Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Hyundai obnovil krpca i10, zmeny sú nenápadné

Hyundai stále drží v ponuke aj maličký model i10, ktorý prináša mestskú mobilitu bez akýchkoľvek kompromisov pri parkovaní. Maličké auto je vhodné do veľkých miest, kde by sa štandardne Géčka a X5-ky potýkali s parkovacími problémami. Automobilka vozidlo súčasnej generácie predstavila v roku 2019, čo znamená, že akurát je čas na jeho modernizáciu. Prichádza s ňou veľmi nenápadne.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
02.03.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Hyundai

Hyundai obnovil krpca i10,...

Auto-moto zaujímavosti

Vylepšenie prichádza tak pre základnú verziu, ako aj pre dynamicky naladenú alternatívu s názvom N-line. Zvonka treba uznať, že dizajnéri využili všetko, čím disponovala pôvodná verzia na maximum. Najväčšou zmenou je teda vylepšenie vzorkovníka farieb, ktorý bude mať až 9 rôznych odtieňov. Pribudne sivá Lumen a modrá Meta. Aj tieto farby bude možné kombinovať s čiernou strechou.

Vonku ešte vidno novú grafiku LED svietenia, najmä svetelný podpis vpredu a vzadu. Vnútorná časť reflektorov v prednej časti tiež prešla jemnými retušami. A rovnaký princíp prináša aj nový balík diskov s priemerom 15 palcov, tiež sú zmenené, ale decentne. Pre výbavu N-line bude štandardom 16 palcov so iným usporiadaním lúčov. Majú čierny lak a niektoré časti sú brúsené, aby vytvárali efekt dynamiky už pri stojacom aute.

Hyundai obnovil krpca i10, zmeny sú nenápadnéZdroj: Hyundai

Interiér modelu sa tiež trochu zmenil. Vylepšený Hyundai i10 prináša nové modré nepriame osvetlenie v prednej časti pri nohách a možnosť balíka fialových doplnkov interiéru. Rovnaká fialová je v takom prípade nielen na niektorých lištách, ale aj na prešívaní a výduchoch klimatizácie. Štandardom pre i10 sa stane 4,2-palcový displej pred vodičom a použitie USB typu C ako možnosti prepojenia a zároveň nabíjania mobilných zariadení. Informačno-zábavný systém bude fungovať na 8-palcovom displeji v strede, ktorý využije aj bezdrôtové spôsoby komunikácie Apple CarPlay a Android Auto. Výraznou výhodou nového systému bude možnosť aktualizácie bez pripojenia fyzického kábla. Bude fungovať s modemom podporujúcim siete štvrtej generácie.

Jemná zmena prichádza aj v asistenčných systémov. Nový systém zabránenia kolíziám ukazuje lepšiu citlivosť a lepšie rozoznávanie. Už to nie je len o chodcoch, ale aj o cyklistoch. Taktiež pribudla nová možnosť varovania pred zabudnutými pasažiermi vzadu.

Hyundai obnovil krpca i10, zmeny sú nenápadnéZdroj: Hyundai

Nikde sa nehovorí o vylepšovaní sústavy pohonu. To by mohlo znamenať, že v Európe si i10 naďalej nechá atmosférické motory. Bude to litrový trojvalec a 1,2-litrový štvorvalec. Pre N-Line bude jedinou možnosťou litrový trojvalec s turbom. Tak ako doteraz aj modernizovaná verzia bude vznikať vo fabrike v tureckom meste Izmir. Produkčné linky sa adaptujú na nové prvky už v apríli tohto roka. Ku zákazníkom sa však nové, či skôr inovované verzie i10 dostanú až v druhej polovici roka.

Len pre pripomenutie, i10 má spoločný základ s modelom Kia Picanto, ktorý tiež nedávno prešiel modernizáciou a prináša, na rozdiel od i10 aj teréne zameranú alternatívu x-Line. Ostatných konkurentov už na našom trhu budeme hľadať márne. Ostáva vlastne iba Toyota Aygo X a Volkswagen jeden čas strašil s návratom modelu up!. Viac toho nie je, lebo tento segment úplne malých áut sa pomaly stáva nerentabilný, skončil Citroën C1, Peugeot 108, ale aj Škoda Citigo. Na našom trhu majú väčšie šance na úspech modely, ktoré prichádzajú v segmente B, čo pre Hyundai znamená i20.

Hyundai obnovil krpca i10, zmeny sú nenápadnéZdroj: Hyundai

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Peugeot ukázal modernizovaný model 508, u nás hlavne hybridnýFrancúzska automobilka Peugeot kompletne prestavala svoj model 508 pri príchode tejto...2. Marec, 2023
02Range Rover jemne vylepšil model VelarJedno z najštýlovejších SUV, ktorým Range Rover Velar určite je prichádza s jemnou...9. Február, 2023
03Mercedes CLA má facelift, kde sú zmeny?Rok 2013 bol rokom kedy automobilka Mercedes šokovala rozšírením modelového radu...31. Január, 2023