpredávanejší model práve americký pickup F-150. Nečudo, že preň pripravuje rôzne špeciálne série a nové výbavy, aby prilákala čo najviac zákazníkov, ktorí by inak skončili v konkurenčných značkách. Veď svoje pick-upy má na americkom trhu aj Toyota, Chevrolet Dodge a mnohé ďalšie automobilky.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
06.04.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Ford

Ford F 150 predvádza novú...

Auto-moto zaujímavosti

Silnú pozíciu na trhu má potvrdiť aj nová výbava Rattler, ktorá vychádza z úplného základu, ale pridáva niektoré prvky charakteristické pre terény balík FX4 Package. Ku základnej výbave XL tak pribúda napríklad aj elektricky uzamknuteľný zadný diferenciál. Novinkou je tiež systém asistencie schádzania z kopca a špeciálne, pre terén, upravené tlmiče, ktoré sa lepšie vysporiadavajú s terénnymi nerovnosťami.

Výbava verzie Ratler je obohatená aj o štandardne montované pneumatiky so špecifikáciou all-terrain, aby vozidlo naozaj prešlo aj mimo spevnených ciest. Slovo Rattler je použité skôr s odkazom na hada štrkáča ako na to, že by v aute malo niečo drnčať a rezonovať.

Ford F 150 predvádza novú výbavu s názvom RattlerZdroj: Ford

Zvonka nebolo treba viac zásadných rozdielov oproti základu, stačili pneumatiky na zliatinových diskoch a špeciálna sada nálepiek na zadnom blatníku. Zo základnej výbavy XL ostala dokonca aj čierna maska chladiča.

Interiér Rattleru získal viaceré plochy s bronzovou farbou. Rovnako je sfarbené aj prešívanie na prístrojom štíte.

Ford F 150 predvádza novú výbavu s názvom RattlerZdroj: Ford

Výhodou tohto vylepšeného modelu, Rattler, bude, že ho bude možné kombinovať s ktorýmkoľvek agregátom vhodným pre základ XL. To znamená, že na výber bude 3,3-litrový atmosférický šesťvalec, ale aj 2,7-litrový prepĺňaný motor V6, 5-litrový osemvalec, ale tiež moderný 3,5-litrový prepĺňaný V6 a tiež na ňom založený full hybridný systém.

Ford F 150 predvádza novú výbavu s názvom RattlerZdroj: Ford

Dôvodom na rozšírenie ponuky práve o takýto model je potenciál prilákania zákazníkov, ktorí nepotrebujú až také extrémne terénne vlastnosti ako ponúka verzia Tremor a zároveň je táto alternatíva pre nich finančné nedostupná, alebo nezmyselná. Základná cena F-150 je 29 990 amerických dolárov, ale s naozaj základnou výbavou XL. Očakáva sa, že príplatok za verziu Rattler bude do 4000 dolárov.

Jo jasné, že Ford neuvažuje o oficálnych dodávkach takéhoto modelu do Európy. Bolo by to úplne nerentabilné a v Európe je tento pick-up až extrémne veľký. Nám musí stačiť klasický Ranger, ktorý bude mať aj špeciálnu terénnu výbavu Raptor.

Ford F 150 predvádza novú výbavu s názvom RattlerZdroj: Ford

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Nový Morgan Super 3 bude mať motor od Fordu a prevodovku od MazdyUž je to nejaký čas, čo sa v ponuke objavil Morgan 3-wheeler, ktorý ukázal, že nie všetky...3. Marec, 2022
02Ford Ranger Raptor: Pripravte sa, prichádza kráľ terénuFord pokračuje v tom, čo začal s minulou generáciu Rangeru. Ponuka nového modelu, ktorý...2. Marec, 2022
03Nový Ford Mondeo postupne mení podstatuFord Mondeo bol tým modelom automobilky, ktorý získal v roku 1994 titul Auto roka. Bolo to...18. Január, 2022