Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Hyundai odhalil výzor nového elektromobilu Ioniq 6

Automobilka Hyundai tiež postupne pracuje na rozširovaní svojej elektrickej ponuky. Po masívne úspešnom modeli Ioniq 5 prichádza jeho väčší a inak tvarovaný brat Ioniq 6. Nový model má byť štýlovým a uhladeným takmer štvordverovým kupé konkurujúcim napríklad vozidlu Tesla Model 3 a Model S.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
02.07.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Hyundai

Hyundai odhalil výzor...

Auto-moto zaujímavosti

Ioniq 6 stavia na štíhle línie a najmä pri pohľade zboku vozidlo vyzerá veľmi elegantne. Predná časť zase ukazuje rozdelené svetlomety na štýl Porsche, rovnako ako zadná časť. Dá sa povedať, že Ioniq 5 a Ioniq 6 sú úplne rozdielnymi vozidlami, ktoré majú naozaj až veľmi málo spoločné, na to, že ich vytvorila rovnaká automobilka, dokonca tých paralel s Porsche je o niečo viac.

Hyundai odhalil výzor nového elektromobilu Ioniq 6Zdroj: Hyundai

Každému musí byť jasné, že predné svetlomety sú LEDkové, rovnako ako zadné prepojené pásom. Nad zadnými svetlometmi je dvojica vyvýšených časti. Jedna pripomína spojler a druhá klasický ducktail, ktorý využíva aj spomenuté Porsche. Pri pohľade na koncept je jasné, že je už veľmi blízko sériovej produkcie. Sedan je takmer hotový a už sa čaká len na oznámenie technických parametrov.

Hyundai odhalil výzor nového elektromobilu Ioniq 6Zdroj: Hyundai

Hyundai o aute naozaj veľa neprezradil, avšak ukázal nielen exteriér, ale aj o interiér. Tu je azda vidno najväčšiu príbuznosť s modelom Ioniq 5, vďaka Rovnakému volantu, ale aj podobnému displeju a podobnému ovládaciemu centru v strede. Veľmi príbuzné sú aj systémy radenia prevodovky. Na volante je predsa jeden veľký rozdiel. Kým Ioniq 5 má len 4 malé štvorčeky v strede, v Ioniqu 6 vyzerá, že reálne svietia.

Hyundai odhalil výzor nového elektromobilu Ioniq 6Zdroj: Hyundai

To, čo však bude na interiéri najzaujímavejšie, je ambientné osvetlenie svojím neónovým spôsobom pripomínajúce Miami osemdesiatych rokov. S veľkou pravdepodobnosťou bude tieto podsvietenia možné meniť. Tým bude možné vytvoriť niekoľko alternatívnych interiérových svetov.

O pohone zatiaľ automobilka nič neprezradila, avšak Ioniq 6 stojí na rovnakej E-GMP platforme, ktorú zdieľa s Ioniqom 5 a Kiou EV6. To by mohlo znamenať, že aj nový sedan bude mať batériu s kapacitou až 77,4 kWh. Ak prevezme pohonnú sústavu z Ioniqu 5, tak bude mať aj možnosť dvoch elektromotorov a pohonu všetkých štyroch kolies vďaka výkonu až 225 kW (306 k). V ponuke bude samozrejme aj jednomotorová verzia, ale aj verzia, ktorá by mohla mať o niečo vyšší výkon.

Hyundai odhalil výzor nového elektromobilu Ioniq 6Zdroj: Hyundai

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Dacia Jogger LPG: Iný hybrid (koľko dá na nádrž LPG?)Dacia Jogger si postupne získava svojich zákazníkov. Je to ťažký prechod od...28. Jún, 2022
02Audi A6 (C7): Aké je a na čo si dať pozor pri kúpeAudi A6 je medzi vozidlami vyššej strednej triedy naozaj pojem. V svojich začiatkoch to...1. Júl, 2022
03Lexus RX piatej generácie predvádza nové hybridyAutomobilka Lexus zažíva aktuálne generačnú výmenu modelu RX. Štvrtá generácia so...3. Jún, 2022